Dziennik nawi-antytrejdera

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
nawi_antytrejder
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2015, 15:00

Dziennik nawi-antytrejdera

Nieprzeczytany post autor: nawi_antytrejder »

Dziennik nawi-antytrejdera , właściwie powinno być "antytrejderów" bo nie sam go bedę prowadził - o czym później
dlaczego - nawi/anty ? nie dlatego, że nie lubię forum nawigatora ale dlatego bo trejdowanie będzie zaprzeczeniem idei lansowanych na forum nawigatora

Z góry uprzedzam , że jakiekolwiek wpisy nie odnoszą się do poszczególnych osób , oraz że cytaty nie mają żadnego znaczenia dla mnie - kto to napisał i co kto robi - interesuje mnie tylko treść - więc proszę nie odbierać tego "do siebie " bo nie taki jest cel tego dziennika

Jaki jest cel ? - jest ich wiele , postaram się wymienić kilka, kilkanaście może ...

Zatem:
1. pokazać że mitem jest że do rozpoczęcia i inwestowania oraz osiągnięcia solidnego stanu rachunku potrzebna jest wielka kasa na początek - dlatego zaczynam od 100 zł , czyli kwoty którą każdy ma lub może mieć na start oraz kwoty która juz się pojawiła w dziennikach
2.pokazać że analiza techniczna działa tak samo dobrze jak i pewnie inne , pod warunkiem że umie się ją stosować w odpowiednim miejscu i czasie
3.pokazać że tak samo dobrze można trejdować posługując się wskaźnikami jak i czystym wykresem i że żadna z metod nie ma znaczącej przewagi nad drugą
4.pokazać , że tak samo dobrze spisuje się w określonym czasie uśrednianie strat jak i piramidowanie zysków i że jedna i druga metoda może przynosić zyski
5.obalić mit ze zarabiać można tylko jeżeli ma się odpowiednie R/R i że musi być większe od 1 , a najlepiej 3 - u mnie nieraz będzie 0.18
6.obalić mit że na jedną transakcję to można mieć max ryzyko 1-2% , będzie dużo więcej
7.obalić mit że na forexie nie da się systematycznie zarabiać - celem dziennika jest pokazać zysk codziennie od 3 do 6% - nie średnio dziennie , ale codziennie - dlatego czasami będzie kilka osób zaangażowanych aby transakcje były wykonywane codziennie
8.obalić mit że jeden system i wielu trejderów to różne wyniki - jak jest dobry system i nieuznaniowy to wyniki muszą się powtarzać - takie będą zatem transakcje wykonywane wg tego samego systemu przez czasami w różne dni przez różne osoby
9.obalić mit że w długim terminie automaty nie działają - system oparty jest na EA i ma działać albo przez rok albo 300 / 600 transakcji - niezależnie od pory dnia , podawanych danych , świąt i innych wymówek
10.obalić mit , że gra bez tradycyjnego stopa , a np wykorzystanie transakcji odwracających to strata czasu - takie będą
11.obalić przekonanie że najważniejszy jest minimalny DD - pokazać że najważniejszy jest stosunek zysk-max DD , czyli im więcej zaryzykujesz tym więcej musisz zarobić
12.obalić mit że podgląd konta wprowadza stres itd - jeżeli ktoś się stresuje to powinien sobie kupić pamiętnik i zapisywać sobie własne notatki , a jak już ktoś się decyduje na pokazanie to pokazywać powinien wszystko - albo nic - bo pokazywanie czasami obrazków, podglądów - jak idzie , a potem ukrywanie to oszukiwanie samego siebie - tak samo jak zakrywanie niektórych elementów - zakrywanie wielkości rachunku jest idiotyczne - jeśli wstydzisz się mikrolotów to najpierw dorób do normalnych lotów i potem włącz podgląd , albo w ogóle nie włączaj - a jak jesteś poważny to pokaż wszystko bo tylko wtedy można ocenić w miarę obiektywnie to co jest na rachunku - więc podgląd będzie 24h na dobę i 7 dni w tygodniu
13.obalić mit że tylko gra na wysokich TF jest właściwa , albo , że należy wykonywać analizę na wielu TF - transakcje będą zawierane tylko na 5min oraz czasami na 30 min i nie mają ze sobą żadnego związku oraz nie ma żadnego mieszania TF
14.obalić mit że można zarabiać tylko mając najnowocześniejsze narzędzia , super brokera minimalne prowizje i spread - wszystkie transakcje będą wykonywane u "przeciętnego " brokera ze średnimi warunkami czyli Admiral Markets


