Pychu Trading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

Witajcie,

Od pewnego czasu sledze wpisy na tym forum. W koncu postanowilem samemu zalozyc dziennik.

Cel journala:
1. podzielenie sie z innymi moja strategia i spojrzeniem na rynek
2. doszlifowanie strategii - licze, ze czlonkowie forum beda aktywnie komentowac i dyskutowac, co pozwoli na zmiany na plus w moim tradingu, ktory jeszcze nie spelnia moich oczekiwan

O mnie:
Interesuje sie mocno FX od 2,5 roku
Od 1,5 roku traduje na mikrolotach na realu - bez sukcesow, bylo to bardziej probowanie roznych strategii
Na poczatku lipca zalozylem nowe konto na Admiralu (500 PLN) i tego bedzie dotyczyl ten dziennik.


Strategia:
poziomy S/R (okreslone na podstawie widocznych historycznych poziomow S/R, zniesien Fibo oraz Pivotow)
gra z trendem okreslonym na H1 (wspomagajac sie tez EMA200 oraz RSI, zeby filtrowac sygnaly)
wejscia na M15 po wyrysowaniu pinbara/engulfinga
mikroloty
ryzyko per trade max 1% depo
SL max kilkanascie pips - wykorzystuje Luktom Visual Order Editor zeby przestawiac automatycznie SL po osiagnieciu TP1
TP1 przed najblizszym S/R (ok 20 pips)
TP2 przed kolejnym waznym S/R (ok 40 pips)
brak otwartych pozycji przy waznych danych (oznaczonych na czerwono w kalendarzu ForexFactory) +- 10min przed i po ogloszeniu

Wyniki
Jak na razie na delikatnym plusie. Mam podpiety Myfxbook jakby ktos zainteresowany byl. Generalnie gdybym nie popelnil paru bledow (najszczesciej gra pod prad z nadzieja na odwrocenie, overtrading, spoznione wejscia), ktore czasami jeszcze popelniam (na szczescie coraz mniej - postep jest), to bylbym ok. 10% do przodu spokojnie.

Oczekiwania
Dojscie do regularnego wzrostu konta na poziomie 20% miesiecznie

Analizy bede wrzucal codziennie wieczorem. Zachecam do aktywnego komentowania :)

Pozdro!

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

GBPUSD
Z rana zamknelo trade'a piatkowego na BE + 3p (pierwszy trade zamkniety jeszcze w pt na +20p)
Pozniej bylo gorzej, bo bez sensu wszedlem po engulfingu - wszystkie warunki spelnione oprocz jednego: cena nie znalazla sie na istotnym poziomie S/R - po prostu jeszcze za nisko byla. (2x -12p)
Potem powtorzony trade tez po engulfingu wejscie - jak na razie na niewielkim plusie, ale TP ustawione mam nizej, wiec trade pozostaje otwarty.

EURJPY
Trade otworzony zgodnie z zalozeniami - moglem jedynie troche wyzej SL dac, to bym jeszcze mial go otwartego (2x -12p).
Drugie podejscie lepsze, ale po wyrysowaniu sie pinbara na H1 zamknalem 1 pozycje na +8p, a druga zostawilem na BE i wyszedlem na drugiej na 0.

EURUSD
Tutaj wyszedlem na 0, bo narysowal sie pinbar na H1 w druga strone sygnalizujacy mozliwosc wzrostow.

Aktualne otwarte pozycje:
2x NZDUSD sell po narysowaniu pinbara w rejonach pivota
2 x GPBUSD sell omowione wczesniej

Podsumowanie
Podsumowujac ten dzien nie byl najlepszy, ale zostawiam trade'y na noc z nadzieja, ze pojda zgodnie z trendem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

Dzisiejszego dnia rowniez nie moge zaliczyc do udanych, ze wzgledu na sporo strat na EJ

GBPUSD
Pierwsza pozycja pozostawiona na noc weszla na +16p, a druga zamknela sie na BE + 5p

NZDUSD
Pierwsza pozycja pozostawiona na noc weszla na +17p, a druga dalej otwarta z zachowanym juz profitem 36p

AUDUSD
Pierwsza na +17p, a druga na BE +4p (a szkoda, ze troche nie podnioslem tego SLa, np. na BE bez offsetu w ogole - wtedy mialbym dalej otwartego drugiego trade'a)

Warunki wejscia powyzszych trade'ow to odbicie od oporu, zgodnie z trendem na H1, po wyrysowaniu engulfinga/pinbara.

EURJPY
Tutaj 3 razy probowalem wchodzic i 3 razy wycielo mnie na SL (a ze 1 wejscie u mnie to 2 pozycje zawsze, to oznacza 6 pozycji w plecy :/). Nie wiem w sumie gdzie byl tu blad - bo i byl opor i formacja i zniesienie 61,8 fibo, i zgodnie z trendem i ponizej EMA, wiec szorcilem. Jedyne co, to moze moglem poczekac az troche wyzej urosnie do R2 .. ale z drugiej strony, wczesniej mialem sporo podobnych transakcji i wchodzily takie szorty.. Bede wdzieczny jesli ktos mi powie co tu wskazywalo, ze za wczesnie bylo w shorta wchodzic :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
lucek
Gaduła
Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 06 sty 2014, 16:24

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: lucek »

Cześć. Z tego co widzę na ss to średnia jest POD czyli trend wzrostowy, a co za tym idzie - SAME LONGI.

