Pie

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Supply / Demand

Korzystam
138
64%
Nie korzystam
79
36%
 
Liczba głosów: 217

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Pie

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

Postanowione :wink:

Ten dziennik nie ma uczyć dyscypliny ani nie ma jakiegoś szczególnego celu. Po prostu w następnym tygodniu ostatnie matury i od tego czasu będę mógł zająć się poważniej walutami a nie tak jak teraz dorywczo i z dużymi przerwami. Będzie to taka jedna z wazniejszych dat w moim rozwoju. Nad dziennikiem już jakiś czas się zastanawiałem, może komuś się to przyda.

Jak to będzie wyglądać? Chciałbym przybliżyć w miarę kompletną strategię transakcyjną. Ja zacznę a plan jest taki aby rozwijać siebie, system i innych użytkowników wspólnie. Tak więc, każda wypowiedź jest mile widziana.

Drugi trochę mniejszy powód jest taki, że po za paroma wątkami nie ma na czym oka zawiesić i tak szukając czegoś ciekawego się "motam" między tą a tamtą reklamą albo innymi wywodami o bezSLowych grallach. A tak będę mógł coś swojego tworzyć.

Sposób dokonywania transakcji postaram się przybliżyć na przykladach w najbliższym czasie. Statystyki z myfxbook w stopce.

Nie mam dalszego natchnienia na tę chwilę. Jak tylko wróci to dopiszę co zapomniałem. :wink:

Awatar użytkownika
grafmax
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 443
Rejestracja: 01 paź 2010, 18:52

Nieprzeczytany post autor: grafmax »

admkowal pisze:w następnym tygodniu ostatnie matury
he he chciałbym mieć tyle lat co Ty :D

Powodzenia życzę !!!

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

Mam chwilkę więc coś dorzucę. Na podstawie czego otwieram transakcje będę systematycznie przybliżał. W skrócie gram w oparciu tylko o analizę techniczną jednak wspomagam się robotem do zarządzania pozycją. Moja rola ogranicza się do wskazania miejsca otwarcia transakcji i naprawdę dużo emocji i stresów przejmuje na siebie robot. :)

Interesują mnie póki co trzy pary walutowe. EURUSD, GBPUSD, USDCHF. I tylko nimi się zajmuję. Do każdej z nich mam otwarte 4 wykresy.

Pierwszy wykres to zarys ogólny. Trend i gdzie się znajdujemy na większych TF'ach. Co widzę tam wrzucam. Zazwyczaj jest to H4, D1. Teraz pozostałe trzy wykresy mają za zadanie pokazać mi rynek z trzech różnych stron. Są to trzy niezależne systemy które same w sobie, przy odpowiednim doświadczeniu, dają zarobić. Zakres w TF to M5 do H1. Pierwszy wykres - same linie trendu (ukłony dla TeXs'a) Drugi wykres - poziomy wsparć i oporów. Wyszukuję tu przebić i retestów ważnych poziomów + fibo ostatnich wzrostów / spadków. Trzeci wykres - poziomy podaży i popytu, czyli strefy w których mogą pojawić się kupujący/sprzedjący.

Jak widać trzy wykresy a spokojnie można mieć jeden i wszystko na nim zmieścić. Jednak zależy mi na przejrzystości i przechodząc z wykresu na wykres chcę koncentrować się na jednym.
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

Awatar użytkownika
Grzeesiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: Grzeesiek »

Jeśli można się dowiedzieć, to skąd posiadasz tego robota? Własna praca czy może od BUF'a? :)
"...jest to na ogół człowiek pewny siebie, który doszedł do tego, kim jest, własną pracą i który potrafi pogodzić się z krytyką lub porażką, nie tracąc wiary w siebie. Człowiek ten nie dopuszcza do siebie uczuć zazdrości, zawiści ani lęku."

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

Grzeesiek pisze:Jeśli można się dowiedzieć, to skąd posiadasz tego robota? Własna praca czy może od BUF'a? :)
Nie wiem co masz na myśli pisząc BUF :) ale nie jest to własna praca. Jest to prosty robot który otwiera mi jednocześnie trzy transakcje. Do każdej mogę dodać inne TP jednak ten sam SL. To zrobi sam skrypt ale mi zależało jeszcze aby po osiągnięciu TP pierwszego zlecenia pozostałe 2 wskakiwały na BE. Nie ma tajemnicy, bo widać to na screenach, że zrobił je luktom. Mogę go z całą pewnością polecić, EA miałem po 3 dniach. Mogę wrzucić to EA jednak tego nie zrobię ze względu na samo docenienie jego pracy. Z drugiej strony myślę że jest to na tyle proste że każdy kto choć trochę programuje da sobie bez problemu radę. Ja niestety byłem i jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o tę działkę. :)


Korzystając z okazji może dodam kilka wejść z historii i krótko je omówię. Zacznę od tego że zazwyczaj wchodzę kiedy pojawią się dwa niezależne sygnały. Np.: Linia trendu + wsparcie i fibo. albo Linia trendu i poziom popytu.
Jeżeli już miałbym otwierać zlecenie wykorzystując tylko jeden wykres to jest to ten ostatni czyli supply/ demand. Co do linii trendu, wsparć i oporów + fibo - filozofii nie ma więc nie będę omawiał. Jednak dużo do powiedzenia jest jeżeli chodzi o strefy podaży i popytu. Postaram się to jakoś ładnie ogarnąć i przedstawić. :)

Wejście nr. 1 (
Obrazek

W tym samym miejscu wstępowała strefa demand. Jak ją zidentyfikować? Jest to strefa do którego cena doszła i odrzuciła. Podobnie jak wsparcie/ opór. Ale tu ważne jest jak cena opuściła poziom i ile czasu w nim spędziła. Logiczne jest że jeżeli spędziła krótko czasu i agresywnie z niego uciekła to oznacza, że pojawiła się tam instytucja lub grupa zdolna do dużego kupna/sprzedaży. To tak krótko.

