waltechnicznie

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
waller

waltechnicznie

Nieprzeczytany post autor: waller »

Zakładam wątek żeby dokumentować swoje wejścia.
Mam nadzieję, że nie stracę zapału.
Gram jakimiś groszowymi pieniędzmi.
Tylko AT, tylko GBPUSD i tylko M15.
Bez SL ale za to granie stałą stawką z zamykaniem i otwieraniem pozycji przy ważnych subiektywnie momentach AT.

waller

Re: waltechnicznie

Nieprzeczytany post autor: waller »

Jedno z pierwszych wejść czyli myślę, że wyjdą górą z kanału.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waller

Re: waltechnicznie

Nieprzeczytany post autor: waller »

Pierwszy target ~1.512
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waller

Re: waltechnicznie

Nieprzeczytany post autor: waller »

Jednak z racji tego, że jutro jest piątek, dzień realizacji zysków a więc i spadków a dodatkowo nie ma danych dla funta, zatem otwieram krótką do wsparcia jak na obrazku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waller

Re: waltechnicznie

Nieprzeczytany post autor: waller »

A jednak. Przemy ku górze. Moim jednak zdaniem coś za długo cena kręci się przy bieżących poziomach dlatego jestem ostrożnie nastawiony do tych wzrostów.
http://i.imgur.com/bEjq4Xt.png

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: waltechnicznie

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

waller pisze:Jednak z racji tego, że jutro jest piątek, dzień realizacji zysków a więc i spadków a dodatkowo nie ma danych dla funta, zatem otwieram krótką do wsparcia jak na obrazku.
Skad to przekonanie ze piatek to dzien realizacji (tylko) zyskow ??

waller

Re: waltechnicznie

Nieprzeczytany post autor: waller »

Hmm, wiele razy o tym czytałem tu na forum i w niektórych książkach. Poza tym widać, że często piątki to spokojne dni choć nie jest to oczywiście pewna 100% reguła.
http://forsal.pl/artykuly/592981,mech_p ... yskow.html

waller

Re: waltechnicznie

Nieprzeczytany post autor: waller »

Błędny short wraz z long-kontrą zamknięte. Oczekiwanie na dalsze wykupienie i chęć sprzedaży około godzin 13-14 dziś.

Obrazek

Obrazek

Forex jest jak dobrze zdywersyfikowany biznes. To, że dziś tracisz na jednej transakcji (jednym sektorze prowadzonego biznesu), ale zarabiasz na innym, nie znaczy, że za jakiś czas i ten drugi nie zacznie przynosić zysków. Tak samo jak biznes zależy od koniunktury i dobrego zarządzania jego funkcjonowaniem. Granie na TP-SL czyli na zasadzie albo-albo jest próbą zamknięcia w sztywne ramy niestabilnego organizmu jakim jest giełda. To się nie może udać (chyba, że ktoś dobrym łutem szczęścia chce ciułać kilkanaście % rocznie).
TP-SL = Hazard
otwarte pozycje = biznes

Mpapiez

Re: waltechnicznie

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

waller pisze:
TP-SL = Hazard
otwarte pozycje = biznes[/size][/color]
NIezła bzdura. Dawno takiej nie widziałem na nawi.
To nie giełdę ubierasz w założenia, tylko swoją pozycje i możliwości.

Rozumiem że grasz bez stop lossów oraz TP, a wszystkie pozycje zamykasz z ręki.
Popatrz na to teraz tak, że Ty wchodząc w pozycję, kompletnie nie wiesz kiedy chcesz z niej wyjść i tymi trade'ami to właśnie pokazałeś.

Wszedłeś w Shorta, zauważyłeś pomyłkę i wpakowałeś 2x Longa.
Tutaj nie rozumiem dlaczego short nie został od razu zamknięty ?
Jeżeli chciałeś przyhedgować, to powinieneś Shorta zostawić, a elki trzymać do momentu kiedy stwierdzisz sygnał sprzedaży. Wtedy miałoby to sens, a tak to widzę panike i zamknięcie wszystkiego w 1 miejscu.
Finalnie wyszło to tak, że otwarte miałeś 3 pozycje, a zysk masz dość poważnie obciety.

Gdybyś eskę zamknął od razu, byłoby o niebo lepiej.


Tak czy owak już tu taki jeden na nawi prowadził journal, co pokazywał tysiące % zysku i grał bez SL'a.
Tyle pomyślał, że część kasy wypłacił. Niestety później zaliczył 2 czy 3 MC przy tym głupio się tłumacząc i tyle go wszyscy widzieli.

Przemyśl jeszcze raz to stawianie TP i SL.

waller

Re: waltechnicznie

Nieprzeczytany post autor: waller »

Mpapiez pisze: Gdybyś eskę zamknął od razu, byłoby o niebo lepiej.
Byłoby dokładnie tak samo jeśli chodzi o wynik w pieniądzach.

Co do reszty, takie mam zdanie i tyle. Gdzie indziej w życiu poza kasynem masz tak bardzo zerojedynkowe wybory jak tutaj co mówisz o TP-SL?

Zablokowany