Dziennikos numeros unos - czyli 3k na test

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Phantamare
Gaduła
Gaduła
Posty: 188
Rejestracja: 17 cze 2011, 10:43

Dziennikos numeros unos - czyli 3k na test

Nieprzeczytany post autor: Phantamare »

Witam
Jest to mój pierwszy dziennik więc mam nadzieję, że wypali. Generalnie zakładam go ponieważ mam dość duży problem z psychiką i trzymaniem zasad podczas inwestowania. Dlatego też planuję wrzucać tu każdą swoją transakcję, z jej uzasadnieniem, a jak ogarnę również z wykresem. Z uwagi na notoryczne łamanie zasad wypracowanego systemu postanowiłem spisać jego zasady, tak żeby każdy mógł jasno mnie kontrolować :). Przez najbliższe 2 miesiące planuję również grać na rachunku demo, a to z uwagi na przekonanie swojego umysłu, że nie ma sensu naruszać zasad systemu. Depozyt startowy przyjęty do konta demo to 3k zł, czyli kwota z jaką chcę zacząć na nowo grę.
Założenia systemowe:
1. Gramy max 2 pozycje na raz na różnych parach na raz.
2. Nie gramy egzotyków.
3. Gramy matematycznie minimalne RR to 1:2.
4. Z uwagi na obowiązki zawodowe gram 6 godzin dziennie w godzinach dużej płynności, a więc 8 - 11 i 14.30 - 17.30. Poza w/w godzinami nie gram, jak nie mogę obserwować rynku przez te godziny to dzień odpuszczam.
5. Ogólnie do wejścia na pozycję potrzebuję 3 potwierdzeń. Gram na poziomy i clustry fibo, formacje harmoniczne, układy świecowe, s/r DTOSC oraz MACD. Wejścia robię na m5 i m15, fibo wyznaczam po H1.
6. Wybicie 2x SL powoduje odłożenia trajdu na jeden dzień.
7. Gram max 3 pozycje w jeden dzień.
8. Pozycji nie trzymam dłużej niż dzień.
9. Max SL to 15 - 20 pipsów w zależności od sytuacji na rynku.
10. Max tp nie może przekroczyć 70 pipsów.
11. Staram się możliwie szybko przerzucać pozycję na BE+5 pipsów (po ruchu ceny ok. 15 - 25 pipsów to jest nowy pomysł do strategii i założenia przerzucania SL będzie testowane).

Generalne założenie systemu to wymaksowanie % nie stratnych pozycji i zapewnienie relanych stabilnych przychodów. Na rynku grając na real często naruszam zasady sytemu albo czując, że jestem bogiem albo naruszając zasady, żeby szybko się odegrać. Dlatego też muszę na demo, jak już pisałem ustabilizować psychiczne przekonanie do strategii i uspokojenie psychiki, a następnie przejść ponownie na real.
Mm - założenia na konto demo - gramy 0,1 lota. Po wbiciu 9k zł, przechodzimy na 0,2 lota - jeżeli uda się zrobić taki wynik w 2 miechy to będzie super, ale wątpię. Założenia M/m na real wpiszę po przejściu na real.
Jeżeli jakimś cudem uda się zrobić 12k zł w 2 miesiące to ruszamy z real.
Od poniedziałku ruszam z dziennikiem więc zapraszam :).

stapik
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 16 paź 2011, 16:48

Re: Dziennikos numeros unos - czyli 3k na test

Nieprzeczytany post autor: stapik »

Powodzenia, będę wpadał by sprawdzić jak się trzymasz zasad.

Phantamare
Gaduła
Gaduła
Posty: 188
Rejestracja: 17 cze 2011, 10:43

Re: Dziennikos numeros unos - czyli 3k na test

Nieprzeczytany post autor: Phantamare »

stapik pisze:Powodzenia, będę wpadał by sprawdzić jak się trzymasz zasad.
Dzięki!! Kiedyś, jeszcze przed nowelizacją ustawy hazardowej grałem dużo w pokera online. Rok zajęło mi opanowanie psychiki i po tym jak się udało był to bardzo zyskowny interes. Teraz walczę z Forexem i właśnie na psychice rozbija się problem tego rynku moim zdaniem. Uważam, że podobnie jak z pokerem w forexie problem rozbija się o przestrzeganie systemu, wiedza jest ogólnie dostępna i przy należytej praktyce można ją dość konsekwentnie przyswoić :).

