Droga do celu.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Droga do celu.

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

Którym jest zostanie dobrym traderem :D bo rzekomo chcieć to móc.
Jeśli włożymy w to odpowiednią ilość pracy, czasu i zaangażowania.

Tak dobrym traderem, czyli osobą która bazując na systemie transakcyjnym
i własnym doświadczeniu jest w stanie wypracować od +30% do +50%
zysku na depo miesięcznie. Wszystko ponad 50% będzie stanowiło miłą
niespodziankę, hehe w chwili obecnej to i z 30% był bym happy :D
Wiem że są traderzy którzy wykręcają 100 - 300 a nawet 500%,
zobaczymy może kiedyś :) trzeba być optymistą.

Co do interwałów wejściowe m15/h1/h4/D1 oraz wglad na W1 i MN.
MM spokojny, 1-2% na pozycję, dopuszczalne max 4 trejdy dziennie
w czym suma 3-4 SLi nie powinna przekraczać 6% depozytu.
Na razie pary takie jak EURJPY, EURGBP i GBPUSD a później się zobaczy.

Biorąc pod uwagę przeciętnego stopa 25 pips któremu odpowiada 2% depo,
aby osiągnąć zakładany cel będę potrzebował od +375 do +625 pipsów miesięcznie.
W chwili obecnej, dla mnie jest to kosmos :) ogólnie cele powinny być ambitne :D

Dziennik na chwilę obecną będzie prowadzony przez 4-5 miesięcy, start na rachunku
demonstracyjnym po ugraniu np. 100% zastanowię się nad jakimś skromnym
uzupełnieniem rachunku realnego :D

Obrazek

A więc życzę sobie sukcesu :D komu w drogę temu czas.
Za wszelkie rady i krytykę będę wdzięczny.

Startuję 06.01.2014 czyli od przyszłego tygodnia, chyba że jutro się jakaś okazja napatoczy :roll: .

Pozdrawiam,
Leonardo
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Droga do celu.

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Powodzenia. jednak nie jest dobrym pomysłem stawianie sobie na początku drogi celu 30-50% konta w miesiąc. Raz usztywnia to sytuacje i podnosi adrenalinę przy braku realizacji celu, dwa daje pole do popisu ułańskiej fantazji. Ja osobiście wolę "aby nie stracić". Jeszcze raz powodzenia.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Piter80
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 444
Rejestracja: 23 sty 2013, 19:05

Re: Droga do celu.

Nieprzeczytany post autor: Piter80 »

Dokladnie.U mnie cisnienie na wynik doprowadzil do mc.Kilka razy SL,zwiekszanie pozycji,stres,piramidowanie na maxa.Tak to dzialalo u mnie ;)
Graj tak jak Adriano pisze,zeby nie stracic.Moim zdaniem 10% miesiecznie jest niezlym wynikiem.
Nie ograniczal bymsie do 3trejdow na dzien,czy iles tam.Jest okazja to graj.Czasem raz dziennie czasem 10 razy :)
Powodzenia :564:

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Droga do celu.

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Ja też zamiast stawiania takiego celu jak 30 - 50% miesięcznie wybrałbym coś innego. Skupiłbym się raczej na tym aby każdy trade był perfekcyjny. Nawet gdy kończy się na SL to Ty możesz sobie z cała odpowiedzialnościa powiedzieć, że wszystko zrobiłeś jak należy - zrobiłeś wszystko zgodnie z planem. Jeśli będziesz tak robił każdy trade to zysk przyjdzie sam, nawet wcześniej niż myślisz. Oczywiście pod warunkiem, że plan jest profitowy.

Wysłane z mojego PAP3400DUO przy użyciu Tapatalka
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
yeahman
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1580
Rejestracja: 26 paź 2013, 22:05

Re: Droga do celu.

Nieprzeczytany post autor: yeahman »

Jeśli ktoś ma strategię przynoszącą 10% miesięcznie to i tak może być milionerem, wiec stawianie sobie celu 30-50% jak dla mnie jest błędem.

Piszesz ze potrzebujesz +375 do +625 pipsów miesięcznie robiąc do 4 transakcji dziennie - to ja się pytam po co zawracać sobie głowę interwałami W1 czy MN - tam się gra raczej w modelu 2000 pipsów w ciągu 6 miesięcy. Myślę że max co potrzebujesz do DT to 4H. Na wyższym zaczniesz tworzyć teorie spiskowe które w prawdzie nie maja nic wspólnego z potrzebnym Ci targetem.

Zdobycie 100% nie jest wyznacznikiem tego ze bedziesz gotowy do zagrania realną kasą. Na koncie demo mając np 10 000zł zagrasz 4 lotami EURUSD zdobycie 1 pipsa to 121zł przy obecnm kursie dolara. Więc by zdobyć 100% na depozycie potrzebujesz zaledwie 83 pipsów!!! To jeden dobry trejd. Po tym możesz powiedzieć że jesteś gotowy zagrać realną kasą? Myślę że na pewno nie. Wprowadź taki parametr jak zaangażowanie kapitału. na forex ja używam 20-25% z depo.

