Csharp czy nauka Java

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
Awatar użytkownika
floatmaster
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 11 lut 2014, 14:16

Csharp czy nauka Java

Nieprzeczytany post autor: floatmaster »

Witam chciałbym się was poradzić jakiego języka najlepiej się nauczyć do wyboru ma te dwa.Na C# zauważyłem że nie ma w internecie wcale wskaźników pisanych tym językiem no chyba że nie potrafię szukać. No i jeszcze platform obsługujących ten język, z tego co wiem to tylko alior. Co przemawia za java to to ze jest konwerter mql4 jeszcze go nie testowałem bo z tego co się orientuję to jest on wbudowany w platformę dukascopy. MQL4 staram też się uczyć ale jest problem bo nie ma w internecie darmowych kursów jak to ma się z C# czy javą więc jest ciężko proszę o podpowiedz co ma robić z góry dziękuję

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Csharp czy nauka Java

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Platform z C# jest sporo:
- ProTrader (używany przez np. Alior ale nie tylko), Multicharts.NET, NinjaTrader, CTrader, RightEdge i jeszcze parę innych (np. do handlu akcjami).
Natomiast z popularnych platfom Javy kojarzy mi się tylko Dukas. Są owszem rozwiązania oparte o javę ale to raczej biblioteki niż platformy.
Konwerter natomiast nadaje się tylko do konwersji prostych rzeczy, przy bardziej skomplikowanych nie da rady.

Więc odpowiedz sobie sam ....
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Csharp czy nauka Java

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

- NinjaTrader - C#
- MultiChart / MulitCharts.NET - C# /.NET / EasyLanguage
- cTrader/AlgoTrader - C#
- ProTrader - C# / MQL
- Rithimic - C++ / .NET
- Sierra Chart - C++
- jForex - Java
- TradeStation - EasyLanguage
- Tradesignal - EasyLanguage
- AmiBroker - AFL
- Trade Navigator - Trade Sense
- MetaStock - MetaStock Formula Language
- MT4 - MQL

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Csharp czy nauka Java

Nieprzeczytany post autor: green7 »

No proszę kolega zrobił niezłe zestawienie. Dodać by jeszcze można:
QuantConnect: C#, F#, Python
StockSharp, SmartQuant, Tradelink, T4: C#
marketcetera: Java
zorrotrader: skrytpty c
Quantopian's: Python

Tyle na szybko ale jeszcze obija mi się po głowie ze 3-4 których nazw nie pomnę ...
Obecnie warto przyglądać się Pythonowi - sporo rozwiązań w tym powstaje.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
floatmaster
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 11 lut 2014, 14:16

Re: Csharp czy nauka Java

Nieprzeczytany post autor: floatmaster »

dzięki Panowie za przedstawienie sytuacji nawet nie sądziłem że jest taka przewaga C# nad Java . Mam jeszcze jedną prośbę może znacie forum C# gdzie można było by się o coś zapytać może być w obcym języku, takie typowe forum języka C#.Znalazłem forum 4programmers.net ale tam zajmują się innymi aspektami niż rynki forex ?

Awatar użytkownika
SuperFOREX
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 11 lip 2013, 16:49

Re: Csharp czy nauka Java

Nieprzeczytany post autor: SuperFOREX »

green7 pisze:No proszę kolega zrobił niezłe zestawienie. Dodać by jeszcze można:
QuantConnect: C#, F#, Python
StockSharp, SmartQuant, Tradelink, T4: C#
marketcetera: Java
zorrotrader: skrytpty c
Quantopian's: Python
pozwolę sobie dorzucić do tego zestawienia
Trading Station: z JavaScript i językiem LUA (FXCM decided on Lua because it is a lightweight, extremely fast, simple and powerful scripting language.)
oraz możliwością podpięcia się przez API z dowolną aplikacją ( https://github.com/FXCMAPI/FXCM-API-Offerings) do tego forum i baza wskaźników, strategii, pomoc użytkowników itp: http://www.fxcodebase.com

Awatar użytkownika
por. Borewicz
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 25 cze 2014, 11:58

