XlusiV - Journal 1

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Cześć Wam

Zamieściłem na myfxbook zrzut mojej gry z 11-12.2014 (nie wiem czy go zostawię - ale na pewno będę chciał zlikwidować w przyszłości widoczność otwartych pozycji)
Wypłaciłem już całą kasę, którą wpłaciłem przed grą i pozostawiłem tylko to co wygrałem, tak że każda strata całości spowoduje tylko stratę tego zysku.

Kilka zasad gry:

1.Gram z trendem
2.NIGDY nie stosuje SL, pozycje stratną zamykam z ręki wg. zasady opracowanej wcześniej
3.Gram z palca głównie na komórce pod androidem, choć mogą się zdarzyć zlecenia oczekujące.
Average Win: 20.55 pips / PLN52.43
Average Loss: 0 pips / PLN0.00

Na chwilę obecną mam zrobione 53 trejdy - 53 zyskowne 0 stratnych:

http://www.myfxbook.com/members/xlusiv/xlusiv/1090850
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Mpapiez

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

xlusiv pisze:Cześć Wam

Zamieściłem na myfxbook zrzut mojej gry z 11-12.2014 (nie wiem czy go zostawię - ale na pewno będę chciał zlikwidować w przyszłości widoczność otwartych pozycji)
Wypłaciłem już całą kasę, którą wpłaciłem przed grą i pozostawiłem tylko to co wygrałem, tak że każda strata całości spowoduje tylko stratę tego zysku.

Kilka zasad gry:

1.Gram z trendem
2.NIGDY nie stosuje SL, pozycje stratną zamykam z ręki wg. zasady opracowanej wcześniej
3.Gram z palca głównie na komórce pod androidem, choć mogą się zdarzyć zlecenia oczekujące.
Average Win: 20.55 pips / PLN52.43
Average Loss: 0 pips / PLN0.00

Na chwilę obecną mam zrobione 53 trejdy - 53 zyskowne 0 stratnych:

http://www.myfxbook.com/members/xlusiv/xlusiv/1090850
Szczerze mówiąc całkowity brak SL jest trochę ryzykowny, gwałtowniejszy ruch może ci trochę poharatać kapitał.
Niemniej jednak, podoba mi się twój MM (wielkość pozycji) i to że kosisz nawet małe pipsiki :). To też jest jakiś sposób.

Jak już prowadzisz journal, to wrzucił byś pare zrzutek wyjaśniających moment wejścia i wyjścia.

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Mpapiez pisze: Szczerze mówiąc całkowity brak SL jest trochę ryzykowny, gwałtowniejszy ruch może ci trochę poharatać kapitał.
Brak SL jest celowy i ryzykowny, ale mojej opinii bardziej ryzykowny jest właśnie SL i dlatego w szkoleniu u każdego brokera jest rekomendowany.
Mpapiez pisze: Niemniej jednak, podoba mi się twój MM (wielkość pozycji) i to że kosisz nawet małe pipsiki :). To też jest jakiś sposób.
Te bardzo małe pipsiki zbliżające się do zera występowały, gdy postanowiłem ewakuować się z rynku. To, że to się udawało do tej pory za każdym razem przypisuję szczęściu.
Mpapiez pisze: Jak już prowadzisz journal, to wrzucił byś pare zrzutek wyjaśniających moment wejścia i wyjścia.
Gram głównie na komórce nie stosując wymyślnych technik typu fibo (kiedyś próbowałem, ale to nie działa tak prosto jak opisują książki, a dowodem jest to że ich twórca Pan Ralph Nelson Elliott sam nie potrafił na swojej teorii zarobić i podobno na starość został biedakiem). Może komuś się to udaje z dobrym skutkiem nie wiem.
Ważniejsze jest ustalenie jaki mamy trend i granie tylko w jego kierunku. Jak zobaczysz to na wszystkich instrumentach na których grałem zawsze zagrywałem w tą samą stronę.
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Mpapiez

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

SL ma swoje uzasadnienie - tu nie chodzi o broka, tylko o autmatyczne wejscie, gdy cena przekroczy poziom, gdzie zalozyles ze go nie przekroczy.
Odnoszę teraz takie wrażenie że w ogóle te wszystkie wejscia, w odniesniu do tego co teraz napisałeś, to czysty fart.

Jeszcze propo tego fibo, te poziomy działają, wierz mi. Ja z nich nie korzystam, ale robi to tysiace inne ludzi i zawsze będzie reakcja na rynku w tych okolicach. W ogóle same zagadnienie ciągów fibonnaciego jest bardzo ciekawe.

