eeein dziennik

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
eeein26
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2010, 23:15

eeein dziennik

Nieprzeczytany post autor: eeein26 »

Witam,

Gram jakieś 6 miesięcy na fx, cały czas pod kreską. Zakładam ten dziennik aby zobaczyć albo ktoś zobaczył, co robię źle i ewentualnie naprowadził mnie na właściwą drogę. Nie ukrywam, że jestem rozczarowany i coraz częściej myślę o powrocie na etat. Dużo czytałem jurnali i wymyśliłem sobie kolejną strategię w czwartek, którą oparłem na tym co już wiem. Grałem trochę NLA i inni systemami, ale coś jest w nich nie tak dla mnie, czasem mam wraźenie że da szybciej i proście zgarnąć te parę pips niż czekając kilka godzin na sygnał. Zdecydowanie wolę skalpować po parę pips, dniówka to 20-40 pips i koniec, najlepiej max 4h( dwie z rana, dwie popołudniu).

Wejścia opieram o tf m5 i m1, do podglądu służy mi H1. BE daje szybko bo już po paru pipsach. Z wejściem czekam czasem długo, bo przeczytałem że należy przy tym być wybrednym :D, SL zmienny, od 3 - 7 pips max. TP to 15 pips. Tak sobie wykalkulowałem. Bo gram tym dopiero od dziś, gdzie zrobiłem tylko jedno wejście na edku, były jeszcze 2 na kablu, ale nie było mnie przy wykresie. Tak wiec, na dobre z tym zaczyn dopiero od poniedziałku. Do końca miesiąca pomęcze jeszcze demo. Potem zamierzam męczyć dalej reala.

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

powodzenia,będę tu zagladał 8)

eeein26
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2010, 23:15

Nieprzeczytany post autor: eeein26 »

nie mogłem się powstrzymac, tp 59708, kabel

edit, odcięty. Chyba nie ma sensu już dziś grać. No i życie, BE i do góry poszło :D, czy dojdzie by do mojego TP, zobaczymy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Częstym błędem nie tylko początkujących jest brak cierpliwości ;)
Nie musisz grać w piątek wieczorem jak już płynność coraz gorsza a za chwile przerwa weekendowa.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
Asia
Gaduła
Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 09 gru 2009, 02:00

Nieprzeczytany post autor: Asia »

rozczarowany
abawiam sie że takich osób
przewineło sie tu juz kilka tysięcy
jestes jedynie kolejna
w tym łańcuchu pokarmowym

pracując na etacie
na koniec miesiąca masz w zasadzie pewne
wieksze lub mniejsze pieniadze

na FX nic jak wiesz sam nie jest pewne
a na koniec miesiaca możesz miec mniej
niż na początku
i jest to normalne w tym biznesie
bo tak jest on skonstruowany

wybór nalezy do Ciebie
Czytaj p o w o l i
Dzień dobry, nazywam się ... jestem anonimowym hazardzistą/ką, gram na Forexie
Obrazek

pawelklos
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 21 sie 2009, 19:09

Re: eeein dziennik

Nieprzeczytany post autor: pawelklos »

eeein26 pisze:Witam,

Gram jakieś 6 miesięcy na fx, cały czas pod kreską. Zakładam ten dziennik aby zobaczyć albo ktoś zobaczył, co robię źle i ewentualnie naprowadził mnie na właściwą drogę. Nie ukrywam, że jestem rozczarowany i coraz częściej myślę o powrocie na etat. Dużo czytałem jurnali i wymyśliłem sobie kolejną strategię w czwartek, którą oparłem na tym co już wiem. Grałem trochę NLA i inni systemami, ale coś jest w nich nie tak dla mnie, czasem mam wraźenie że da szybciej i proście zgarnąć te parę pips niż czekając kilka godzin na sygnał. Zdecydowanie wolę skalpować po parę pips, dniówka to 20-40 pips i koniec, najlepiej max 4h( dwie z rana, dwie popołudniu).

Wejścia opieram o tf m5 i m1, do podglądu służy mi H1. BE daje szybko bo już po paru pipsach. Z wejściem czekam czasem długo, bo przeczytałem że należy przy tym być wybrednym :D, SL zmienny, od 3 - 7 pips max. TP to 15 pips. Tak sobie wykalkulowałem. Bo gram tym dopiero od dziś, gdzie zrobiłem tylko jedno wejście na edku, były jeszcze 2 na kablu, ale nie było mnie przy wykresie. Tak wiec, na dobre z tym zaczyn dopiero od poniedziałku. Do końca miesiąca pomęcze jeszcze demo. Potem zamierzam męczyć dalej reala.
Rysujesz linie trendu na H1 a następnie ścinasz na m1 w kierunku h1?

eeein26
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2010, 23:15

Re: eeein dziennik

Nieprzeczytany post autor: eeein26 »

Jak widać, poszło po mojemu :D, ale nie ważne. Linie trendu rysuje tylko na m1, bo z tego TF wchodzę w trejd. Na h1 patrzę tak ogólnie, gdzie co i jak. Zobaczymy co będzie. Odpowiem jeszcze na post guccona, często w godzinach popołudniowych można załapać się na naprawdę fajne ruchy, gdzie stop może wynieść groszowe wartości, jak mówiłem, szybko daje na BE, jak mnie wytnie jak dziś, trudno, mam to gdzieś, jutro też jest dzień.

