PA - czyli gra w cenie.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

PA - czyli gra w cenie.

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Ok. Wskaźniki na boczek... niech sobie odpoczywają a biorę cenę na pierwszy plan.

Czyli S/R + określenie trendu za pomocą dwóch srednich(wiem duuuzo). Wejścia na poziomach z TF H1 up(zgonie z kierunkiem rynku), spust formacje świecowe na tych poziomach. Targety przynamneij 2x sl. 2%-3% na jeden strzał.

Zacząłem z 100 000 ( aby sie przyzwyczaić do dużych liczb). Obecnie na koncie 137 435.27 $.

Zakładam dziennik bo zaliczyłem parę razy wtope i musze się gdzieś wypłakać.

Jak to mi nie wyjdzie to chyba przezuce sie na gre w bierki :/.

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Obecnie short na AUD/USD na H1 mamy pina na oporze. SL nad nim TP wyszło przy obecnym dołku. Jednak skubany idzienarazie nie tam gdzie powinien :/ . Oddychaj głęboko...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Czemu jeśli gracie na demo to na ogół nigdy o tym nie piszecie?
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Awatar użytkownika
bimbambom
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 22 paź 2011, 18:19

Nieprzeczytany post autor: bimbambom »

GWH, bo jak ktoś napisze, że gra na demo to większości osób na tym forum nie chce się tego czytać...

Arturro, powodzenia życzę :wink:

Nie gram na audusd ale ja to widzę tak:
poziom na który grasz raz już zadziałał. Teraz najwyraźniej został już przebity i chyba bardziej działa już jak wsparcie.
Dlatego możliwe że poleci do wyższego oporu.
Tam można szukać wejścia w shorta

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Szczeze...gdybym miał 100 000 $ to wolałbym iść do banku, pozaciągać kredyty na kupno nieruchomości inwestycyjnych (30% wkladu wlasnego) kupić ze 3 moze 4 mieszkania i sieszyc sie przychodem pasywnym około 2 - 3 tyś złotych. A nie ślęczeć przed monitorem.

Zresztaą jak ktoś gra na kontach realnych to odrazu pisze REAL. Jak nie ma to znaczy, że demo.

Ehh... no zobaczymy co z tym poziomem będzie. Skusił mnie ten pin:/

A co do szczescia to przyda sie...przyda.

No i fakt, widać na m5 jak opór został przebity. :/ Pewnie stopa zaliczy.

Na m5 dziwinie to wygląda...i bądź ru mądry:/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

OK. Do tej gry doloze jeszcze formacje i kanały. Zobacze co wyjdzie z takiego połączenia.
"Choise, the problem is choise"

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Moje opory na eur i gbp/usd zostały przełamane. Tutaj pojawia się oczywiście MM. Niestety konto zmalało. Nie wiem o ile ponieważ komp w pracy mi sie rozwalił i nie mogę grać na rachunku ponieważ nie mam oczywiście haseł do niego. Trudno się mówi.

W każdym razie na blogu jednego z forexiowiczów znalałzem bardzo cenne wskazówki. Mam nadzieję, że mi pomogą w powiększaniu depozytów.

Obecnie short na gbp/usd na poziomie 1.5661 - troche późno i nie na miejscu... zobaczymy...
"Choise, the problem is choise"

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

No niestety EURUSD poszło nie tam gdzie chciałem...no właśnie...gdzie ja chciałem. Z tego co nadal obserwuję gram pod to co chcę aby się wydarzyło a nie pod to co jest obecnie na ekranie. Przez to mam spaczony pryzmat rynkowy i nawet w sytuacji beznadziejnej, nadal wierze, że będzie dobrze...

Powinienem popracować nad dyscypliną i mniejszym zaangażowaniem emocjonalnym w mój upatrzony ruch w sensie jak pójdzie tam, to dobrze, jak nie to mówi się trudno. I zamykać, albo chociarz zmniejszac wcześniej pozycje, które wyglądają na zagrożone i mogą przynieść spore obsunięcie kapitału jak teraz.

Ma ktoś może z was jakieś rady jak pozbyć się takiego przywiązania do jednej z góry ustalonej decyzji?
"Choise, the problem is choise"

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

No to mamy ciekawą sytuację :

Na D1 jest opór na którym mamy zgrupowanie fibonacciego + formacje harmoniczna.

Natomiast na h4 po raz drógi na tym samym oporze, równierz potwierdzona zgrupowaniem fibo mam formacje harmoniczna przeciwsstawna.

Jakbylo widać ostatnio zadziałała ona do wsparcia z D1. Jak wsparcie pęknie, wyznaczyłem kolejny poziom na wysokości 1.2900 o okolice gdzie może powstać kolejna figóra harmoniczna na h4. Czy i ona wytrzyma czy też będzie można trochę zakosić pod włos. Zobaczymy.
"Choise, the problem is choise"

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Akcja toczy się na EUR/USD.

Obecnie na m15 otwarca agresywnie pozycja po przebiciu lokalnego wsparcia.
Przebicie lini trendu spadkowego dało by potwierdzenie decyzji o L i sile pierwszej formacji harmonicznej. ZObaczymy co bedzie dalej.
"Choise, the problem is choise"

ODPOWIEDZ