Awatar użytkownika
PipBoy
Gaduła
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: 06 paź 2011, 19:22

Re: Dziennikos numeros unos - czyli 3k na test

Nieprzeczytany post autor: PipBoy »

Phantamare pisze: Kiedyś, jeszcze przed nowelizacją ustawy hazardowej grałem dużo w pokera online.
Cześć. Czujnie napisane :wink: też zdarzało mi się grać kiedyś w pokera, oczywiście również jeszcze przed nowelizacją ustawy hazardowej :) Godziny do gry masz praktycznie optymalne. Powodzenia w prowadzeniu konta i dziennika.

Mpapiez

Re: Dziennikos numeros unos - czyli 3k na test

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Jak chcesz żebyśmy cię pilnowali, to wrzuć jeszcze podgląd pod myfxbook :)...

Phantamare
Gaduła
Gaduła
Posty: 188
Rejestracja: 17 cze 2011, 10:43

Re: Dziennikos numeros unos - czyli 3k na test

Nieprzeczytany post autor: Phantamare »

PipBoy pisze:
Phantamare pisze: Kiedyś, jeszcze przed nowelizacją ustawy hazardowej grałem dużo w pokera online.
Cześć. Czujnie napisane :wink: też zdarzało mi się grać kiedyś w pokera, oczywiście również jeszcze przed nowelizacją ustawy hazardowej :) Godziny do gry masz praktycznie optymalne. Powodzenia w prowadzeniu konta i dziennika.
Heh tylko ja akurat nawet czujnie tego nie pisałem tylko tak było :D. Mam taki zawód, że nawet na jedną wpadkę nie mogę sobie pozwolić niekaralność święta tam była. Więc pomimo faktu, że uważam że ustawa hazardowa jest niezgodna z prawem unijnym to sobie odpuściłem -.-.
Mpapiez pisze:Jak chcesz żebyśmy cię pilnowali, to wrzuć jeszcze podgląd pod myfxbook :)...
Postaram się w weekend ogarnąć demo. Z realem może być ciężko bo gram u aliora -.-

Phantamare
Gaduła
Gaduła
Posty: 188
Rejestracja: 17 cze 2011, 10:43

Re: Dziennikos numeros unos - czyli 3k na test

Nieprzeczytany post autor: Phantamare »

Posprawdzane. Rachunek demo mam w Mbanku nie podepnę pod myfxbook. Więc tu będzie lipa. Rynek obejrzany przed jutrem parę fajnych potencjalnych poziomów się szykuje więc pewnie będą okazje do zagrania. Nastawiam głowę na grę i na poważne podejście. Jak z edziem ruszymy troszkę w dół to proponuję pilnować poziom 1.098 :)

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Dziennikos numeros unos - czyli 3k na test

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

Nie podepniesz bo mForex czy że nie chcesz, bo jak to pierwsze to wybiera się BRE Forex czy jakoś tak i można podpiąć.
W mForex to warto sobie monitorować spreed bo skacze jak małpa po drzewach.

Pozdrawiam,
Leo
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

Phantamare
Gaduła
Gaduła
Posty: 188
Rejestracja: 17 cze 2011, 10:43

Re: Dziennikos numeros unos - czyli 3k na test

Nieprzeczytany post autor: Phantamare »

USD/JPY

Buy 120.056 Sl 119.940, Tp 120.250

Fibo+macd+S/r czyli 3 uzasadnienia są - czekam na przesunięcie sl :)

YoungD
Gaduła
Gaduła
Posty: 94
Rejestracja: 11 paź 2014, 21:21

Re: Dziennikos numeros unos - czyli 3k na test

Nieprzeczytany post autor: YoungD »

Powodzenia, też założyłem swieży dziennik w zeszłym tygodniu, w zasadzie powody były te same.

Dam ci rade, jeśli chodzi o psychikę na demie raczej się nie nauczysz z nią walczyć, spróbuj chociaż z jakimś minimalnym depo na mikrolotach, ale real...

pozdrawiam

ODPOWIEDZ