Pobieranie danych do excela

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »


Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Tak, zajrzyj do głównego katalogu MT4, tam jest przykładowy arkusz kalkulacyjny. Żeby działał poprawnie musisz wejść do opcji MT4, i ustawić ptaszek przy funkcji "serwer DDE".

mario77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 27 lis 2007, 16:57

Nieprzeczytany post autor: mario77 »

Odkopuję wątek, ale nie potrafię przenieść danych z MT4 do Excela. Excela do tej pory nieużywałem, bo niemiałem takiej potrzeby. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś kawa na ławę wyjaśnił mi po kolei kroki. Wiem, że w MT4 mam zanaczyć funkcję "serwer DDE". Dalej otwieram excela, wchodzę w zakładkę Dane i .... właśnie co dalej ? Mam wybrać "Istniejące połączenia"; "Z innych źródeł" ? Jak dalej skonfigurować to połączenie ?

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

mario77 pisze:Odkopuję wątek, ale nie potrafię przenieść danych z MT4 do Excela. Excela do tej pory nieużywałem, bo niemiałem takiej potrzeby. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś kawa na ławę wyjaśnił mi po kolei kroki. Wiem, że w MT4 mam zanaczyć funkcję "serwer DDE". Dalej otwieram excela, wchodzę w zakładkę Dane i .... właśnie co dalej ? Mam wybrać "Istniejące połączenia"; "Z innych źródeł" ? Jak dalej skonfigurować to połączenie ?
wejdz sobie do katalogu z MT4 tam powinien byc excel DDe-sample.xls i zrob tak
samo

[Edit]
przyklad

Kod: Zaznacz cały

=MT4|BID!USDCHF

mario77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 27 lis 2007, 16:57

Nieprzeczytany post autor: mario77 »

Ok. Rozumiem, że to jest kod do każdej komórki w zależności od tego co chcę, żeby się w niej znajdowało. Ale jak zrobić, żeby dane się aktualizowały w jednej kolumnie tzn. 1 jednostka danego Time Frame np. 4H z aktualizacją co 4 godz. w jednej komórce, tak, aby stworzyło to kolumnę? Czy jest jakiś kod do Open/Close danej świeczki?

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

mario77 pisze:Ok. Rozumiem, że to jest kod do każdej komórki w zależności od tego co chcę, żeby się w niej znajdowało. Ale jak zrobić, żeby dane się aktualizowały w jednej kolumnie tzn. 1 jednostka danego Time Frame np. 4H z aktualizacją co 4 godz. w jednej komórce, tak, aby stworzyło to kolumnę? Czy jest jakiś kod do Open/Close danej świeczki?
DDE sluzy tylko i wylacznie do sledzenia akutalnych BID i ASK (plus godzina itp.) a nie do przegladania historii, czyli nie masz dostepu do swieczki nr 1, 2 itd.

Pomijam ze nie trzeba uzywac DDE i gdzies napisalem nawet excela ktory pobiera co minute iles tam swieczek danej waluty, ale to poszukaj sobie sam, na pewno jest

[Edit]
Jezeli nie znajdziesz(a jak pisalem na pewno jest ;) ).. to moge poszukac na dysku i wrzucic go tutaj.

mario77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 27 lis 2007, 16:57

Nieprzeczytany post autor: mario77 »

Znalazłem w wątku SuperHedge, EA2excel i próbuje się tam połapać :shock:
Niemogę odświeżyć excela, wyskakuje komunikat, że ścieżka jest niepoprawna dla waluty, a wg mnie jest poprawna :roll:

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

mario77 pisze:Znalazłem w wątku SuperHedge, EA2excel i próbuje się tam połapać :shock:
Niemogę odświeżyć excela, wyskakuje komunikat, że ścieżka jest niepoprawna dla waluty, a wg mnie jest poprawna :roll:
W dobrym miejscu znalazles ;)
Przeczytales dokladnie instrukcje w zakladce "instrukcja" ?;)
Wazne jest abys wlaczyl wczesniej EA w MT4 na odpowiednich parach, zanim otworzysz excela, (w zakladce config na poczatku jeszcze wczesnij daj w "czy aktywne odswierzanie" 0)

Sciezka ktora ma tam byc ma byc do MT4 nie do excperts/files

Wczesniej mozesz pousowac wszystkie nie potrzebne pary walutowe z ramki, nawet zakladki w excelu, pozniej wpisz tylko ta co potrzebujesz, excel o ile dobrze pamietam sam je stworzy.

mario77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 27 lis 2007, 16:57

Nieprzeczytany post autor: mario77 »

Kurczę instrukcję przeczytałem chyba już z dziesięc razy. Robię wszystko krok po kroku jak jest opisane. Próbowałem też na innej platformie ale to samo.
Najpierw włączam MT4, później uruchamiam strategię. Próbowałem na jednej parze potem na wszystkich. Następnie włączam excela zmieniam ścieżkę dostępu i uruchamiam łącze. Kiedy próbuję odświeżyć przez 0 a potem 1 wyskakuje komunikat, że ścieżka jest nieprawidława i automatycznie odświeżanie przełącza się na 0. Kiedy pousuwałem zakładki w excelu to przy próbie odświeżenia uruchamia się nowa, ale pusta zakładka. :583:

ODPOWIEDZ