Dziennik absolwenta HQTRADER

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
KMichal
Gaduła
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: 23 mar 2013, 18:06

Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: KMichal »

Witam serdecznie! Koniec końców przyszła pora i na mój dziennik. Z racji tego, że prowadzę i tak własny "do szuflady" postanowiłem się nim z Wami podzielić i dodatkowo jeszcze zarobić na nim. Wszystkie zagrania, które będę publikował znajdą się na mojej stronie internetowej... Na forum będę tylko informował o nowych pozycjach oraz ewentualnych modyfikacjach.

Generalnie na tym forum można przeczytać tylko negatywne opinie na temat projektu edukacyjnego HQ TRADER. Tym dziennikiem postaram się udowodnić, że jednak przekazali mi wartościową wiedzę, i że dostarczyli mi wszystkiego czego do tej brakowało aby regularnie zarabiać...

Część z Was może zna kilka założeń strategii ale postaram się ją w skrócie opisać:
- trend określany metodą overbalance,
- teoria fal Elliotta,
- fibo(wewnętrzne, zewnętrzne, RX i IRX),
- formacje świecowe,
- 6 schematów.
To tak w wielkim skrócie...

Strona jest cały czas modyfikowana, ponieważ prowadzę ją razem ze znajomym, który publikuje również własne typy bukmacherskie. Swoją drogą świetnie mu to nawet idzie :D Wracając na moje podwórko powiem, że pojawiło się tam już kilka wpisów, których nie będę włączał do ogólnych wyników.

W poniedziałek ruszam z nowym rachunkiem, który podłącze pod myfxbook aby nie było żadnych pomówień, że publikuję tylko część zagrań... Dodam jeszcze, że na opinie typu "ta strategia nie zarabia" będzie trzeba jednak poczekać kilka miesięcy, ponieważ częstotliwość moich wejść waha się między 1-3 tygodniowo.

Kończąc chciałbym zaprosić na stronę http://www.tradeandbet.pl. Polecam również subskrypcje dzięki, której nie przegapicie żadnego wejścia...

Pozdrawiam
Zapraszam na mój FX BLOG- LINK W PROFILU

Awatar użytkownika
Kimkolwiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 960
Rejestracja: 09 kwie 2013, 06:26

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: Kimkolwiek »

dobrze ze zapowiada. grasz na koncie live czy demo? Fajnie ze dales podklad na zaklady bo tez sobie lubie obstawic czasem jakis meczyk, do tego piwko lub 6 i sa emocje.
Ile kosztowal kurs? ile trwal? przez Skype czy na zywo?

ps. fajne masz nazwisko :lol: juz mi sie zakotwiczylo w pamieci :564:
Moja droga do wielkiego chajcu: http://www.forexfactory.com/kimkolwiek#27
Cos dla relaksu: https://www.youtube.com/watch?v=ACVUPrlDeTI
Nie sprzedaje sygnalow, nie robie szkolen.

WARNING:
DO NOT TRY THIS AT HOME!

Awatar użytkownika
lolek
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:12

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: lolek »

Zapowiada się ciekawie.
Czy rachunek będzie podpięty pod jakiś system pokazujący wejścia ?

Awatar użytkownika
Kimkolwiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 960
Rejestracja: 09 kwie 2013, 06:26

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: Kimkolwiek »

lolku przyjacielu! rachunek bedzie na FF hura
Moja droga do wielkiego chajcu: http://www.forexfactory.com/kimkolwiek#27
Cos dla relaksu: https://www.youtube.com/watch?v=ACVUPrlDeTI
Nie sprzedaje sygnalow, nie robie szkolen.

WARNING:
DO NOT TRY THIS AT HOME!

Awatar użytkownika
KMichal
Gaduła
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: 23 mar 2013, 18:06

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: KMichal »

Dzięki za odpowiedzi, już zabieram się za wyjaśnianie.
Kimkolwiek pisze:dobrze ze zapowiada. grasz na koncie live czy demo?

ps. fajne masz nazwisko :lol: juz mi sie zakotwiczylo w pamieci :564:
Myślałem nad publikowaniem zagrań z realnego rachunku ale zdecydowałem, że będzie to rachunek demo. Dlaczego? Publikowanie zagrań z realnego rachunku wiążę się z masą dodatkowej pracy w postaci zakrywania wielu rzeczy, a że często nie mam dostępu do komputera i zagrania będę publikował z innych urządzeń i każda edycja zdjęcia byłaby uciążliwa.
Kimkolwiek pisze: Ile kosztowal kurs? ile trwal? przez Skype czy na zywo?
Kurs kosztował 4000zł i była to najtańsza wersja pakietu, która w zupełności wystarcza. Szkolenie trwało 6 miesięcy. Każdy miał dane do zalogowania się na stronie, na której były wszystkie materiały. Ponad 30 godzin materiałów video, kilkanaście godzin webinarów nawet z poprzednich edycji, do tego ponad 1000 stron pdfu, podsumowania poszczególnych tematów na webinarach, zadania domowe z feedbackiem z każdego tematu. Bogatsze wersje pakietu miały również konsultacje skype.
lolek pisze:Zapowiada się ciekawie.
Czy rachunek będzie podpięty pod jakiś system pokazujący wejścia ?
Tak, wszystko będzie bardzo dokładnie pokazane, wyjaśnione i omówione...
Zapraszam na mój FX BLOG- LINK W PROFILU

