candle system by sgorn

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

candle system by sgorn

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

Witam, oto moj pierwszy journal. mam nadzieje ze utrzyma sie jakis czas. Chce tu przecwiczyc swoja drugą strategie ktora opracowałem gapiąc sie godzinami /dniami w wykresy :). jak ja tu dopracuje i bedzie szlo dobrze, skoncze dalsze rozpisywanie, gdyz bedzie mijalo sie to z celem. To co zostanie tu napisane i tak bedzie mialo jakas wartosc merytoryczna. Podkreslam, ze celem journala jest dopracowanie i sprawdzenie strategii w grze, jak i wieksza dyscyplina. Journal motywuje do tego ze ciagle trzeba byc aktywnym ,zatem bede musial dac z siebie wszystko, co moze zaowocowac dobrymi wynikiami.Chce sie bardziej zmotywowac do ciezkiej pracy dlatego zakladam journal.W dodatku chce sie z Wami podzielic metodą, moze ktos jeszcze z tego skorzysta, czego wszystkim zycze ;) Obecnie w realu gram systemem bazujacym na srednich( pochodna GMMA) . interwal 5M. jako ze zmusza mnie to do ciaglego siedzenia przed monitorem zaczalem szukac czegos co troche mi da luzu czasowego,czyli szukalem strategii ktora dzialala by na interwalach H4, 1H i max 15 M. Jest tego sporo na rynku, jak wiemy. Szukalem czegos co mi bedzie odpowiadac w 100 %. Strategia to czysty wykres ,bez wskazników typu MACD, RSI itd itd. Same swieczki. Jedyny wkaznik co custom candle,ktory daje mi podglad na swieczki z wyzszego interwalu. Do tego wsparcia i opory z H4. Tu troche będe sie wspieral strategią Zero Line.
Broker AM, konto 5000zl, na razie demo. Jak bedzie szlo fajnie przeskocze na real.Wejscia beda wrzucane w czasie rzeczywistym.
pary walut to EU i GJ, raczej w godzinach 7.30-16:00.
Money management:
-2 % risk
- reward/risk >=3
zaraz wrzuce idee i jak to bedzie wygladac, łącznie ze screenami.
P.S.
jedna sprawa:
-prosze o tylko konstruktywne uwagi, inne, nic nie wnoszace beda usuwane
Ostatnio zmieniony 21 lip 2010, 14:19 przez sgorn, łącznie zmieniany 1 raz.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

idea systemu:
patrzymy na wykres 4H:
- sygnał do gry na longi to zamknięcie się świeczki powyzej maksimum ostatniej swieczki .
-sygnał do gry short, zamknięcie świeczki 4H ponizej minimum poprzedniej.

Następnie, jak jest spelniony warunek ww. to:
-czekamy na zamkniecie swieczki 1H powyzej maksimum poprzedniej , jak gramy longi
-czekamy na zamkniecie swieczki 1H ponizej minimum poprzedniej, jak gramy shorty

Następnie jak jest spelniony ww. warunek :
-czekamy na zamknięcie sie swieczki 15M powyzej maksimum poprzedniej, jak gramy longi, otwieramy longa ze stop loss ponizej lokalnego minimum
-czekamy na zamkniecie sie swieczki 15M ponizej minimum poprzedniej ,jak gramy shorty ,dajemy shorta,ze stop loss powyzej lokalnego maksimum.
Ta kolejnosc musi byc bezwzglednie spelniona. TP ustawiamy w obszarze gdzie RR jest od 3-6 . Jako ze jest to spory obszar do przejscia dla ceny to bede tu cwiczyl piramidowanie pozycji, gdzie wszystkie zamkne w obszarze RR 3-6. Po drodze wyrysowuje sobie istotne poziomy RS i Zero Line na ktore bede uwazal.
Czyli , jak H4 daje sygnal na longi i kolejne swieczki z tego interwalu nie dadza sygnalu przeciwnego to szukamy na 1h i 15M tylko okazji na longi.
jak pojawia sie sygnal na 4H na shorty i kolejne swieczki z 4H nie daja sygnalu przeciwnego to schodzac na 1H i 15M szukamy tylko okazji na short.
to samo tyczy sie siweczek 1H, jesli jest sygnal z 4H na longi, to szukamy sytuacji kiedy pojawi sie sygnal na longi na 1H by moc wskoczyc na 15M.
Wchodze tylko i wylacznie gdy wszystkie interwaly daja mi sygnal w jedna strone.
Piramidowanie polegac bedzie na tym ze otwieram pierwsza najwieksza pozycje za 2 %, potem dobieram 1/2 pozycji, następnie 1/4 pozycji...itd. np. otworzono 0.5 lota, to nastepna to 0.25 lota, kolejna 0.12 lota..
zaraz pokaze screeny
Ostatnio zmieniony 21 lip 2010, 18:55 przez sgorn, łącznie zmieniany 1 raz.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