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Mpapiez pisze: SL ma swoje uzasadnienie - tu nie chodzi o broka, tylko o autmatyczne wejscie, gdy cena przekroczy poziom, gdzie zalozyles ze go nie przekroczy.
Nie myślałeśkiedyś, że cena może przekroczyć dlatego dany poziom, bo jest tam wiele ustawionych SL ?
Mpapiez pisze: Odnoszę teraz takie wrażenie że w ogóle te wszystkie wejscia, w odniesniu do tego co teraz napisałeś, to czysty fart.
Na razie nie pobiłem swojego własnego rekordu :wink:, ale mniejszego niż Wuza.
Miał on kiedyś 80 zagrań udanych pod rząd /choć nie od początku grania/ SZACUN :shock: (na blogu pisze, że 88 choć jedno było już na stracie zamkniętej później i dla uczciwości powinno się odjąć ostatnie osiem 8 - http://www.forexfactory.com/wuza#75-list+pg11), a i tak nie daje to żadnej gwarancji powodzenia. Psychika nie pozwoliła mu ostatnio trzymać nerwów na wodzy i mimo wcześniejszego doświadczenia przez MM trochę wtopił.
Choć szacun dla niego za odwagę i upublicznienie swoich zagrań. Z tego nie wykluczam żadnego scenariusza.
Choć na razie po 56 udanych zagraniach Risk of Ruin w myfxbook wygląda tak:
Loss Size 100% 90% 80% 70% 60% 50% 40% 30% 20% 10%
Probability of Loss <0.01% <0.01% <0.01% <0.01% <0.01% <0.01% <0.01% <0.01% 0.03% 2.18%
Mpapiez pisze: Jeszcze propo tego fibo, te poziomy działają, wierz mi. Ja z nich nie korzystam, ale robi to tysiace inne ludzi i zawsze będzie reakcja na rynku w tych okolicach. W ogóle same zagadnienie ciągów fibonnaciego jest bardzo ciekawe.
Co mam Ci odpowiedzieć - jak tysiące ludzi coś robi, dla mnie jak są z tym szczęśliwi to ok. Ludziom np. podobno działają systemy w lotto, choć teoretycznie nie powinny :P Ja osobiście miałem znajomych od "fibo" i u wszystkich bez wyjątku zawsze te wspaniałe metody powodowały spustoszenie na ich rachunkach. Później jak z nimi rozmawiałem, to mówili, że fibo jest ok, oni tylko stosowali źle dobrane poziomy :P
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Mpapiez

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

xlusiv pisze:
Mpapiez pisze: SL ma swoje uzasadnienie - tu nie chodzi o broka, tylko o autmatyczne wejscie, gdy cena przekroczy poziom, gdzie zalozyles ze go nie przekroczy.
Nie myślałeśkiedyś, że cena może przekroczyć dlatego dany poziom, bo jest tam wiele ustawionych SL ?
Ty chyba nie wierzysz w to, że twoje zlecenia mają jakikolwiek wpływ na rynek ? Jak byś miał pipsa wartego 10k dolarów to może by się ktoś zainteresował :)...
Nikt na twojego SL nie poluje.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Oczywiście nikt nie poluje na konkretne SL ale stopy zwykle stawia się w określonych pewnymi regułami miejscach. Reguły zna i stosuje większość i dlatego cena tam wraca.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

signal

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: signal »

Słowem wstępu: bardzo ładne wyniki.
xlusiv pisze:Nie myślałeśkiedyś, że cena może przekroczyć dlatego dany poziom, bo jest tam wiele ustawionych SL ?
Cena przekracza dany poziom, ponieważ nie ma tam wystarczająco kupujących. Nie ma innego powodu.
xlusiv pisze:Co mam Ci odpowiedzieć - jak tysiące ludzi coś robi, dla mnie jak są z tym szczęśliwi to ok. Ludziom np. podobno działają systemy w lotto, choć teoretycznie nie powinny Ja osobiście miałem znajomych od "fibo" i u wszystkich bez wyjątku zawsze te wspaniałe metody powodowały spustoszenie na ich rachunkach. Później jak z nimi rozmawiałem, to mówili, że fibo jest ok, oni tylko stosowali źle dobrane poziomy
Fibo jest zabawne - nikt jeszcze nie uzasadnił logicznie istnienie takiego bytu.
xlusiv pisze:Brak SL jest celowy i ryzykowny, ale mojej opinii bardziej ryzykowny jest właśnie SL i dlatego w szkoleniu u każdego brokera jest rekomendowany.
Tylko frajerzy nie stosują zleceń obronnych. Każde wejście na rynek musi być z wiedzą, gdzie wychodzimy.

