Trend jest ...

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Trend jest ...

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

...moim przyjacielem.

Witam,

Tymi znanymi słowami mam zamiar obrać jakąś bardziej konkretną drogę do celu.Wcześniej nie zwracałem za bardzo na to uwagi,i prawdopodobnie był to spory błąd.

Dziennik miałem założyć w momencie jak już będę odnosił stałe dochody,ale ze względu na swoją dyscyplinę,uznałem że to będzie najlepsze wyjście-założyć dziennik.
Gdzieś od połowy maja walczę na realu,demo odpuściłem.

Problemem okazał się overtrading,który skutecznie mnie wyniszcza,ciężko jest mi trzymać zyskowny trejd,wchodzę pod prąd itd-z tego powodu zakładam journala.
Mam nadzieje,że nie będzie to dodatkowy stres,a takie przypomnienie(liczę na Was ;) ),że ktoś mi się przygląda,i trzymajmy się pewnych zasad.

Cel:
do tej pory od maja 400 zł straciłem(wpłaty po 100,200).Moim celem jest odrobienie tej straty,czyli 400zł.Czas tego przedsięwzięcia nieograniczony.Bez spiny.

Narzędzia pracy:
-LT
-SR
-czasem może jakieś trójkąty,itd.
-SL ustawiałem zawsze najmniejszy możliwy,co było bardziej szkodliwe,więc max SL zakładam 10 pips,
-lot 0,01
-Edek,Ejek,Kabel(na Ejku najmniej,ze względu na spread 3pips:evil:

Początkowo będę się starał ograniczyć wejścia maksymalnie jak tylko to możliwe.Co do tytułu,na podstawie słupków/świec na h1,m5 będę starał się określić drogę,pod jaką gram.
Cóż to by było na tyle,dzisiejszy dzień na mały plus ale tego nie liczę.W piątek podsumowanie tygodnia,mam nadzieje że trochę tu zabawię,bo inaczej pozostaje demo.
Stan konta:
241,92

Komentarze mile widziane.

Let's play...
Ostatnio zmieniony 20 paź 2011, 08:59 przez Songo89K, łącznie zmieniany 1 raz.

VinciPro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 513
Rejestracja: 14 kwie 2011, 11:13

Nieprzeczytany post autor: VinciPro »

Powodzenia i wytrwałości w trzymaniu się zasad :!: :idea:
Uniwersytet Spekulacji - szkolenia GPW i FX

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Real hmm... widzę MC jak nic :p oczywiście żart sytuacyjny z nawiązaniem do innej rozmowy :) bo osobiście popieram granie tylko na real, życze sukcesów będe śledził tylko zastanawia mnie to :
Songo89K pisze: -SL ustawiałem zawsze najmniejszy możliwy,co było bardziej szkodliwe,więc max tp zakładam 10 pips,
naprawdę taki malutki tp czy chodziło o SL?

Awatar użytkownika
grafmax
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 443
Rejestracja: 01 paź 2010, 18:52

Nieprzeczytany post autor: grafmax »

Powodzenia Songo. Trzymam kciuki za sukces

Awatar użytkownika
seb23mj
Gaduła
Gaduła
Posty: 304
Rejestracja: 13 gru 2010, 22:26

Nieprzeczytany post autor: seb23mj »

GL:D
Fajnie by było gdybyś codziennie podawał stan rachunku jeśli oczywiście to nie jest problem, dla mnie jest swoista motywacja gdy patrze gdy ktoś zarabia(siano :)) i jest w podobnej sytuacji do mnie , czyli walka z minilotem , pozdrawiam i 3mam kciuki :D :D
"ponosiłem porażkę za porażką-to dlatego odniosłem sukces" Michael Jordan

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

@Ink.
Oczywiście chodziło o SL :)

@seb
Dla mnie to nie problem,ale jak do tej pory o takim zarabianiu nie było mowy,więc jak chodzi o motywacje,to może dziennik Mr.T ;)

Jak na razie bez pozycji,nie wiem czy dalej będą lecieć czy jakaś korekta.Tak więc z bólem czekam.

EDIT:
1 SL dziś wpadł,ale to wielka pomyłka.
Teraz S na ejku.SL na 105,55(-3spread).Screeny wieczorami będą jak coś.
Cóż,drugi SL...pech,wredota rynku? któż to wie,na 3 LT,całkiem ładne,wybrałem ejka,bo dochodził SR,opór->wsparcie...Niestety tylko na kablu można było zarobić.Być może świeca na h1 była zbyt silna,cho ruch na mniejszych interwałach nie wskazywał aż takiej siły,no trudno,jak poleci to poszukam korekty.

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

Mam nadzieję,że dzięki prowadzeniu dziennika osiągniesz cel :wink:

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

Zaczęło się kiepsko,5 pozycji=5SLi.
Pierwsze wejście to wielka pomyłka,reszta...no cóż...Widząc 2 podobne trejdy,wybieram 1,jest SL,w drugim nie wchodzę jest 40 pips.

Z tego powodu spróbuje w takim razie połączyć LT z SR,żeby zmniejszyć liczbę "okazji",ewentualnie po mocnym ruchu wchodzenie na reteście.

Ejka sobie przynajmniej na razie daruje,jednak ten spread mnie dobija.
Kolejna sprawa,musze grać max 3 SL na dzień,bo za szybko to idzie.

-12,91 zł(~38 pips)

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

Może to Cię podbuduje;takie przypadkowe wejście od niechcenia......
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
grafmax
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 443
Rejestracja: 01 paź 2010, 18:52

Nieprzeczytany post autor: grafmax »

Mr.T miałeś mieć przerwę o ile pamiętam :wink: Mógłbyś powiedzieć co było sygnałem do wejścia?

ODPOWIEDZ