screen 1, pokazuje o co chodzi na 4H, a wykres 2 to typowe wejscie long. Bardziej lopatologicznie nie szlo pokazac :) bede na biezaco pokazywal jak wchodze itd.
oczywiscie jak sa pytania to sluze pomoca. pzdr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

pierwsze wejscie wczoraj:
screen 1,
0.14 lota, stop loss 25 pips,stan po transakcji to 4887.47

drugie wejscie dzisiaj:
screen 2
0.13 lot, short, otw 1.2889, zamkniecie, 1.2812, stan konta 5208.6 zl.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

naszkicowalem sobie potencjalne TP dla moich wejść dla EU i GJ. mysle ze do polowy przyszlego tygodnia beda obowiązywac. pozwoli mi to racjonalnie ustalac targety
w dni kiedy sa istotne publikacje makro, nie skladam zlecen 15 min przed i po wydarzeniu. Info czerpie z forex factora.
Wejscia poki co na demie sa z risk 2%, w realu bedzie to 1 %.
Bede sie staral by sredni zysk/srednia strata byl powyzej 2, nawet kosztem win probability. Zalezy mi na dodatnim expectation.

...godz 13.03, na wykresach obu par swieczka 4H zamyka sie duzo powyzej maksimum poprzedniej. jest sygnał na longi. Cena w obu przypadkach doszła do strefy oporu. Czekam na cofke i szukam na 1H sygnału na longi,chyba ze kolejna 4H zamknie sie ponizej minimum poprzedniej świecy..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

podczas gry trzeba prowadzic rzetelnie money management, sledzic na biezaco parametry systemu . Ja uzywam arkusza excelowskiego ktory sam zrobilem. wiadome jest ze na samym poczatku gry jest zbyt malo danych by cos móc wywnioskowac. Ja w realu zaczlem cos takiego prowadzic od 30 transakcji. w tym sysie tez zamierzam to robic.
screen, zrzut z arkusza
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

sgorn pisze:podczas gry trzeba prowadzic rzetelnie money management, sledzic na biezaco parametry systemu . Ja uzywam arkusza excelowskiego ktory sam zrobilem. wiadome jest ze na samym poczatku gry jest zbyt malo danych by cos móc wywnioskowac. Ja w realu zaczlem cos takiego prowadzic od 30 transakcji. w tym sysie tez zamierzam to robic.
screen, zrzut z arkusza
jeśli używasz MT4 to masz to wbudowane - te statystyki
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

Tig3r pisze:
sgorn pisze:podczas gry trzeba prowadzic rzetelnie money management, sledzic na biezaco parametry systemu . Ja uzywam arkusza excelowskiego ktory sam zrobilem. wiadome jest ze na samym poczatku gry jest zbyt malo danych by cos móc wywnioskowac. Ja w realu zaczlem cos takiego prowadzic od 30 transakcji. w tym sysie tez zamierzam to robic.
screen, zrzut z arkusza
jeśli używasz MT4 to masz to wbudowane - te statystyki
tak, uzywam MT4. moze prozaiczne i lamerskie pytanie ale gdzie mam to wbudowane? chodzi Ci o mt4stats?jesli tak to takie okrojone dosyc,moim zdaniem. szukam jakiejs aplikacji bardziej zawansowanej. obecnie testuje aplikacje do MM , Trade Performance V2R3.
jesli chodzi o podglad do mojego konta demo :
http://sgorn30.mt4stats.com
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
Seneszal26
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2009, 21:01

Nieprzeczytany post autor: Seneszal26 »

Możesz kliknąć na historie rachunku .Klikasz dowolne zlecenie , następnie prawym przyciskiem myszy zapisz szczegółowy raport i masz.
Nie podejmuj żadnych działań dopóki nie nadarzy się odpowiednia okazja

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

dzięki Panowie ;) tyle sie siedzi na mt4 i nawet sie nie zajrzy tu i tam by sobie ulatwic zycie:)
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

ODPOWIEDZ