Re: Csharp czy nauka Java

Nieprzeczytany post autor: por. Borewicz »

floatmaster pisze:dzięki Panowie za przedstawienie sytuacji nawet nie sądziłem że jest taka przewaga C# nad Java . Mam jeszcze jedną prośbę może znacie forum C# gdzie można było by się o coś zapytać może być w obcym języku, takie typowe forum języka C#.Znalazłem forum 4programmers.net ale tam zajmują się innymi aspektami niż rynki forex ?
Zależy jakiego rodzaju informacje Cię interesują. Jeżeli są one specyficzne dla danej platformy to pytaj na jej forum (np. http://m.ninjatrader.com/support/forum/ ... ay.php?f=6)
Jeżeli chodzi o ogólne pytania to najszybciej znajdziesz odpowiedź na google.

pawel5s
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:01

Re: Csharp czy nauka Java

Nieprzeczytany post autor: pawel5s »

Moim zdaniem polecam ogarnąć jave gdyż na poczatku wydaje się csharp to taki prosty i wogole ale z czasem jeśli ogarniesz jave zobaczysz że w javie można pisać aplikacje w dużo latwiejszy sposob przede wszystkim w javie są wzorce projektowe które pozwalają tworzyć soft w kilku krokach dzięki temu projekty są bardzo dopracowane i zazwyczaj klienci są zadowoleni jeśli chcesz dobrze ogarnąć jave poczytaj o tych wzorcach obejrzeć jakieś kursy np na eduweb.pl są dosyc dobrze objasnione te pojęcia. Ja dość często z nich korzystam.

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Csharp czy nauka Java

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

pawel5s pisze:Moim zdaniem polecam ogarnąć jave gdyż na poczatku wydaje się csharp to taki prosty i wogole ale z czasem jeśli ogarniesz jave zobaczysz że w javie można pisać aplikacje w dużo latwiejszy sposob przede wszystkim w javie są wzorce projektowe które pozwalają tworzyć soft w kilku krokach dzięki temu projekty są bardzo dopracowane i zazwyczaj klienci są zadowoleni jeśli chcesz dobrze ogarnąć jave poczytaj o tych wzorcach obejrzeć jakieś kursy np na eduweb.pl są dosyc dobrze objasnione te pojęcia. Ja dość często z nich korzystam.
Może trochę na przekór napiszę :). Lepiej uczyć się tego języka w którym będzie się pracować aby nie tracić czasu. Najlepiej zacząć na jakichś prostych przykładach z netu (nawet przepisująć banalny gotowy kod poznając składnie i zrozumić jak działa po uruchomieniu) ale w docelowym IDE (np. jForex/NinjaTrader/MT4/(wpisz swoje)).

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Csharp czy nauka Java

Nieprzeczytany post autor: green7 »

pawel5s pisze:Moim zdaniem polecam ogarnąć jave gdyż na poczatku wydaje się csharp to taki prosty i wogole ale z czasem jeśli ogarniesz jave zobaczysz że w javie można pisać aplikacje w dużo latwiejszy sposob przede wszystkim w javie są wzorce projektowe które pozwalają tworzyć soft w kilku krokach dzięki temu projekty są bardzo dopracowane i zazwyczaj klienci są zadowoleni jeśli chcesz dobrze ogarnąć jave poczytaj o tych wzorcach obejrzeć jakieś kursy np na eduweb.pl są dosyc dobrze objasnione te pojęcia. Ja dość często z nich korzystam.
Kolego wzorce projektowe nie są zależne od języka. Równie dobrze możesz stosować powiedzmy wzorzec fasady, fabryki czy też jakikolwiek inny zarówno w C# czy Javie.
Nie widzę tu jakiejś wyższości Javy. Za to jeśli chodzi o programowanie obiektowe widzę sporo jej ułomności. Na przykład od lat programiści dopominają się o wprowadzenie do języka properitesów (wraz z getterami i setterami) ale zdaje się, że nadal tak "skomplikowana" funkcjonalność nie została zrealizowana.
Natomiast C# rozwija się interesująco: kompilator został otwarty i społeczność proponuje i dyskutuje nowe rozszerzenia do języka dzięki czemu kilka fajnych nowości już jest w użyciu.
Green
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