Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mpapiez

Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

No to witam znów.
To już mój trzeci dzienniczek, będący myślę wisienką na torcie...
Miałem go ruszyć dopiero po mojej dodatkowej wewnętrznej weryfikacji ale postanowiłem to zrobić wcześniej.
Aktualnie podpięte jest nowe konto demo które będzie do początku maja. Jeżeli pomyślnie przejdzie weryfikacje, czyli będzie zysk i niezbyt duży DD, to na początku maja uruchomię reala z kwotą zbliżoną do tej znajdującej się na demo w momencie zakończenia.

Nowy dzienniczek wynika z tego, że tym razem to już jest w pełni autorska metoda gry i przedewszystkim zmieniły się parametry średnich, oraz sposób wyznaczania TP (zapożyczony od highenda).

Standardowo krótki opis mojego sysa:

0) Gram tylko na M15 i pomocniczo na M30, tylko EUR/USD. Edka i jego specyficznych reakcji już się tyle napatrzyłem, że nie widzę sensu ruszać innych instrumentów.

1) Gram głównie w oparciu o średnie. Głównym moim założeniem jest to, że cena ucieka i wraca do Red EMA (36) - względnym założeniem jest, że Red Ema jest oporem nie do przebicia - przebicie to dodatkowy sygnał kupna/sprzedaży. Wejście mogą być w zgodzie z trendem, lub na powrót do Red Ema.

2) Dodatkowo w celu potwierdzenia lokalnego trendu, stosuje Orange SMA (12)

3) Jak się domyślacie, położenie względem tych średnich, definiuje mi lokalny trend.

4) Codziennie przed rozpoczęciem tradingu, wyznaczam tzw linię (R)eakcji. Są to z reguły daily high/low z sesji azjatyckiej, które bardzo czytelnie mówią o tym, jak się cena zachowa po otwarciu londynu. W trakcie dnia wykres rysuje nowe, istotne linie (R). Co ciekawe te poziomy dość często się pokrywają z pivotami.

5) Stop loss inicjacyjnie jest stały i wynosi 25 pipsów. W miarę możliwości jest zmniejszany lub w miarę potrzeby delikatnie zwiększany.

6) Take profit zostaje wyznaczony na podstawie świecy - sygnału. W zależności od kierunku, ubieram świecę w fibo od w zakresie od 0-100 i Target 1 to odpowiednio poziom 1.618 oraz Target 2 to poziom 2.618.
Take profit jest zawsze minimalnie pod targetami.

7) Wejście jest dzielone na 2 połówki (podwójne wejście). Po osiąginięciu T1, druga połówka przechodzi na BE (chociaż nie zawsze, zależnie od odległości T1 od wejścia). Czasami mogą być dwie połówki wycelowane w T1 lub w T2, lecz pominięciu T1 obydwie połówki wejdą wtedy na BE.

Zasady gry:

1) Max 4 wejścia na dzień ( 4 x 2 połówki -> 8 trade'ów) - Ma mnie to uchronić przed overtradingiem.
2) Drugie ograniczenie, to max 8 wartości standardowego wejścia. Chodzi tu o sytuacje, gdybym widział mocniejszy układ i chciał wejść za więcej, co automatycznie powinno zmniejszyć ilość wejść w danym dniu.
Podobno sprawdza się zasada, że im mniej przed wykresem, tym więcej % - chętnie to sprawdzę :wink: .
3) Typowy Day Trading. Po godzinie 19:00 nie zajmuje już żadnych pozycji.


Na koniec dodam, że te cele są uwzględnione na myfxbook. Jak ktoś zauważy że odchodzę od tych zasad, prosze mnie przywołać do porządku :)...

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

1 wejście zakończone sukcesem.
Ściągniety T1 oraz T2.


Ps. Wie ktoś może jak zmienić domyślny kształt strzałek ? Lub ma ktoś jakiś wskaźnik do nanoszenia pozychi historycznych ? Byłoby to bardziej czytelne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Wejście drugie po przebiciach, tym razem już w zgodzie z trendem.
No to na dziś zostały jeszcze 2 wejścia :wink: .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Trzymam kciuki...

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Mpapiez pisze:Wejście drugie po przebiciach, tym razem już w zgodzie z trendem.
No to na dziś zostały jeszcze 2 wejścia :wink: .
Przemyślałem to wejscie - układ jest bardzo mocny - linia (R) w zgodzie ze średnimi.
Dołożyłem jeszcze 1 wejście i wszystkie targety wywaliłem pod T2.

Po przejściu za T1, jeżeli do tego dojdzie wrzucę BE.

Czyli 3/4 wejścia już na dziś by były.
Zostawie sobie 1 jeszcze na sesję USA.

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Przemyślałem sprawę jeszcze raz i jednak część zysku zrealizowałem przy T1 :).
Pozostałe 2 połówki są na BE i czekają na T2 lub wyjście z reki.


Zostało mi 1 wejście jeszcze dziś i pomyślę czy wykorzystam to wcześniej czy podczas USA.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Koniec handlu na dziś.
4 wejścia wykonane i wszystkie zakończone sukcesem.

Po pojawieniu sie kolejnej świecy wbijającej, zmieniły się ustawienia lini (R), co stowrzyło setup do kolejnego longa.
Ten był wycelowany tylko w T1 ponieważ T2 wypada powyżej kolejnej lini (R).

W grze zostały tylko wcześniejsze elki, oczekujące na BE, do osiągnięcia T2.


