Robot Forexa Gumpa

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ForexGump
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 27 gru 2013, 11:58

Robot Forexa Gumpa

Nieprzeczytany post autor: ForexGump »

Witam
Mamy Nowy Rok i to jest doskonały moment. by np. założyć dziennik. Celem będzie szybkie odszukanie własnych statystyk, a także wysłuchanie uwag innych traderów. Będę to robić w innym formacie niż większość. Nie mogę prezentować różnych sytuacji rynkowych, gdyż ... nie używam wykresów, ani żadnej platformy transakcyjnej. Robot jest złożona wielowątkową aplikacją, która ma za zadanie zarabiać bez najmniejszej ingerencji człowieka. Osobiście czasami patrzę na wykresy w celach kontrolnych, lecz często jest tak, że nie mam pojęcia, czy np. eurusd poszło dzisiaj do góry czy na dół, gdyż kompletnie mnie to nie interesuje. Jedyny wykres, który w miarę często oglądam, to wykres krzywej kapitału.

Nie ma dla mnie sensu prezentowanie codziennych wyników. Są one dostępne na żywo w prezentacji LIVE (adres w stopce). Będę zamieszczać jedynie zestawienia tygodniowe i miesięczne.
Uwaga: wielkość lotów w moim systemie jest uzależniona od wartości pary walut. W przybliżeniu zysk na 1% zmianie wartości instrumentu, generuje taki sam zysk pozycji w walucie bazowej czyli w USD. Innymi słowy zarobienie na eurusd 137 pips daje mi taki sam zysk jak 172 pipsy na gbpjpy lub 89 pipsów na audusd.

Tydzień 1 (styczeń 2014 r.)
-----------------------------------------------------------
Week_1_2014.jpg
Wynik w pips : 331.5
Wynik w USD : 198.35 $
Wynik w % : +1.83%

Rezultaty dla poszczególnych instrumentów:

Para pips USD
USD/JPY 3,5 -$2,34 *
USD/CHF 91,7 $196,30
GBP/USD 43, $48,30
EUR/USD 86,2 $128,76
GBP/JPY 193,0 $245,58
EUR/JPY 58,0 $81,67
AUD/USD -264,2 -$685,68
USD/CAD 30,9 $59,89
GBP/CHF 89,0 $125,86

* - to nie jest błąd, że w pipsach wartość dodatnia , a w USD ujemna. Podaje zysk netto, a w moim przypadku trzeba doliczyć prowizje dla brokera za wszystkie zrealizowane zlecenia.
------------------------------------------

Komentarz: W porównaniu z wynikami w poprzednich dniach tydzień (2 dni) zamknęło się z dość mizernym zyskiem. Należy zauważyć katastrofalny wynik na parze audusd. Ponieważ wcześniej nigdy żaden instrument nie odbiegał tak radykalnie od pozostałych, wynik ten kładę na karb błędów technicznych w systemie. Nocą w czwartek system zasygnalizował, odrzucanie zleceń przez brokera (znalazłem i poprawiłem błąd noworoczny związany z numeracją zleceń), a następnie 2-krotnie się zawiesił z powodu błędu w module transferowania danych do prezentacji LIVE. Po przeanalizowaniu historii stwierdziłem, że we wszystkich tych przypadkach szczególnie ucierpiała właśnie ta para i dlatego wyników tygodniowych nie traktuję jak rzeczywistego obrazu sytemu ( winno być około +4%)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Obrazek

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Robot Forexa Gumpa

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Mam pytanie, czy grasz na demo, czy są to realne pieniądze? Adres live działa tylko w trakcie dni roboczych?
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
ForexGump
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 27 gru 2013, 11:58

Re: Robot Forexa Gumpa

Nieprzeczytany post autor: ForexGump »

Oczywiście, że gram w realu. Chociaż dla robotów to w sumie nie ma znaczenia.
Prezentacja LIVE działa gdy działa giełda, więc możesz uruchomić w niedzielę po 23:15
Obrazek
Obrazek

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Robot Forexa Gumpa

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

ForexGump pisze:Oczywiście, że gram w realu. Chociaż dla robotów to w sumie nie ma znaczenia.
Prezentacja LIVE działa gdy działa giełda, więc możesz uruchomić w niedzielę po 23:15
Po szerzej znanym na tym forum przykładzie robota Jarka67 widać, że jednak czasami jest bardzo duża różnica pomiędzy realem a demo.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
ForexGump
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 27 gru 2013, 11:58

Re: Robot Forexa Gumpa

Nieprzeczytany post autor: ForexGump »

