SocialTrader - po polsku społecznik ; )

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Gajowy
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 25 lut 2007, 19:40

SocialTrader - po polsku społecznik ; )

Nieprzeczytany post autor: Gajowy »

Wszystko co z social to teraz jest modne wiec i ja postanowiłem być modny i sobie domenkę http://www.socialtrader.pl wykupiłem gdzie planuje dłużej popisać ale jakby to było gdybym nie wrócił na stare śmieci w końcu koło nicka pisze, że jestem Gaduła.

O co chodzi? Chodzi o kasę wiadomo. Kasę przez realizację planu.
Nadal jestem pod wpływem niejakiego Phillip Nel'a, który chyba wycofał się z bycia społecznikiem na forum forexfactory.com bo już go tam dawno nie widziałem i nie odpowiada na maile. Mam nadzieję, że nie umarł :?:

Miałem okazje śledzić jego losy jak z 200$ pokazywał jak można dojść do regularnego zarabiania na forexie 2000$ pracując tylko 2H dziennie na jednej parze EUR/USD mając za cel 50 pipsów miesięcznie. Czy dał radę ? Tak dał radę , wszystko pięknie nagrywał na żywo i dzielił się swoją więdzą przez prawie 2 lata dzień w dzień za darmo.
Jak starczy mi sił to przetłumaczę lub nagram moją wersję jego darmowego kursu. Fajna wiedza o handłu na forex.

Co chcę zrobić ja? Powtórzyć jego wynik w rok ze wspomaganiem finansowym http://socialtraderblog.wordpress.com/biznes-plan/ operując na GBP/USD oraz EUR/USD wykorzystując jego strategię z lekką modyfikacją tak aby wyłapać każdy trend z początku dnia. Strategia jest prosta jak ruski cep - ale o tym innym razem.

Start od 5 stycznia jakoś tam już się toczy. Aby cel się udał trzeba w roku zrobić tylko 1200 pipsów. Dam radę!

Drugi cel to chciałbym poznać Waszą opinię - bo zamiast wybrać jakiegoś normalnego brokera z MT4 to sie zachłysnąłem eToro i handlem społecznościowym - zawsze byłem społecznik z chęcią dzielący się tym co widzę niekoniecznie znam więc jakby mi ktoś tam jeszcze za to zapłacił to czemu nie skorzystać. Dziwi mnie tylko, że mało Polaków tam jest kopiowanych. Fajnie by było jakby za rok chociaż z 250 się znalazło, którzy będą skłonni wpłacić na moją strategię z 100$. Zawsze to na lizaki dla dzieci by było ; )

Na forum postaram się więcej screnować niż pisać przez co będziecie mieli okazję poznać moją strategię. Uwaga handluję tylko na 5min, więc jak ktoś się nie czuję na siłach to może nie zaglądać. Ale obiecuję, że będzie ciekawie.

Gdzie oprócz forum możecie mnie łapać:
http://www.socialtrader.pl
Na blogu piszę raczej podsumowania tygodnia, miesiąca coś naprawdę fajnego z dnia jeżeli się wydarzyło i takie tam co mi wpadnie do głowy - może być też o bieganiu ; ) bo to nawet nie wiecie jak bardzo ma wiele wspólnego z forexem
https://www.facebook.com/socialtraderblog
Na fejsbuniu każda pozycja w inglisz się staram dukać coby ten plan o 250 kopiujących się udał - zobaczymy ; )
Więc jak macie ochotę to lajkujcie - jakieś konkursy też dla motywacji siebie a tak naprawdę dla Was będę robić co miesiąc jak plan będzie wykonany.
https://openbook.etoro.com/marcinszczur/
Plac zabaw
pipscollector(at)gmail.com
Tak wiem ... ; ) no ale zakladałem tego maila 7 latek temu - człowiek młody był to i wyobraźnia na nazwę była.

