pół-automat cel 10000%

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
pakistaniFX
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 09 lis 2014, 16:52

pół-automat cel 10000%

Nieprzeczytany post autor: pakistaniFX »

Witam wszystkich,
zakładam journal w którym mocuję się z automatycznym systemem na DAX własnej konstrukcji :)
Na początku założenia strategii:
-możliwie najbardziej zautomatyzowana, żebym mógł to pogodzić z innymi zajęciami
-w celu zminimalizowania ryzyka nastawiam się na wiele wejść dużym lotem i wychodzenie z niewielkim zyskiem. Musi temu towarzyszyć wysoka skuteczność zagrań ze względu na niekorzystny R:R. Nie stawiam sobie wysokich wymagań co do dziennego zysku, aby nie nastawiać się na zbytnie ryzyko. Wbrew tytułowi, nie chodzi mi o wyczynowe granie na FX (chociaż byłoby extra :wink: , ale na stworzenie sobie bezpiecznego (hehe) źródła dochodu.

Stworzyłem półautomat w mql4, który podejmuje decyzję o wejściu, a następnie moją rolą jest wyjście z pozycji. Dodatkowo, czasem wchodzi np. na lukach, więc ja muszę ręcznie odfiltrowywać takie fałszywe wejścia.
Testuję go od ok. miesiąca i jego działanie wygląda tak, że wszystkie wejścia są przynajmniej na początku zyskowne ( na poziomie BE). Potem czasem ruch się odwraca i pozycja zamyka się na SL, a jeszcze rzadziej następuje ruch zgodny z wejściem, potencjalnie bardzo zyskowny.
Gram na kontraktach na DAX poprzez MT4, a gdyby był jakiś powód, to będę mógł się przerzucić na normalny rynek, a nie CFD.
Myślę, że zarabianie kilku stówek zł dziennie jest wykonalne, tylko najpierw kilka problemów do rozwiązania :)
Po pierwsze: jaki powinien być algorytm zamykania pozycji? W tej chwili jedyne to trailing stop i ręczne zamykanie na podstawie wykresu
Po drugie: jak go zaimplementować do programu? Nie mam czasu na siedzenie przed MT4. Testy na testerze pokazują, że program działający w konfiguracji full-auto zarabia, ale mało w stosunku do możliwości jakie daje rynek, a poza tym ma długie okresy, gdy stoi w miejscu lub traci (obsuwa ok. 10%). To mnie cieszy, ale to za mało ;)
Po trzecie: jakie dodatkowe filtry zastosować i jak je zaprogramować? W zasadzie algorytm zamykania może być taki sam jak filtr. Najprościej byłoby przeanalizować to, w jaki sposób ręcznie zamykam pozycje – ale ten ręczny algorytm też pozostawia wiele do życzenia.

Przejrzałem dziś to forum po długiej przerwie i znalazłem sporo inspirujących wątków ;)
Będę wrzucał swoje pomysły, mam nadzieję że pomożecie. Na razie uczę się tego programu na demo, jak opanuję obsługę to wrzucam na real
Jutro potestuję go na danych historycznych i mam nadzieję, że coś nowego przyjdzie do głowy :wink:

ksiadz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 04 maja 2011, 01:31

Re: pół-automat cel 10000%

Nieprzeczytany post autor: ksiadz »

Tyle lat jestem na tym forum i dalej ktoś mnie zaskakuje swoim podejściem.

Mpapiez

Re: pół-automat cel 10000%

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Może spróbuj RR 1:1 ?
Skoro to automat, to skuteczność 60% wystarczy ci do uzyskania stabilnego zysku.

pakistaniFX
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 09 lis 2014, 16:52

Re: pół-automat cel 10000%

Nieprzeczytany post autor: pakistaniFX »

Witam ponownie,
sporo się zmieniło od czasu, gdy pisałem ostatnio ;)
Okazało się, że algorytm nadaje się do stosowania zasadniczo na wszystkich parach walutowych (po pewnych modyfikacjach), co bardziej by mi odpowiadało, bo mam brokera ECN na walutach. Myślę, że moim celem będzie jednoczesne monitorowanie wielu par, żeby zdywersyfkować ryzyko i częściej wchodzić w pozycje.

Przez ostatnie dni testowałem tego bota na AUDUSD z dobrymi wynikami (3% w dwa dni). Ale to wciąż nie to, bo pozycje musiałem zamykać ręcznie po powrocie do domu.
W dalszym ciągu największym problemem jest wychodzenie z pozycji, ale tu mam pewien pomysł:
sumaryczna wielkość pozycji będzie na bieżąco dostosowywana do sytuacji rynkowej. Po wejściu wielkość pozycji bedzie obniżana (pozycja pierwotna zamykana w częściach) w zależności od tego, jak sytuacja rynkowa będzie zaczynała odbiegać od warunków otwarcia pozycji.

pakistaniFX
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 09 lis 2014, 16:52

Re: pół-automat cel 10000%

Nieprzeczytany post autor: pakistaniFX »

Dobra, wracam z wynikami testów na demo.
W jakieś 1,5 tygodnia bot wykręcił 17% zysku na AUDUSD, niestety po drodze stracił z tego 5%. Konto jest +12%.
Wnioski:
- bot działa, jak powinien, wejścia są odpowiednie
- wykrzacza się w trendzie bocznym, co znaczy, że będę musiał ręcznie zamykać pozycje. W ten sposób będę realizował zasadę, że ekspozycja na rynek musi być w każdym momencie dopasowana do prawdopodobieństwa, że trend się odwróci. Na szczęście na interwale, którego używam procesy są powolne i jest na to czas.
- gdy walor wejdzie w silny trend(co zauważę po wzroście zyskowności bota), będę znacząco zwiększał wielkość pozycji, żeby maksymalne wykorzystać sytuację na rynku. Z tego co widziałem na testerze, okresy dużej zyskowności są przeplatane okresami dość dużych spadków(gdy AUDUSD jest w boczniaku). To powiększy zysk bez proporcjonalnego ryzyka straty.

Jutro jeszcze testy na demo, bo nie mam możliwości tego kontrolować, zapewne we wtorek lub środę odpalę go na real :twisted:

pakistaniFX
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 09 lis 2014, 16:52

Re: pół-automat cel 10000%

Nieprzeczytany post autor: pakistaniFX »

Siema, czas na up
W ostatnim czasie AUDUSD wszedł w boczniak, co zaowocowało stratami na moim koncie (przezornie gram dalej na demo). Cieszę się z tego, bo to daje mi szkołę posługiwania się tym botem w niesprzyjającym rynku. Nie sztuka zarabiać, gdy wszystko idzie po mojej myśli.
W boczniaku będę się zabezpieczał otwieraniem pozycji antytrendowych, mam pewną prostą regułę która określa, w jakiej sytuacji je otwierać. Ogólnie rzecz biorąc, zamierzam przełączać bota na działanie antytrendowe w boczniaku. Straty będą się wtedy pojawiać tylko w okolicach zmian trendów.

ODPOWIEDZ