Karson - DayTrading - REAL.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
karson
Gaduła
Gaduła
Posty: 133
Rejestracja: 20 kwie 2013, 21:12

Karson - DayTrading - REAL.

Nieprzeczytany post autor: karson »

Cześć

Zakładam wątek, aby usystematyzować strategie. Mam nadzieje ze nie wymięknę po paru dniach. Codziennie wieczorem będę wrzuca podsumowanie dnia, jak będę miał czas to screeny również.

Zasady.

1. Interwał M5. Do pomocy średnie EMA34 ,170, 600.
2. Otwieram pozycje zgodne i ich kierunkiem.
3. Stala wielkość SL 15pips, ale zamykam wcześniej również z palucha jak nie będzie odejścia w dobrym kierunku.
4. Po 10pips, przechodzę na BE+1.
5. TP 30-40 pips. Również jeśli sytuacja nie będzie się rozwijała po mojej myśli to zamykam z palucha aby zgarnąć chociaż kilka pipek.
6. Gra na danych. Jeśli przed danymi będę miał otwarta pozycje i będzie miała zysk to przestawiam na BE, jeśli będzie stratna to zamykam.
7. Konto AM.Prime kapitał 8500zl. Wielkość pozycji 0.1L
8. Zwiększam pozycje o 0.1L gdy będę przekraczał 10tys, 15tys, 20tys itd, analogicznie zmniejszał po każdym 5tys w dol.
9. Dwie pozycje na SL w rzędu kończą trading w danym dniu.
10. Obsuniecie kapitalu do 7000zl kończy trading w marcu.
11. Gram od 7:00 do 21:00. W godzinach 9-17 jestem w pracy wiec mogę czasami cos przegapić ale saram sie pilnowac wykresu.
12. gram tylko UJ, Kabel.

CEL: Systematycznie kilka pipsow w tygodniu :D

Poniżej screen z platformy jak widzę wykres. Jest nawet transakcja na kablu z tego tyg. Przedstawia dokładnie to czego szukam na wykresie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

silverarrow
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:11

Re: Karson - DayTrading - REAL.

Nieprzeczytany post autor: silverarrow »

Ciekawie zobaczymy :) jeśli mogę pierwszą radę to skoro używasz interwału m5 to moim zdaniem lepiej wziąć profit po 10-15 pipsach i potem ponowić wejście ale to tylko moje zdanie ;)
Niech nie umrze bohater zamieszkujący nasze dusze, niech nie zniszczy go wieczna wspinaczka na nieosiągalne szczyty.


Graj to co widzisz nie to czego oczekujesz

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Karson - DayTrading - REAL.

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Powodzenia.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Karson - DayTrading - REAL.

Nieprzeczytany post autor: freakout »

zapowiada się fajny dziennik :) będę obserwował ;)

good luck! 8)

Awatar użytkownika
karson
Gaduła
Gaduła
Posty: 133
Rejestracja: 20 kwie 2013, 21:12

Re: Karson - DayTrading - REAL.

Nieprzeczytany post autor: karson »

@silverarrow tak to w praktyce moze wygladac, bo wiele pozycji bedacych na zysku ok. 10 pips zostalo wycietych na BE przez to ze czekałem na więcej.

silverarrow
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:11

Re: Karson - DayTrading - REAL.

Nieprzeczytany post autor: silverarrow »

Rynek kocha wycinać BE, bo rynek to ludzie a ludzie kierują się tutaj tylko strachem i chciwością
Niech nie umrze bohater zamieszkujący nasze dusze, niech nie zniszczy go wieczna wspinaczka na nieosiągalne szczyty.


Graj to co widzisz nie to czego oczekujesz

Awatar użytkownika
karson
Gaduła
Gaduła
Posty: 133
Rejestracja: 20 kwie 2013, 21:12

Re: Karson - DayTrading - REAL.

Nieprzeczytany post autor: karson »

Podsumowanie dnia:

Dzisiaj 4 pozycje:

UJ (+26)
GU (-15) (-8,8) (-15)

Total: -12,8 pips


UJ - wejscie w tempo, srednie rozgrupowane, pozycja torche za wczesnie ucieta ale +26 pips w stosunku do SL 15 to wynik wg mnie bardzo dobry.