Journal czas zacząć - miłego czytania!
:564:
Ostatnio zmieniony 11 sty 2015, 19:24 przez Gajowy, łącznie zmieniany 1 raz.
The key to living is giving.

robs
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 22 sty 2010, 03:05

Re: SocialTrader - po polsku społecznik ; )

Nieprzeczytany post autor: robs »

Oksymoron.
radical material simplification

Awatar użytkownika
Gajowy
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 25 lut 2007, 19:40

Re: SocialTrader - po polsku społecznik ; )

Nieprzeczytany post autor: Gajowy »

może być i żywy trup robs jak wolisz ; ) ale coś w tym jest bo warto spieszyć się powoli
The key to living is giving.

FxTag
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 496
Rejestracja: 09 gru 2012, 16:42

Re: SocialTrader - po polsku społecznik ; )

Nieprzeczytany post autor: FxTag »

Witam. Fajnie spotkać kogoś z długim stażem. Pierwszy raz trafiłem na to forum bodajże w 2010. W tamtym czasie słychać było, jak Gajowy z ekipą próbują ruszyć rynkiem. Ciekawie się zapowiada :)
Sukcesów życzę

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: SocialTrader - po polsku społecznik ; )

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Powodzenie na drodze do celu :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: SocialTrader - po polsku społecznik ; )

Nieprzeczytany post autor: freakout »

powodzenia chociaż te ryzykowanie 8% konta na trejd deczko mnie przeraża ;) no chyba że masz naprawdę dobry system to co innego :P

Awatar użytkownika
Gajowy
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 25 lut 2007, 19:40

Re: SocialTrader - po polsku społecznik ; )

Nieprzeczytany post autor: Gajowy »

@freakout mam świadomość tego 8 %, plan jest ryzykowny :P- ale mogę sobie na to pozwolić. Docelowo 2-4% ale do tego jeszcze jak widać długa droga. W razie czego mogę reagować. Napiszę tylko, że Phillip walił niektóre miesiące po 12% na trejd bo tak był pewny swojego systemu, takiego sprawdzenia systemu nigdy wcześniej nie widziałem. Przez moja modyfikację zmniejszyłem do 8% - czego oczywiście nie polecam na start. Książki radzą dobrze, Gajowy nie :)
The key to living is giving.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: SocialTrader - po polsku społecznik ; )

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Gajowy pisze:O co chodzi? Chodzi o kasę wiadomo. Kasę przez realizację planu.
Nadal jestem pod wpływem niejakiego Phillip Nel'a, który chyba wycofał się z bycia społecznikiem na forum

MACD 10,21,1 to wg P. Nella czy wg wlasnej strategii na M5?

Nell w wersji "H4 MACD" to pierwszy moj mentor, tzn. pierwsza kompletnie dobrze opisana strategia na ktorej probowalem skumac o co w tym wszystkim chodzi i jak sie to je.
Pzdr.

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: SocialTrader - po polsku społecznik ; )

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

FxTag pisze:Witam. Fajnie spotkać kogoś z długim stażem. Pierwszy raz trafiłem na to forum bodajże w 2010. W tamtym czasie słychać było, jak Gajowy z ekipą próbują ruszyć rynkiem. Ciekawie się zapowiada :)
Sukcesów życzę

I oczywiście myślisz, że cokolwiek się zmieniło.
Co się ciekawie zapowiada, że zamiast tytułu
"mój pierwszy milion" jest 8% ryzyka?

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: SocialTrader - po polsku społecznik ; )

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

Gajowy pisze:@freakout mam świadomość tego 8 %, plan jest ryzykowny :P- ale mogę sobie na to pozwolić. Docelowo 2-4% ale do tego jeszcze jak widać długa droga. W razie czego mogę reagować. Napiszę tylko, że Phillip walił niektóre miesiące po 12% na trejd bo tak był pewny swojego systemu, takiego sprawdzenia systemu nigdy wcześniej nie widziałem. Przez moja modyfikację zmniejszyłem do 8% - czego oczywiście nie polecam na start. Książki radzą dobrze, Gajowy nie :)
Czy masz świadomość jakiego awatora używasz?
Co on ogólnie znaczy.
Pytanie retoryczne.
Witam kolejne "Dziecko Neostrady".
Przeczytaj o prawie wielkich liczb/Bernulliego.

ODPOWIEDZ