Jasminum Project - ostatnia nadzieja

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Jasminum
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2011, 08:41

Jasminum Project - ostatnia nadzieja

Nieprzeczytany post autor: Jasminum »

Witam wszystkich, założyłem dziennik ponieważ zmarnowałem sobie życie przez forex. Starciłem bardzo dużo poniędzy i zdrowia. Zaniedbałem życie rodzinne. Po 8 latach zajmowania się tym bagnem wiem gdzie jest haczyk, ale potrzeba mi samodyscypliny, żeby odrobić zaległości. Wywaliłem emocje. Jeżeli, będziecie czytali mój dziennik, proszę bądzicie krytyczni i nie zostawiajcie na mnie suchej nitki. Startuje z depozytem marnym $1121.92 - ale niestety tylko tyle mogę przeznaczyć, co więcej dekalruje, że jest to moja ostatnia wpłata....Za pomocą zrzutów z ekranu codziennie będę informować was o stanie mojego konta.

Awatar użytkownika
Seneszal26
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2009, 21:01

Nieprzeczytany post autor: Seneszal26 »

proszę bądzicie krytyczni

Z pewnością będziemy :wink:

Napisz coś więcej na temat swojego systemu, planu, pary na której zawierasz transakcje, czasu itd.
Nie podejmuj żadnych działań dopóki nie nadarzy się odpowiednia okazja

Awatar użytkownika
szulczas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 436
Rejestracja: 03 maja 2010, 12:21

Nieprzeczytany post autor: szulczas »

Jasminum pisze:założyłem dziennik ponieważ zmarnowałem sobie życie przez forex. Starciłem bardzo dużo poniędzy i zdrowia. Zaniedbałem życie rodzinne. Po 8 latach zajmowania się tym bagnem wiem gdzie jest haczyk
no to powialo optymizmem...

nie zrozum mnie zle...ale 8 lat to duzo...przez ten czas nie opanowales jakiegokolwiek systemu gry zeby zarabiac / ewentualnie wychodzic na 0??

jizz
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 17 paź 2010, 20:37

Nieprzeczytany post autor: jizz »

Nie napawa optymizmem twój pierwszy wpis Jaśminie. Zablokujcie temat dla początkujących forexowiczów :)

Jasminum
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2011, 08:41

Nieprzeczytany post autor: Jasminum »

Seneszal26 – nie mam systemu. Będę wchodził z konsekwentną intuicją na różne pary i o różnych porach.
Szulczas – niestety ale masz rację…..

Awatar użytkownika
RafalT
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 25 wrz 2010, 00:24

Nieprzeczytany post autor: RafalT »

Z ciekawości, powiesz nam ile straciłeś? Nie pytam złośliwie.

Po drugie, napisz co wg Ciebie doprowadziło do MC? Co było powodem porażek?

PS: Piszesz, że nie masz systemu, a konsekwentna realizacja planu bardzo pomoga, może warto ustalić jakieś zasady gry?

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

Jasminum pisze:Witam wszystkich, założyłem dziennik ponieważ zmarnowałem sobie życie przez forex. Starciłem bardzo dużo poniędzy i zdrowia. Zaniedbałem życie rodzinne. Po 8 latach zajmowania się tym bagnem wiem gdzie jest haczyk, ale potrzeba mi samodyscypliny, żeby odrobić zaległości.
Po pierwsze nic nie zmarnowałeś. Po drugie jeśli nie potrafisz utrzymać dyscypliny to prawdopodobnie oznacza, że Twój system w realu robi coś czego nie notowałeś w czasie jego testów na danych historycznych - przez co w pewnym momencie przestajesz mu ufać. Niestety dzieje się tak często ponieważ, niektóre strategie działają TYLKO na historii.

Dlaczego tak się dzieje? Otóż jest kilka przyczyn - jedną z nich jest niedopasowanie systemu do własnego czasu. Przykładowo ludzie tworzą systemy do gry DT a potem próbuję inwestować "z doskoku". Z doskoku nie da się wygrać - tu liczy się konsekwencja i nie "przegapianie" tradów (no chyba, że ktoś ma strategie dającą >60% skuteczności) - dlatego system musi pasować do Ciebie. Drugą kwestią są używane wskaźniki. Ludzie patrząc na historie nie biorą pod uwagę, że w realu wskaźnik repaintuje co e efekcie powoduje wejścia których "nie powinno być". Panaceum na to jest utrzymanie wszystkiego w maksymalnej prostocie. Najlepszym wskaźnikiem jest cena - a zaraz po niej wszystkie wskaźniki, które jak najmniej ją wypaczają.

Kolejną przeszkodą jest techniczne odwzorowanie strategii. Człowiek jeżeli chce podążać za strategią niekiedy musi bardzo szybko "klikać". W tym przypadku - szybkie klikanie = pomyłki. Człowiek z natury jest istotą, która się myli - dlatego niektóre strategie wymagające szybkości reakcji mogą być odwzorowane tylko przez roboty, które w 1 sekundzie są w stanie wykonać tyle operacji co człowiek - w najlepszym wypadku - przez kilka minut.

Ostatecznie, mając nawet robota nie pozbywamy się wszystkich problemów - otóż trzeba jeszcze tego robota pilnować, ponieważ jest on tylko mechaniczną ręką nas samych... i jak każda mechanika - może zawieść w najmniej oczekiwanym momencie.

Sensem tego co napisałem powyżej jest zwrócenie uwagi na kilka z dziesiątków kwestii technicznych, które umożliwiają wygrywanie na FX. Musimy przygotować się do tej batalii najlepiej jak potrafimy ponieważ znalezienie się w 5% wygrywających nie jest łatwe. Znalezienie się w 5% tych ludzi, którzy odnoszą sukces oznacza, że musisz być najlepszy - a z kolei bycie najlepszym oznacza to, że musisz przewidzieć więcej rzeczy niż pozostałe 95%. TO BIZNES I JAK W KAŻDYM BIZNESIE ZWYCIĘZCAMI SĄ CI KTÓRZY SYSTEMATYCZNIE BUDUJĄ PRZEWAGĘ NAD RESZTĄ

Awatar użytkownika
asmodeus8
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 493
Rejestracja: 20 cze 2010, 19:44

Nieprzeczytany post autor: asmodeus8 »

Jasminum pisze:Seneszal26 – nie mam systemu. Będę wchodził z konsekwentną intuicją na różne pary i o różnych porach.
Szulczas – niestety ale masz rację…..
Nie masz systemu ? To nauczyles sie czegos czy nie ? Co ta za sekret powiedz.
"Remember the definition of a winning attitude: a positive expectation of your efforts with an acceptance that whatever results you get are a perfect reflection of your level of development and what you need to learn to do better." Mark Douglas

Awatar użytkownika
RX300
Gaduła
Gaduła
Posty: 133
Rejestracja: 21 wrz 2009, 15:06

Nieprzeczytany post autor: RX300 »

Jasminum pisze:Będę wchodził z konsekwentną intuicją
Niezły system :D

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

Jasminum pisze:Seneszal26 – nie mam systemu. Będę wchodził z konsekwentną intuicją na różne pary i o różnych porach.
Szulczas – niestety ale masz rację…..
no to masz odpowiedz dlaczego przegrywasz :wink:

moge sie zalozyc ze ryzykiem tez intuicyjnie zarzadzasz i zdazylo Ci sie stracic > 50% w ciagu dnia

ODPOWIEDZ