Na pozostałych screenach wchodziłeś zgodnie z trendem (na podstawie średniej).

Pozdrawiam
No pain, no gain

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

Na m15 masz racje ale przy okreslaniu trendu patrze na h1 a tu wykres byl pod ema..

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

Dzisiaj kolejny dzien z ktorego nie jestem dumny. Prawie 2% dzis stracilem

NZDUSD
Zamknelo na SL (+36p) ktore ciagnalem za pozycja recznie. Moj blad polegal na tym, ze nie ustawilem SL za ostatnia gorka - gdybym tak zrobil, to bym mogl zamknac tego trade'a sporo nizej - spokojnie jeszcze 30p bylo do wziecia

EURJPY
Kolejny nieudany short (2x -18p, bo byl poslizg 3p - normalnie ustawilem 15p SL)- mimo dotarcia do oporu wzmocnionego przez obecnosc linii R1 i spelnieniu wszystkich warunkow (H1 ponizej EMA200, pinbar) trade nieudany. Zastanawiam sie czy nie powinienem byl poczekac az wzrosnie troche wyzej do kolejnej czerwonej linii powyzej - w koncu od tego S/R na odbicie ktorego zagralem, cena juz sie kilka razy odbijala, wiec moze powinienem wprowadzic jakis warunek dodatkow, ze cena moze sie odbic tylko 2 razy od danego poziomu - przy kolejnych odbiciach juz nie wchodze. Co o tym myslicie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

Dzisiaj znowu nie poszlo tak jak powinno - krece sie w kolko jak na razie.

NZDUSD
Tu dobre wejscie - zamknalem moze troche za wczesnie bo na 15p, ale troche sie przestraszylem malego pinbara zwiastujacego wzrosty. Druga pozycja dalej otwarta z przesunietym SL na BE + 5p. Mam nadzieje, ze spadnie mocno w dol w nocy.

GBPUSD
Tu bezsensu wejscie - odbicie wprawdzie od S1 bylo, ale nie byl to wazny poziom oporu, wiec nie powinienem tego grac, wiec rynek dal nauczke -2x12p. Powinienem byl poczekac i zagrac z wyzszego poziomu. Inna sprawa, ze RSI byl juz nisko wiec troche bez sensu bylo sprzedawac.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
lucek
Gaduła
Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 06 sty 2014, 16:24

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: lucek »

GBPUSD - dodatkowo to było już drugie odbicie więc trochę mniejsze szanse na powodzenia (według mnie).

Powodzenia w jutrzejszych zmaganiach.
No pain, no gain

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

@lucek: Dzieki, cenna uwaga. ale tak jak to teraz patrze, to w ogole nie powinienem tutaj szukac na sile wejscia tylko poczekac az wzrosnie do przynajmniej 1,6900 a najlepiej do 1,6920.

Generalnie to w tym tygodniu mialem sporo mini-bledow:
- pare razy SL za blisko doslownie o 1 pipsa przysunalem co w rezultacie zapobieglo zlapaniu ruchu min 30p
- raz musialem zamknac pozycje na USDJPY na +10p bo musialem wylaczyc kompa i nie chcialem zostawiac trade'a ktory nie moglby zostac zabezpieczony na BE (bo bot by nie dzialal) co spowodowalo strate szansy na przynajmniej planowane 10p na jednej pozycji i 40p na drugiej -> wniosek: VPN
- pare ewidentnych bledow powodujace otwieranie trade'a tam gdzie nie powinienem -> coraz rzadziej na szczescie je popelniam

Gdybym powyzsze 3 punkty zrobil zgodnie ze sztuka, to bylbym do przodu jakies 10%. Musze byc bardziej wybredny przy otwarciach..

Pychu
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2012, 14:47

Re: Pychu Trading

Nieprzeczytany post autor: Pychu »

Piatek nie byl dobry - na delikatnym minusie

NZDUSD
Zamkniecie trade'a z porpzedniego dnia na BE + 4p - zgodnie ze scenariuszem - to, ze pozniej poszlo jeszcze na 30p w dol beze mnie, to trudno

EURUSD
Glupie wejscie za wczesnie - znowu nie zdazylo jeszcze urosnac a ja juz shorta gralem, przez co stracilem 2x13p
Drugie wejscie zgodne ze strategia i prawidlowo zamkniete 10 min przed danymi z USA na +7p. Druga pozycje zostawilem otwarta zabezpieczona na BE+1p, na wypadek gdyby mialo mocno spasc o 14:30 - jednak tak sie nie stalo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