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Wszystko fajnie. Tylko, że cała wiedza którą być może posiadasz może być nic nie warta jeśli nie użyjesz jej do próby zarabiania realnych pieniędzy. Możesz przecież publikując swoje rezultaty poblokować wszystkie "wrażliwe dane". Bez gry na rachunku rzeczywistym niczego się nie dowiesz o swoich emocjach i jak sobie z nimi radzisz. Bez tego elementu to strata czasu. Po prostu to nadal będzie teoria. Jak na kursie.

Awatar użytkownika
lolek
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:12

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: lolek »

KMichal pisze:Myślałem nad publikowaniem zagrań z realnego rachunku ale zdecydowałem, że będzie to rachunek demo. Dlaczego? Publikowanie zagrań z realnego rachunku wiążę się z masą dodatkowej pracy w postaci zakrywania wielu rzeczy, a że często nie mam dostępu do komputera i zagrania będę publikował z innych urządzeń i każda edycja zdjęcia byłaby uciążliwa.
Jaka dodatkowa praca ?
Rachunek podpięty pod FF wszystko robi automatycznie.
Na FF ustawiasz co ma być pokazane a co zakryte i nie musisz nawet być zalogowany.
Skoro mówisz że wszystko będzie dokładnie pokazane to co będzie zakryte ?
Jeśli zależy Ci na tym żeby dziennik był profesjonalny to powinien być to rachunek real.
Chociażby z tego powodu że nawet działające strategie potrafią nie działać na real ze względu np. na opóźnienia.
To tak jakbyś powiedział że pokażesz wszystkim że zakupiony przez Ciebie system w totolotka daje duże zyski ale numery generowane przez system podasz dopiero po losowaniu.
Jeśli będzie real to będzie profesjonalnie a jeśli demo to wyjdzie kolejny dziennik w stylu dzisiaj +30 a wczoraj -15
Zrobisz jak uważasz ale moim zdaniem jak już coś robić to solidnie i krystalicznie przejrzyście.
Chcesz coś komuś udowodnić to musisz prezentować postawę nie budzącą cienia wątpliwości.

ps. Jarek mnie ubiegł :)

Awatar użytkownika
KMichal
Gaduła
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: 23 mar 2013, 18:06

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: KMichal »

Całkowicie się z Wami zgadzam. Rachunek demo będzie tylko tymczasowy, po krótkim okresie kiedy już dopracujemy wszystkie szczegóły przerzucę się na real. Rozumiem wasze zdanie na temat rachunku demo ale mimo wszystko strategia i prowadzenie pozycji uniemożliwiają jakiekolwiek różnice w grze na realnych czy wirtualnych pieniądze. Oczywiście zostaje jeszcze sprawa trzymania się strategi podczas gry na real... Nie mam już problemów z panowaniem nad emocjami podczas tradingu i w 101% trzymam się założonego wcześniej planu. Grałem 5 miesięcy na realnym koncie i udało mi się miesięcznie wykręcać średnio 3-5%, niestety byłem zmuszony wypłacić pieniądze i to jest generalnie główny powód rachunku demo...

Zapewniam Was jednak, że to nie będzie dziennik "jeden z wielu". Poczekajcie cierpliwie na kilkanaście zagrań i dopiero wyrazicie opinie :)
Zapraszam na mój FX BLOG- LINK W PROFILU

Awatar użytkownika
Kimkolwiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 960
Rejestracja: 09 kwie 2013, 06:26

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: Kimkolwiek »

wszytsko dobrze tylo demo zawsze bedzie demo. Wpac sobie 1000zl i pomalutku sobie graj zobaczysz czego sie nauczyles a dodatkowo sprawdzisz brokera. albo wplac chociaz 500zl. a jak nie to 100zl zrobisz jak uwazasz poki co zapodaj link pod FF zobaczymy czy ten kurs jest wart 4k. ogolnie jestem przeciwnikiem platnych szkolen, ale moze ten dziennik przekona mnie do tego:)
Moja droga do wielkiego chajcu: http://www.forexfactory.com/kimkolwiek#27
Cos dla relaksu: https://www.youtube.com/watch?v=ACVUPrlDeTI
Nie sprzedaje sygnalow, nie robie szkolen.

WARNING:
DO NOT TRY THIS AT HOME!

Awatar użytkownika
KMichal
Gaduła
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: 23 mar 2013, 18:06

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: KMichal »

Nowa pozycja krótka na EUR/JPY. Zapraszam.
http://tradeandbet.pl/?p=267
Zapraszam na mój FX BLOG- LINK W PROFILU

ODPOWIEDZ