Awatar użytkownika
sp2ews
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:27

Nieprzeczytany post autor: sp2ews »

Asia pisze:
rozczarowany
abawiam sie że takich osób
przewineło sie tu juz kilka tysięcy
jestes jedynie kolejna
w tym łańcuchu pokarmowym

pracując na etacie
na koniec miesiąca masz w zasadzie pewne
wieksze lub mniejsze pieniadze

na FX nic jak wiesz sam nie jest pewne
a na koniec miesiaca możesz miec mniej
niż na początku
i jest to normalne w tym biznesie
bo tak jest on skonstruowany

wybór nalezy do Ciebie
Dziewczyno, to, że tobie nie idzie bo nie umiesz grać i nie chcesz się nauczyć, nie znaczy, że inni nie umieją a jeśli nawet to przynajmniej chcą sie nauczyć. Jak FX ci sie nie podoba, to nikt nie zmusza cie, żebyś tu kisnęła i siała jakiś niepotrzebny defetyzm.

eeein26 - nie słuchaj, graj!

Awatar użytkownika
Kondek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 501
Rejestracja: 26 maja 2009, 17:17

Re: eeein dziennik

Nieprzeczytany post autor: Kondek »

eeein26 pisze: Nie ukrywam, że jestem rozczarowany i coraz częściej myślę o powrocie na etat.
To jest najrozsądniejsze rozwiązanie, tak nas uczy dziadek babcia, ojciec i matka, jak znajdziesz stałą pracę to będziesz miał pieniądze. Ja się zapytam jakie? Pierwszą wadą pracy na etat są stałe dochody niezależne od natężenia naszej pracy. Oczywiście skrajne przypadki wkładu pracy mogą byc nagrodzone lub ukarane, ale jak wspomniałem to już skrajnośc.
Drugie co mi się nie podoba to, traktowanie pracownika przez pracodawcę etatowego :evil: Jakby nie było, oboje przeprowadzili transakcję. Pracownik sprzedaje swoje umiejętności i wytwarza dany produkt w postaci pracy, natomiast pracodawca te usługi kupuje. Niestety dalej to wygląda tak, że pracujący skamla przed szefem a on go traktuje z góry. Jakby spojrzec od środka, to ma rację, jest lepszy, bo potrafił kupic usługi pracy i na nich zarobic :P
Aż zacząłem sobie wyobrazac, że pracuję na etat w banku załóżmy jak doradca klienta detalicznego w sprawie kredytów :lol: Przychodzi do mnie kolega i się pyta:
- Stary ty się na tym znasz, powiedz czy ten kredyt w waszym banku X jest najlepszy?
W pierwszej chwili myślę, że guzik prawda bo w banku Y jest tańszy ale czując oddech szefa na plecach mówię:
- Mamy najlepszy kredyt na rynku.
on na to:
-Jesteś świetnym doradcą, zazdroszczę Ci takiej pracy :lol:
Smutne ale prawdziwe, bo tak nas wychowali rodzice, wpoili w nas nawyk BIEDY, nie bogactwa.
Tak się zastanawiam, jeżeli ja zabrałbym wszystkie pieniądze i pracę mojemu dobremu koledze, który pracuje na etat. Co by się stało? Podniósłby się z tego, znalazł podobną pracę i żył dalej i doszedłby do poprzedniego statusu. Ale podobnie by było również, gdybym zabrał wszystko Panu Czarnieckiemu, on przez kolejne 10 lat na pewno doszedłby do tego gdzie jest teraz. Jaka jest różnica? On ma nawyk bogactwa nie biedy.
Reasumując, ludzie biedni szukają pracy i dążą aby jak najwięcej pracowac i czerpac z tej pracy korzyści. Ludzi bogaci natomiast, tworzą sobie źródła dochodu i dbają o nie aby przynosiły jak najwieksze profity przez cały czas. I to ta grupa ma szansę robic karierę.
Konsekwencja i żelazne zasady to droga do sukcesu

Awatar użytkownika
<kerimb>
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1460
Rejestracja: 27 sie 2010, 08:01

Nieprzeczytany post autor: <kerimb> »

eeein26 pisze:Gram jakieś 6 miesięcy na fx, cały czas pod kreską.
eeein26 pisze:co robię źle
eeein26 pisze:czasem mam wraźenie że da szybciej i proście zgarnąć te parę pips niż czekając kilka godzin na sygnał
NIE!
eeein26 pisze:Wejścia opieram o tf m5 i m1
Uprawiasz hard core na samym początku drogi na FX!
eeein26 pisze:BE daje szybko bo już po paru pipsach
Walisz na prawo i lewo bez żadnej zasady! Poczytaj sobie co to jest Fibo i o ile może cofnąć każda świeca w większości przypadków a będziesz wiedział kiedy i jak przestawiać na BE ...
eeein26 pisze:SL zmienny, od 3 - 7 pips max
Woooooow! Musisz ciąć w takim przypadku jak skalpel ...
eeein26 pisze:jedno wejście na edku, były jeszcze 2 na kablu
A co na to spread na Kablu i powyższe zdanie na temat SL?
eeein26 pisze:nie mogłem się powstrzymac
I TO JEST CAŁA KWINTESENCJA I SAM SOBIE ODPOWIEDZIAŁEŚ NA TWOJĄ PROŚBĘ!

Darz bór!

ODPOWIEDZ