Obrazek

Na screenie widać, że cena agresywnie opuściła poziom a nawet powstała luka. Poziom był już testowany i zazwyczaj wchodzi się tylko na pierwszym dojściu do poziomu ale jak widać level wciąż działał, czyli wciąż znajdowali się na nim kupujący.

Dodam jeszcze, że nie zwracam żadnej uwagi na wiadomości ekonomiczne. Jedynie na czas ich publikacji kiedy jestem szczególnie ostrożny lub w ogóle odchodzę od wykresów.. Moim zdaniem wszystkie dane i odczucia inwestorów już są pokazane na wykresie a my możemy je odczytać za pomocą AT.

P.S. - wykresy są takie żeby można było z grubsza zobaczyć o co chodzi. Jeśli jest potrzeba obejrzenia dokładniej daty. zajrzenia na poszczególne słupki albo spojrzenie na zakres pipsowy ruchu to wszystko jest na myfxbook. Ta transakcja to gbpusd z 29.04.
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

Dużo gadania - mało grania. Już sie biorę. Zgodnie z zasadą wykres zastąpi 1000 słów.

Co do myfxbook. Wskoczyłem na real z tą grą i może tam podłączę booka. Teraz podrzucę kilka niezagranych przykładów.

dzisiejszy edek, co do pipsa

Obrazek
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

Teraz przykład franka. Minięte oczekujące o dwa pipsy. Dlaczego? Mój błąd.
Jak grać? Powiem szczerze, że będę starał się wszystko przybliżyć ale brakuje mi czasu. Polecam filmy by Sam Seiden i wątek redsworda11 na forex factory.

Do rzeczy.
linia czarna pokazuje miejsce oczekującego zlecenia.


Obrazek
teraz poziom supply
Obrazek


a teraz jak powinien być zaznaczony
Obrazek

Jak to piszą/mówią:

Want to see the future? Is already written at the left.
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

Trochę psychologii. Polecem subskrypcję.

http://www.tradingacademy.com/lessons/2 ... rticle.htm
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

Awatar użytkownika
arcio
Gaduła
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: 13 lut 2010, 19:44

Nieprzeczytany post autor: arcio »

siemka, mam takie pytanko jakie są zasady wyznaczania poziomów supply i demand??
a także dlaczego akurata poziomy pivot dla M2??

http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=230888 - mówimy o tym wątku :?:

dlaczego tytuł to "Pie" :?: :wink:

pozdrawiam

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

arcio pisze:siemka, mam takie pytanko jakie są zasady wyznaczania poziomów supply i demand??
a także dlaczego akurata poziomy pivot dla M2??

http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=230888 - mówimy o tym wątku :?:


pozdrawiam
Może zacznę od tyłu. Tak to ten wątek. Warto przeczytać ale jeśli chcecie od razu opracowane konkrety to KennyZ zebrał do kupy co wartościowe i utworzył pdf'a.
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=288142
wszystkie materiały w pierwszym poście są warte przejrzenia.

M2 pivot. Jeżeli odnosisz się do przykładu co jest powyżej to prostu M2 pivot nałożył się ze wsparciem więc jego siła się zwiększyła. Są one tylko poglądowo. Na samych ich podstawie nie wchodzę w trade. Są prostu dodatkiem który zwiększa prawdopodobieństwo.
Poziomy supply i demand.
Najlepiej wyjdziesz jak obejrzysz wszystkie te filmy
http://www.fxstreet.com/search/contribu ... bf77216d2f

W skrócie poziomy supply /demand to strefy w których cena znajdowała się krótko i silnym ruchem stamtąd ucieka. Dlaczego tak? Silne ruchy obrazują transakcje instytucji a to właśnie razem z nimi chcemy grać. Skoro mało czasu cena tam spędziła to znaczy że dla innych było jasne żeby w tym momencie zawrzeć transakcję. I jasne jest że instytucje będą chciały bronić swoich transakcji więc wracając do poziomów, z których cena wcześniej uciekła, możemy się spodziewać kontynuacji ruchu. Jeśli dodamy do tego grę z trendem. To wejścia są precyzyjne co do 5 pips a ruch ... zobaczymy na przykładach


Jak tylko się trochę ustabilizuje to postaram się potłumaczyć trochę artykułów i filmów (jutro matura angielski a wczoraj na 30% zdałem polski więc niebezpiecznie było :twisted: )

Prawda jest też taka, że łatwiej mi teraz odpowiadać na pytania niż samemu tworzyć. Od następnego tygodnia powinno zacząć się stabilizować wszyskto.
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

ODPOWIEDZ