Gra w realu na danych z wykresu demo

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
ebate
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 18 mar 2012, 21:06

Gra w realu na danych z wykresu demo

Nieprzeczytany post autor: ebate »

Witam, mam problem z wykresem na realu. Okazuje sie, ze wykres demo nie jest identyczny z wykresem real. Roznice czasami wynosza 0,1 pipsa, co i tak dla mnie jest paranoja. Problem wynika wlasnie z tej roznicy. Moj EA z wiadomych przyczyn zostal opracowany na demo, na ktorym dziala idealnie. Niestety w realu juz tak dobrze nie dziala, powiedzialbym fatalnie. I tu rodzi sie pytanie. Czy da sie grac na realu korzystajac z danych pobieranych z wykresu (serwera) demo? Chodzi mi o dane pobierane przy pomocy funkcji iOpen i jej podobnych. Wiem, ze moge stworzyc baze danych, gdzie dane pobierane z demo bylyby wykorzystywane w realu. Ale jest to dosyc czasochlonne wiec czy nie ma mniej skomplikowanego sposobu?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Gra w realu na danych z wykresu demo

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Już były podobne pytania i odpowiedź jest np tutaj

http://forex-nawigator.biz/forum/konto- ... ce#p883239

https://forexclub.pl/roznice-miedzy-kon ... a-realnym/
ebate pisze:Czy da sie grac na realu korzystajac z danych pobieranych z wykresu (serwera) demo?
Broker udostępnia kwotowania i to on realizuje Twoje zlecenia po danej cenie, która wyświetlana jest u Ciebie na MT4, więc to jest po prostu niemożliwe że sobie wrzucisz jakieś dane a on je potem zrealizuje po Twoich cenach. Każdy by tak chciał, grać bez spreadów itd. Więc możesz przetwarzać tylko dane które do ciebie trafiają tzn kupować i sprzedawać po cenach które udostępnia Tobie broker.

A tak w ogóle to zobacz jakie są różnice pomiędzy cenami i ilością danych ( ticków ) między tickmill, xm, dukascopy. To było późno w nocy ale widać nie tylko płynność brokera w konsoli gdzie są pokazne ticki / sekunde ale też różnice w cenach. I kwotowania XM różnią się mocno od tego wyświetlane było w danej chwili w tickmill albo dukascopy

http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/146913

więc... reasumując. Nie da się zrobić tego o co pytasz, poza tym raposo już kilka razy odpowiadał na podobne pytania tutaj o różnicach między demo a real. Przeczytaj ten artykuł na forexclub.

ebate
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 18 mar 2012, 21:06

Re: Gra w realu na danych z wykresu demo

Nieprzeczytany post autor: ebate »

Nie do końca mnie zrozumiałeś. Nie chodzi mi o to że chce grać na na realu na cenach z demo. Chce by sygnały kupna/sprzedaży były generowane na podstawie danych z demo serwera. Czyli moj EA miałoby przetwarzać dane z demo i generować sygnały na zawarcie transakcji. A samo zawieranie transakcji miałoby się już odbywać po real cenach Ask/Bid. Wiec przykładowo funkcja iOpen miałaby pobierać ceny otwarcia z demo serwera, a nie z reala. Reszta już na realu.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Gra w realu na danych z wykresu demo

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

ebate pisze:Nie do końca mnie zrozumiałeś. Nie chodzi mi o to że chce grać na na realu na cenach z demo. Chce by sygnały kupna/sprzedaży były generowane na podstawie danych z demo serwera. Czyli moj EA miałoby przetwarzać dane z demo i generować sygnały na zawarcie transakcji. A samo zawieranie transakcji miałoby się już odbywać po real cenach Ask/Bid. Wiec przykładowo funkcja iOpen miałaby pobierać ceny otwarcia z demo serwera, a nie z reala. Reszta już na realu.
Odpal sobie kopiarkę.
Master na demo, slave na real.

ebate
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 18 mar 2012, 21:06

Re: Gra w realu na danych z wykresu demo

Nieprzeczytany post autor: ebate »

Kopiarka idealnie pasuje. Dziękuję za pomoc

ODPOWIEDZ