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Odnośnie SL:
xlusiv pisze:Nie myślałeś kiedyś, że cena może przekroczyć dlatego dany poziom, bo jest tam wiele ustawionych SL ?
Mpapiez pisze: Ty chyba nie wierzysz w to, że twoje zlecenia mają jakikolwiek wpływ na rynek ? Jak byś miał pipsa wartego 10k dolarów to może by się ktoś zainteresował :)...
Nikt na twojego SL nie poluje.
Nie moje i nie koniecznie u bezpośrednio brokera.
signal pisze: Cena przekracza dany poziom, ponieważ nie ma tam wystarczająco kupujących. Nie ma innego powodu.
Zwyke tak jest, ale bywa inaczej.
Ponadto zgromadzenie w danym miejscu wielu zlecen obronnych SL może tworzyć w zalenoci od kierunku tam dodatkowy popyt lub podaż.
signal pisze:Tylko frajerzy nie stosują zleceń obronnych. Każde wejście na rynek musi być z wiedzą, gdzie wychodzimy.
Widzisz, akurat w tą sobotę oglądałem konferencję BossaFX(https://milionerzy.bossafx.pl/), gdzie zaproszono trzech klientów forex tego biura, którzy osiągają tam największe sukcesy i osiągnęli co najmniej milion złotych zysku. Prezentowano konkretne dane z ich kont. Tak się składa, że niektóre rzeczy zanotowałem i 1 Pan stosował SL w zakresie 5-20% zagrań (w zależności od roku) , drugi 20-57%, trzeci 0-100% - i nie jest to wyznacznikiem bycia skutecznym.
Co więcej jeden z tych Panów - Filip (o największej stopie zwrotu z inwestycji ponad 2000% ma taką strategię, że gra za całość depozytu i jego SL to StopOut - zamykanie pozycji przez brokera w związku z przekroczeniem 30% zabezpieczenia.
Np. w 2012 zamknięto mu w ten sposób 346 otwartych pozycji. Twierdził, że jednorazowo miał ok. 10 otwartych -zwykle na tym samym instrumencie, co daje co najmniej 34 bankructw w roku (który był jednym z lepszych w jego karierze).
Za każdym razem pozostawia na koncie sumę 10 tyś., a duże wygrane zawsze szybko wypłaca.
Czy Ci trzej konkretni Panowie nie zawsze stosujący SL to frajerzy?

Ps. Ja też gram po swojemu - moja dobra passa się kiedyś skończy.

Ale zapewniam Cię, że nawet jak przegram to co jest na koncie, nie stosując systemowego SL na platformie i tak będę się z tym lepiej czuł niż ze stopami, które kasują moje pozycje pikiem na świeczce japońskiej.
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

signal

Re: XlusiV - Journal 1

Nieprzeczytany post autor: signal »

xlusiv pisze:Zwyke tak jest, ale bywa inaczej.
Ponadto zgromadzenie w danym miejscu wielu zlecen obronnych SL może tworzyć w zalenoci od kierunku tam dodatkowy popyt lub podaż.
To podaj, inny powód przekroczenia ceny przez dany poziom.

Jeśli na danym poziomie jest dużo więcej chętnych do zakupów to nawet jeśli poniżej są ich stoplossy to podaż musi zaspokoić najpierw ich popyt, żeby cena podeszła niżej. Z reguły SL są wybijane, ponieważ zostały ustawione w złym miejscu, gdzie nie ma wielu chętnych do kupowania. Najłatwiej jest oskarżyć celowe działanie złych grubasów, najtrudniej przyznać się błędu.
xlusiv pisze:Tak się składa, że niektóre rzeczy zanotowałem i 1 Pan stosował SL w zakresie 5-20% zagrań (w zależności od roku) , drugi 20-57%, trzeci 0-100% - i nie jest to wyznacznikiem bycia skutecznym.
A zanotowałeś, że jeden z Panów nie wiedział, co to jest zlecenie oczekujące? Na pewno Twojej uwadze pewnie nie umknęły obsunięcia kapitału - co oczywiście jest spowodowane brakiem SL. Ich krzywe kapitału wyglądały tak, że w pewnym momencie nastąpiło wybicie i w zasadzie to teraz czasem rośnie czasem spada. Tylko pierwszy z Panów miał wyraźną tendencję wzrostową. Bardzo dobre było pytanie ostatnie (z publiczności): czy Panowie grają zleceniami oczekującymi. Otóż tendencja jest taka: zawodowcy ustawiają zlecenia limit a amatorzy siedzą cały dzień przed świecącą choinką wykresów.
xlusiv pisze:Czy Ci trzej konkretni Panowie nie zawsze stosujący SL to frajerzy?
Tak, jeśli w żaden sposób nie określają straty przed tradem to są frajerami i skończą jak frajerzy. Zauważ, że żaden z nich nie żyje z forexu - mają swoje działalności i mogę sobie pozwolić na stratę nawet miliona. Ja takiego luksusu nigdy nie miałem, dlatego musiałem grać zawsze zgodnie z regułami.

ODPOWIEDZ