W tym dzienniku nie będzie ujków, edków, gejów, rzeźników , pieniążków ani tranzakcji
- nie wdaję się również w dyskusje na temat przedstawionych w punktach celów - są to moje prywatne opinie
i celem dziennika nie jest jałowa dyskusja - teoretyków - tylko wykazanie argumentów poprzez konkretne transakcje
- nie na historii , nie na excelu , nie na koncie mam ale nie pokażę - nie na wybranych transakcjach - tylko na pełnym , całościowym podglądzie bez względu na to czy będzie dobrze czy źle
odpowiadam na to co będzie związane z transakcjami i wynikami

będą natomiast :

normalne transakcje na euro, funcie , eurojenie itd w celu zarobienia pieniedzy
nie będzie lania wody , pisania prozy/poezji/poematu na temat jak zrobić zyskowny system i zarabiać setki procent =- będzie tylko kompletny system który ma za zadanie :
1.pokazać codziennie zysk od 3 do 6 procent
2.wykonać w ciągu roku od 250 do 500 transakcji
3. ma za zadanie zarobić ze 100 zł - co najmniej 100 000 zł



dziennik zostanie zamknięty po osiągnięciu albo - jednego roku , albo 100k albo 500 "czystych" transakcji

każdy tydzień będzie podsumowany i pokazane wszystkie transakcje na wykresie
najciekawsze będą omówione dlaczego zostały zawarte , aby nie było nudno , to w miarę solidne objaśnienie


TYDZIEŃ 1

kwota startowa 114.07 PLN - była kwota dużo wyższa, ale ze względu na ostatnie wpisy o konieczności posiadania na początek dużej kwoty aby można było trejdować , przesunęliśmy we środę na inne subkonta zostawiając tylko ta kwotę , a środy nie liczymy do dziennika aby nie zaciemniały kolejnych transakcji - więc start od czwartku i zysków ze środy nie uwzględniamy

19.02 - kwota startowa 114.07 - końcowa 123,08 PLN - zysk 7,9% , czas pracy 7.35-10.10 ok. 2.5h
20.02 - kwota startowa 123.08 - końcowa 133,43 PLN - zysk 8.4% , czas pracy 8.20-10.50 ok. 2.5h

nic ciekawego poza standardowymi transakcjami jak na podanym wykresie z naniesionymi transakcjami nie było
kolejny tydzień to będzie pełne 5 dni więc coś ciekawego do analizy się znajdzie na pewno

pozdrw
Obrazek

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Dziennik nawi-antytrejdera

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Sam doszedłem do podobnych wniosków odnośnie gry na giełdzie. Niestety większość z tych sloganów kreowana jest przez guru, których kontakt z rynkiem ogranicza się do założenia rachunku demonstracyjnego. Piszesz o wykresie z naniesionymi transakcjami a nie widzę załącznika, będziesz/będziecie wstawiać też screeny?

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Dziennik nawi-antytrejdera

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Niewątpliwie będzie bardzo ciekawie. Oby jak najdłużej. :mrgreen:
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Dziennik nawi-antytrejdera

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Dlaczego dziennik będzie prowadzony w formie życzeniowej??

1.pokazać codziennie zysk od 3 do 6 procent
2.wykonać w ciągu roku od 250 do 500 transakcji
3. ma za zadanie zarobić ze 100 zł - co najmniej 100 000 zł


A jak się nie uda to co ??

Mpapiez

Re: Dziennik nawi-antytrejdera

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

To się facet rozpisał :).
Kto idzie o zakład że za miesiąc max dwa gość zbankrutuje ? :roll:

Edit: Nie doczytałem - to jakiś zespół fachowców :). Czemu wydaje mi się że dadas w tym ma udział ?
Zakład dalej podtrzymuje że ten rachunek wytrzyma 1-2 miechy :).
Ostatnio zmieniony 23 lut 2015, 00:18 przez Mpapiez, łącznie zmieniany 1 raz.

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Dziennik nawi-antytrejdera

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Mpapiez pisze:To się facet rozpisał :).
Kto idzie o zakład że za miesiąc max dwa gość zbankrutuje ? :roll:
Ja stawiam, że starczy mu dwa tygodnie :569:
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: Dziennik nawi-antytrejdera

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

Mpapiez pisze:To się facet rozpisał :).
Kto idzie o zakład że za miesiąc max dwa gość zbankrutuje ? :roll:

Zakład dalej podtrzymuje że ten rachunek wytrzyma 1-2 miechy :).
Ide o symboliczną stówkę. Wchodzisz?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
nawi_antytrejder
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2015, 15:00

Re: Dziennik nawi-antytrejdera

Nieprzeczytany post autor: nawi_antytrejder »

Pablo90 pisze:Sam doszedłem do podobnych wniosków odnośnie gry na giełdzie. Niestety większość z tych sloganów kreowana jest przez guru, których kontakt z rynkiem ogranicza się do założenia rachunku demonstracyjnego. Piszesz o wykresie z naniesionymi transakcjami a nie widzę załącznika, będziesz/będziecie wstawiać też screeny?

1. załącznik był dodany , ale niestety ponieważ temat był wysłany dużo wcześniej i czekał na akceptację moderatora to zniknął więc dodaję teraz

i jeszcze w celu uzupełnienia - punkt 15 aby nie było żadnych wątpliwości
nie prowadziłem i nie prowadzę żadnych płatnych szkoleń
niczego dotyczącego forexu nie sprzedawałem i nie sprzedaję
nie zajmuje się pisaniem o forexie tylko forexem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

jackub

Re: Dziennik nawi-antytrejdera

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Zycie nauczyło mnie nie przekreślać z góry niczego i do nieczego za bardzo sie nie przywiązywać, będę śledził z zainteresowaniem, ciekawe co dla siebie będe mógł z twojego dziennika wyciągnąć....

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Dziennik nawi-antytrejdera

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

gdzie te wejscia :D
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

ODPOWIEDZ