Nie znam Jarka67 , ani jego dokonań.
Kolega chyba czegoś nie zrozumiał. Nie używam MT4 i nie nazywam robotem automatycznego systemu transakcyjnego. Ja mam absolutnie samodzielne oprogramowanie, które działa autonomicznie i nie wymaga ode mnie żadnych działań, wskazówek, podpowiedzi itp.
Robot jak człowiek czasami zarobi, a czasami straci. Najważniejsze, że nie przepuści okazji i czuwa całą dobę bez zmęczenia
Obrazek
Obrazek

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Robot Forexa Gumpa

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

ForexGump pisze:Nie znam Jarka67 , ani jego dokonań.
Kolega chyba czegoś nie zrozumiał. Nie używam MT4 i nie nazywam robotem automatycznego systemu transakcyjnego. Ja mam absolutnie samodzielne oprogramowanie, które działa autonomicznie i nie wymaga ode mnie żadnych działań, wskazówek, podpowiedzi itp.
Robot jak człowiek czasami zarobi, a czasami straci. Najważniejsze, że nie przepuści okazji i czuwa całą dobę bez zmęczenia

To nie ma znaczenia, czy to tyczy MT4 czy rynku kasowego. Bodajże pod koniec XX wieku w Australii wdrożono takiego robota na rynku akcyjnym i futures. Rozpisywano się, że ludzie już nie będą potrzebni bo robot jest doskonały i nie wymaga interwencji człowieka. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Pierwszy rok był dobry a potem bankrut więc ostrożnie z hura optymizmem.


Robot nie był w stanie zrozumieć, czemu, gdy pękła bańka internetowa po stronie kupna nie było praktycznie chętnych :mrgreen:
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
ForexGump
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 27 gru 2013, 11:58

Re: Robot Forexa Gumpa

Nieprzeczytany post autor: ForexGump »

To nie tylko roboty wtedy splajtowały. Jaki system wytrzyma ruchy po 2500 pipsów w górę i w dół, a tak bodajże było np. na parze gbpjpy. Zdaję sobie sprawę jakie zagrożenia niesie forex i że łatwo wyczyścić konto w przypadku globalnej katastrofy. Całkiem niedawno 2.5 roku temu, gdy miał ktoś sprzedaną parę usdchf i przyszła interwencja banku szwajcarskiego, skutkująca ruchem w górę na parze, to też były poślizgi na SL po 1000 pipsów.
Cieszę się, że obaj widzimy to ryzyko. Z tą różnicą, że ty zostaniesz na forexie, a ja się przeniosę w inny świat, gdzie nie ma zagrożenia wyczyszczeniem konta. Mam znacznie lepsze wyniki na opcjach, tylko ten moduł systemu nie jest całkowicie gotowy. Sprawnie działa forex i kontrakty terminowe, więc to zostało uruchomione
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
lolek
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:12

Re: Robot Forexa Gumpa

Nieprzeczytany post autor: lolek »

Nie używasz mt4 to znaczy że łączysz się z serwerem bezpośrednio i serwer myśli że połączył się mt4 ?

Awatar użytkownika
ForexGump
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 27 gru 2013, 11:58

Re: Robot Forexa Gumpa

Nieprzeczytany post autor: ForexGump »

Co wy z tym MT4?
Czy według was świat jest zdominowany przez Metatradera?
Są przecież inne zaawansowane możliwości podłączenia do rynku.
Prawdziwy rynek nie wygląda jak ten z perspektywy MT4 i mój robot widzi go zupełnie inaczej.

Przyklad: co to jest SPREAD? Oczywiście każdy wie. No dla mnie to coś innego - to różnica w danej chwili pomiędzy średnimi cenami Ask i Bid. Tylko wasi brokerzy robią to na sztywno, gdyż na tym zarabiają , a na prawdziwym rynku (jak ktoś miał dostęp do Depth Market, to widział), są ciągle zmieniające się oferty kupna i sprzedaży. One wcale nie są po jednej cenie, a po różnych. Ceny Ask i Bid chodzą niezależnie od siebie i są nawet momenty gdy spread jest ujemny.
Ja nie handluję kontraktami u brokera, a kupuję i sprzedaję waluty na rynku i cały czas w swoim porfolio mam inny zestaw walut.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
lolek
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:12

Re: Robot Forexa Gumpa

Nieprzeczytany post autor: lolek »

Jeśli broker ma w ofercie mt4 jako jedyną możliwość wykonywania operacji na rachunku to robot może albo łączyć się za pośrednictwem mt4 albo łączyć się bezpośrednio i udawać mt4.
Jestem ciekaw jak się łączysz z brokerem jeśli nie używasz mt4.

ODPOWIEDZ