GU - kabel rosnie caly dzien a ja go na sile chce zawrocic, 2 wejscia na minus z rzedu, zgodnie z zasadami koncza dzien. Celem tej reguly jest powtrzymanie mnie od otwierania zbyt duzej ilosci pozycji :-) Wejscia na kablu sa nie do konca zgodne z zasadami bo srednie szybsze wskazuja granie L.

BTW. Postaram sie podlaczyc konto pod myFxBook.
Czytam wlasnie ktorys raz journal Mr.T, mial facet niezle wyczucie rynku, ciekawe co teraz porabia. (link http://forex-nawigator.biz/forum/archiw ... 92-30.html)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
karson
Gaduła
Gaduła
Posty: 133
Rejestracja: 20 kwie 2013, 21:12

Re: Karson - DayTrading - REAL.

Nieprzeczytany post autor: karson »

Podsumowanie dnia:

Generalnie dzien slaby na maksa, brak mi cierpliwosci i zbyt wcześnie otwieram pozycje. 10 tradow wynik w kilka pips na minus.

Otworzony Short na USDPLN to zagranie dlugoterminowe SL 3.96. Planuje to przytrzymac kilka tyg. ze wzgledu na dodatni swap i mozliwosc sporej korekty... chociaz nigdy nie jest tak wysoko zeby nie moglo byc wyzej :)

Awatar użytkownika
karson
Gaduła
Gaduła
Posty: 133
Rejestracja: 20 kwie 2013, 21:12

Re: Karson - DayTrading - REAL.

Nieprzeczytany post autor: karson »

Podsumowanie dnia:

Dzien dzisiejszy podobny do poprzednich. Journal zostaje i bedzie kontynuowany, ale musze zrobic sobie ewidentnie przerwe od wykresow. Kompletnie mi nie idzie. Zalozylem ten dziennik dlatego aby mi pomogl opanowac emocje i myslalem ze pomoze. W lutym z konta 10,000 dojechałem przez trzy tygodnie do 31 000 po czym w dwa tyg wróciłem z depozytem do 9 000. Emocje wziely gore przestałem uzywac SL i kilka transakcji mnie przewiozla do punktu wyjscia. za szybko chcialem to odrobic i widze ze nic z tego nie bedzie, znowu zaczynam naginac reguly, gram pod prad i otwieram transakcje 5 razy wieksze bez opamietania. Nie chce wyzerowac tego konta zbyt szybko. Odpoczne tydzien - dwa obserwujac wykresy. Wiem, ze da sie osiagac stabilne zyski, widzac nawet po tym koncie ze zawartych ponad 40 transakcji w sumie "na pale" ze sztywnym SL powoduje ze wychodze prawie na 0.

simon000111
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1064
Rejestracja: 18 cze 2014, 18:26

Re: Karson - DayTrading - REAL.

Nieprzeczytany post autor: simon000111 »

karson pisze:Podsumowanie dnia:

Dzien dzisiejszy podobny do poprzednich. Journal zostaje i bedzie kontynuowany, ale musze zrobic sobie ewidentnie przerwe od wykresow. Kompletnie mi nie idzie. Zalozylem ten dziennik dlatego aby mi pomogl opanowac emocje i myslalem ze pomoze. W lutym z konta 10,000 dojechałem przez trzy tygodnie do 31 000 po czym w dwa tyg wróciłem z depozytem do 9 000. Emocje wziely gore przestałem uzywac SL i kilka transakcji mnie przewiozla do punktu wyjscia. za szybko chcialem to odrobic i widze ze nic z tego nie bedzie, znowu zaczynam naginac reguly, gram pod prad i otwieram transakcje 5 razy wieksze bez opamietania. Nie chce wyzerowac tego konta zbyt szybko. Odpoczne tydzien - dwa obserwujac wykresy. Wiem, ze da sie osiagac stabilne zyski, widzac nawet po tym koncie ze zawartych ponad 40 transakcji w sumie "na pale" ze sztywnym SL powoduje ze wychodze prawie na 0.
Nic dodać nic ująć. Przeczytałem twój pierwszy post i pomyślałem super założenia, szczególnie dwie pozycję na dzień. Gość będzie wybierać największe okazję. Wypisz sobie 10 swoich zasad na kartce i powieś przy biurku. Jak zapomnisz o zasadach to będziesz się spalał. Odpowiedni dobór pozycji to jak 5 przykazanie. powodzenia :564:
To czy mam rację na rynku, sprawdzam spekulacją.

ODPOWIEDZ