Tak idealnie powinien day trading wyglądać. Szybkie decyzje o wejściach w oparciu o wykres, 2 godziny zabawy i zamykamy dzień. Im mniej gapienia się na wykres tym lepiej, bo można pierdylca dostać.

4 wejścia na dzień wydają się optymalne. Całego rynku po prostu nie da się zgarnąć.

Do jutra :wink: .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Tak ostatnio częściej przegrzebuje forum, ze jakimiś wartościowymi wpisami.
Nie ma wątpliwości, że przez nawi przewijają się zawodowcy lub ludzie z ogromnym bagażem doświadczenia, chociaż nie udzielają się ani w DT ani nigdy nie prowadzili żadnych journali.

Pomyślałem sobie, że jak znajdę jakiś sensowny cytat lub poradę, to ją będę wrzucać do dzienniczka.

Refleksja jakiegoś anonima z nawi:
Otwieranie pozycji jest jak robienie zakładu z bardzo bogatym przygłupem. Nie dość że stawia dużo więcej (niestety pozwala nam policzyć dopiero jak wygramy) na jeden zakład niż my ( my ok. 2-3% kapitału) to jeszcze jako pierwszi wybieramy kierunek oraz czas zakładu. Do tego jeszcze w trakcie trwania zakładu możemy modyfikować zasady np. możemy wycofać swój wkład i grać za darmo (poprzez przesunięcie stopa na cenę otwarcia pozycji)Mając taką przewagę i tak większość z nas przegrywa. Jesteśmy więc jeszcze większymi głupcami od rynku? Nie, raczej nie potrafimy wykorzystać naszych atutów.
Tutaj zwłaszcza to ostatnie zdanie jest bardzo fajne. Osobiście od jakiegoś czasu mam taką samą refleksję.
Ludzie przegrywają z giełdą bo nie zostawiają sobie miejsca na błąd, a następnie powiększają tą pomyłkę do kolosalnych rozmiarów. Też mi się to zdarzało i to nie raz.
Co z tego że statystycznie mamy rację prze wejściach, kiedy mamy fatalne wyjścia ?
Chyba nie ma gorszego uczucia, kiedy początkowo zyskowne wejście zmienia się w stratne, albo kończymy na BE.
Dużo się mówi o metodzie wejść i zajmowaniu pozycji, ale mało kto mówi o tym kiedy z pozycji wyjść :wink: .

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Kolejny cytat z nawi:
Bądź kasynem, nie hazardzistą! Pamiętaj, kasyna to tak naprawdę bogaci statystycy matematyczni!
Obsunięcie kapitału dopadnie Cię wcześniej czy później. Możesz natomiast zmniejszyć maksymalne obsunięcie kapitału ustalając niski % ryzyka w każdej transakcji.
Im więcej kapitału stracisz, tym ciężej będzie Ci wrócić do stanu początkowego.
Ryzykuj tylko niewielkim % Twojego konta. Im mniej tym lepiej - w praktyce zaleca się maksymalnie 3% ryzyka na transakcje.

Pamiętaj aby zachować wysoki stosunek zysku do ryzyka. Im wyższy on będzie tym rzadziej będziesz mógł mieć rację.
To jest cytat pewnego gościa, co do którego mam podejrzenie że jednak finalnie został hazardzistą :wink: ...
A szkoda bo dość mądrze prawił.
Co do ostatniego zdania - nie wierzcie w to, bo to totalna bzdura. Jak zaczynałem, to też się wiele naczytałem o utrzymywaniu "wysokiego RR".

Załóżmy że wykresy na giełdzie są całkowicie losowe (były takie eksperymenty).
Próbując łapać R/R 1/3 mamy wtedy zaledwie 25% szans na sukces. W takim wypadku jest spora szansa na zaliczenie bardzo dużej serii strat. Zawsze można po osiągnięciu "1" wskoczyć na BE, ale co jeżeli trade się tak zakończy ? Frustrujące prawda ? Zakładanie wejścia na poziomie RR 1:3, wcale nie gwarantuje że osiągniemy "3".

Dużo łatwiej jest utrzymać większą skuteczność wejść niż wysoki RR.
Moim ulubionym flagowym przykładem jest dzienniczek niemiaszka. Na ten moment jego średni R/R wynosi 1 do 0,43 - gdzie haczyk ? Wysoka, utrzymująca się na poziomie 80-90% skuteczność wejść.
Zauważcie też, że wchodząc w pozycje, on na starcie celuje w RR 1/1,5.

Teoria lansowana przez szkoleniowców to jedno, a praktyka to drugie. Z mojego doświadczenia mi wynika, że najlepiej właśnie celować w okolice jedynki, bo najbezpieczniejszy zysk to ten zaksięgowany na twoim depo. Bliski cel zwiększa szanse na TP i o to w tym chodzi. Przy średnim RR 1:1, gdy nasz system daje nam przewage ( skutecznosć powyżej 50% i to my jesteśmy kasynem) to już zarabiamy.
Jeżeli komuś oscyluje skuteczność wejść na poziomie 30-40% i tłumaczy się dużym RR, to niech lepiej zacznie rzucać monetą - moim zdaniem rzut monetą + duży RR powinien dać lepsze rezultaty :wink: .

Mpapiez

Re: Maflow-fibo - Day trading eur/usd...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

I tak przerywając moje wywody, zakończenie ostatniego trade.
Wszystkie wejścia dziś zaliczyły TP.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany