Historia transakcji od tradera z mql5

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
webasto
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2017, 17:57

Historia transakcji od tradera z mql5

Nieprzeczytany post autor: webasto »

Witam,

Może mi ktoś pomóc jak wgrać historię transakcji na swój wykres ze strony sygnałów mql5 ?

Przy sygnale jest do pobrania plik z historią w formacie csv, problem w tym, że to nie działa gdy wgrywam do narzędzia -> centrum historii w mt4.

Z myfxbooka działa normalnie, a z mql5 nie działa.

Patrzyłem w excelu te pliki różnią się, próbowałem kopiować, ustawiać dane tak jak w plikach z myfxbooku, ale gdy rozdzielę przecinkami tekst to później nie mogę go złączyć przecinkami i lipa nie działa.

Ma ktoś na to patent?

Obojętnie jaki sygnał historia transakcji z mql5.

TesterForex
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 22 gru 2016, 12:45

Re: Historia transakcji od tradera z mql5

Nieprzeczytany post autor: TesterForex »

A mógłbyś pokazać jak się importuje historię transakcji z myfxbooka do mt4 przez centrum historii?
Nie słyszałem, żeby tak się dało :shock:

A co do "łączenia" przecinkami, to w zależności od ustawień regionalnych excel może używać średników do oddzielania elementów listy. Można potem otworzyć taki plik w notatniku i za pomocą funkcji "replace" (ctrl+H) zamienić wszystkie średniki na przecinki. Tylko nie wiem czy tu leży problem, w końcu w centrum historii mt4 można sobie wybrać czy elementy są oddzielone przecinkami, średnikami, czy czymś innym.

Może po rozdzieleniu tekstu na kolumny nie zapisujesz później tego pliku jako csv?
Współautor interaktywnego kursu MQL4 dla serwisu fxwatch

webasto
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2017, 17:57

Re: Historia transakcji od tradera z mql5

Nieprzeczytany post autor: webasto »

http://www.profitf.com/articles/forex-e ... mt4-chart/

tu masz instrukcję jak się wstawia czyjeś trejdy na swój wykres, żeby obadać jak grał.

Ale nie da się tego zrobić z plikiem csv ze strony mql5, a tam są strategie, które mnie interesują, może ktoś umie to zrobić?



Nie chodzi o zamianę przecinków na średniki, to wiem, że się zamienia ctrl + h. Ja rozdzielam przecinki, wstawiam dane i potem chce to połączyć jak było na początku i nie da się.

Nie wiem, jakby Ci się udało to podmienić jakoś tak, żeby odczytać z mql5, to odezwij się jak to zrobić.

Awatar użytkownika
Pierz Andrzej
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1200
Rejestracja: 02 lip 2006, 14:17

Re: Historia transakcji od tradera z mql5

Nieprzeczytany post autor: Pierz Andrzej »

Konstrukcja plików CSV różni się znaczącą od siebie , raz że jedno ma separator w postaci przecinka drugie w postaci średnika dwa ilość kolumn , położenie kolumn itd ;-)

Poza tym jest już gotowe rozwiązanie w MT4 więc wystarczy z niego skorzystać .

https://www.metatrader5.com/en/terminal ... monitoring
z poważaniem
Andrzej Pierz
FOREX-SERVICE

webasto
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2017, 17:57

Re: Historia transakcji od tradera z mql5

Nieprzeczytany post autor: webasto »

Dzięki Andrzej, o to mi chodziło :lol:

TesterForex
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 22 gru 2016, 12:45

Re: Historia transakcji od tradera z mql5

Nieprzeczytany post autor: TesterForex »

@Pierz Andrzej
Dobrze wiedzieć, nigdy nie przyglądałem się tej zakładce z sygnałami.

@webasto
Dzięki za info, ale mi ten skrypt nie działał poprawnie nawet dla statementu z myfxbooka. Może od czasu publikacji myfxbook coś pozmieniał...
W sumie taka analiza transakcji na wykresie to fajna rzecz, więc zrobiłem uniwersalną wersję.

Wystarczy plik csv o takim układzie kolumn (ewentualnie można sobie zmienić w kodzie, ale dałem kolejność myfxbooka):
TICKET | OPEN_DATE | CLOSE_DATE | SYMBOL | TYPE | LOTS | SL | TP | OPEN_PRICE | CLOSE_PRICE

Te wszystkie dane są potrzebne, żeby wyświetlać takie samo info jak jest w mt4 po przeciągnięciu trade'u na wykres. U mnie fajnie działa, może komuś się przyda.
historyToChart.mq4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Współautor interaktywnego kursu MQL4 dla serwisu fxwatch

ODPOWIEDZ