Generalnie widać że dopiero zaczynasz, nie wiem czy jest sens wszystko Ci opisywac a raczej życzę powodzenia w systematycznej nauce tego ciężkiego kawałka chleba i sporo cieprliwości. Co miesiac będziesz wiedzial więcej, co rok będzie wydawało Ci się że w poprzednim roku byłeś jeszcze bardzo głupi. Weź to pod uwagę zanim wrzucisz realne pieniądze na konto. Mam nadzieję że nie zrezygnujesz gdy 3 lata z rzędu będziesz w minusie. Pamiętaj, na forex wytrwałość się opłaca.
Zamieszczane przeze mnie wykresy pokazują jedyne słuszne spojrzenie na rynek i stanowią jednoznaczną rekomendacje. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych jest świetnym pomysłem.

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Droga do celu.

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

Cześć chłopaki, dzięki za odzew i już odpisuję :)
Adrianoforex pisze:jednak nie jest dobrym pomysłem stawianie sobie na początku drogi celu 30-50% konta w miesiąc. Raz usztywnia to sytuacje i podnosi adrenalinę przy braku realizacji celu, dwa daje pole do popisu ułańskiej fantazji. Ja osobiście wolę "aby nie stracić". Jeszcze raz powodzenia.
Droga trwa już pewien czas, lubię cele ponieważ ich realizacja daje mi dodatkową satysfakcję, dla mnie fx to coś więcej jak tylko praktycznie nieograniczony zbiornik pieniędzy,
po które tylko garstka potrafi sięgać, kocham to :D
Piter80 pisze:U mnie cisnienie na wynik doprowadzil do mc.Kilka razy SL,zwiekszanie pozycji,stres,piramidowanie na maxa.Tak to dzialalo u mnie ;)
Graj tak jak Adriano pisze,zeby nie stracic.Moim zdaniem 10% miesiecznie jest niezlym wynikiem.
Nie ograniczal bymsie do 3trejdow na dzien,czy iles tam.Jest okazja to graj.Czasem raz dziennie czasem 10 razy
To demo i kwota z jaką na nim startuję ma być wstępem do pierwszego poważnego rachunku który planuję otworzyć w przyszłym roku właśnie takim na 15-20k
pod warunkiem że to demo będzie puchło, to że może się kurczyć też fakt :D Cel jest cel i trzymam się swojego, nikt nie powiedział że już teraz muszę takie
stopy zwrotu notować, zadowolony będę gdy miesiące będą zamykane nad kreską. Z tym wszystkim o czym piszesz trzeba sobie radzić, bo to nie jest ani
piaskownica ani zabawa, 3-4 transakcje wynikają z trading planu do tego odpowiedni MM i powinno być good :)
klonmarcin pisze:Skupiłbym się raczej na tym aby każdy trade był perfekcyjny. Nawet gdy kończy się na SL to Ty możesz sobie z cała odpowiedzialnością powiedzieć, że wszystko zrobiłeś jak należy - zrobiłeś wszystko zgodnie z planem. Jeśli będziesz tak robił każdy trade to zysk przyjdzie sam, nawet wcześniej niż myślisz. Oczywiście pod warunkiem, że plan jest profitowy.
Tylko na takich zagraniach mi zależy :) nie chcę skalpować tylko łapać większe ruchy raz na jakiś czas, złapanie go w gruncie rzeczy jest najmniejszym problemem,
jeszcze trzeba z niego wyciągnąć odpowiednią ilość pips. Do jednego jak i drugiego potrzebna jest cierpliwość.
yeahman pisze:Jeśli ktoś ma strategię przynoszącą 10% miesięcznie to i tak może być milionerem, wiec stawianie sobie celu 30-50% jak dla mnie jest błędem.
Zgadza się tylko cisnąć tak jak bym chciał nastąpi to 3-5 razy szybciej :) Czas w tym fachu jest najcenniejszy, bo sporo to nas jego kosztuje, przynajmniej mnie.
yeahman pisze:Piszesz ze potrzebujesz +375 do +625 pipsów miesięcznie robiąc do 4 transakcji dziennie - to ja się pytam po co zawracać sobie głowę interwałami W1 czy MN - tam się gra raczej w modelu 2000 pipsów w ciągu 6 miesięcy. Myślę że max co potrzebujesz do DT to 4H. Na wyższym zaczniesz tworzyć teorie spiskowe które w prawdzie nie maja nic wspólnego z potrzebnym Ci targetem.
Pisałem że wchodzę na interwałach od m15 do D1 max, świeczki W1 jak i MN służą do obierania kierunku, co by człowiek wiedział w którą stronę mogą mocniej przywalić.
yeahman pisze:Zdobycie 100% nie jest wyznacznikiem tego ze bedziesz gotowy do zagrania realną kasą. Na koncie demo mając np 10 000zł zagrasz 4 lotami EURUSD zdobycie 1 pipsa to 121zł przy obecnm kursie dolara. Więc by zdobyć 100% na depozycie potrzebujesz zaledwie 83 pipsów!!! To jeden dobry trejd. Po tym możesz powiedzieć że jesteś gotowy zagrać realną kasą? Myślę że na pewno nie. Wprowadź taki parametr jak zaangażowanie kapitału. na forex ja używam 20-25% z depo.
Tutaj sytuacja ma się tak jak pisałem wcześniej ten rachunek ma być wstępem do pierwszego poważnego depozytu, wierz mi że mniej zgodnie z MM za to powtarzalnie,
jest dla mnie więcej warte niż jeden strzał, jednostrzałowcy kończą zawsze tak samo czyli na MC bo albo się uda albo się nie uda, grają w rosyjską ruletkę a później
zdziwieni że akurat tym razem wypadło na kulę i depozyt trafiło. Jak pisałem 1-2% na transakcję, po żółwiemu :D
yeahman pisze:Generalnie widać że dopiero zaczynasz, nie wiem czy jest sens wszystko Ci opisywac a raczej życzę powodzenia w systematycznej nauce tego ciężkiego kawałka chleba i sporo cieprliwości. Co miesiac będziesz wiedzial więcej, co rok będzie wydawało Ci się że w poprzednim roku byłeś jeszcze bardzo głupi. Weź to pod uwagę zanim wrzucisz realne pieniądze na konto. Mam nadzieję że nie zrezygnujesz gdy 3 lata z rzędu będziesz w minusie. Pamiętaj, na forex wytrwałość się opłaca.
Hehe zacząłem dwa lata temu, nom już 2 pity na minus ale skromniutki bo to tylko do nauki, na zarabianie przyjdzie czas, a wtedy będzie już grubo :D
Ten rok to dopracowanie systemu, praca nad cierpliwością, przestrzeganiem MM, później zdobycie kasy na depo i jazdę w 2015r jak dożyję :)

Dziękuję za rady, pozdrawiam i sukcesów życzę.
Leo
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Droga do celu.

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

Ok pokusiłem się ochrzcić depozyt pierwsza pozycja z m15, Sell GBPUSD 1.64633,
albo spadają albo robią dolny cień na H1 zobaczymy.

Po 20 pipsach przestawione na BE teraz niech się dzieje wola nieba :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

anonim09383

Re: Droga do celu.

Nieprzeczytany post autor: anonim09383 »

A co z bonusami od tradimo ,wyzerowałeś? Co tego zagrania powyżej. Cena będzie w bardzo długiej konsolidacji dłuższy czas wiec takie zagranie jakie masz jest na bardzo krótki okres jego trwania. Przy piątku nikt rozsądny nie będzie się ładować zagraniem trzymając przez weekend.

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Droga do celu.

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

Bonusy mają się dobrze :) tam też pykam kopiując zlecenia, teraz chcę zobaczyć jak to jest grając większym depozytem i lotem.
Jak będzie ok to trzeba się będzie z tego utrzymywać :D
Strategia ta sama i idzie powoli do przodu. Co do konsoli hym wczoraj miało miejsce coś co na konsolę mi nie wskazuje.
marcin.in00 pisze:Cena będzie w bardzo długiej konsolidacji dłuższy czas wiec takie zagranie jakie masz jest na bardzo krótki okres jego trwania.
Im szybciej sobie uświadomisz że nie jesteś w stanie przewidzieć zachowania ceny tym lepiej dla Ciebie, to był tylko chrzest depozytu z m15 niecałe 10 pips stopa,
tak więc trejd na kilka godzin zresztą już zamknięty r:r większe od 5 to nie ma co narzekać.
marcin.in00 pisze: Przy piątku nikt rozsądny nie będzie się ładować zagraniem trzymając przez weekend.
Tutaj też się nie zgodzę jeśli ktoś gra na wysokich interwałach i sygnał zostaje wygenerowany w piątek to trader w niego wchodzi resztą zajmuje się statystyka.
Ja że nie inwestuje na wysokich to zawsze zlecenia ściągam w piątki.
tr1_close.PNG
Pozdrawiam,
Leo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Droga do celu.

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

Leonardo pisze: EURJPY, EURGBP i GBPUSD
U mnie mała zmiana EURGBP zostaje zmienione na EURUSD.
Generalnie teraz wypada grać tylko S tak więc możliwe że dzisiaj obędzie się bez pozycji,
choć tego na 100% nie jestem pewien zobaczymy co cena pokaże, wszystko na
UP traktuję jako korekty na chwilę obecną. Ejek do RN się zbliża :)
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

ODPOWIEDZ