Aktywne przyciski na wykresie - jak się je wykonuje ?

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Aktywne przyciski na wykresie - jak się je wykonuje ?

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

Witam serdecznie

Mam pytanko , jak wykonać aktywny przycisk na wykresie który by włączał (true) lub wyłączał (false) jakąś opcje czy to we wskaźniku czy EA . Pokazany przykład na fotce z EA od FxLamera .

Może ktoś ma jakiś wskaźnik przykładowy w mq4 , aby można było zobaczyć jak to wygląda z poziomu kodu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Aktywne przyciski na wykresie - jak się je wykonuje ?

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

marcin76 pisze:Witam serdecznie

Mam pytanko , jak wykonać aktywny przycisk na wykresie który by włączał (true) lub wyłączał (false) jakąś opcje czy to we wskaźniku czy EA .
Mt4 GUI
http://www.mt4gui.com/

marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Re: Aktywne przyciski na wykresie - jak się je wykonuje ?

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

drendriu pisze:
marcin76 pisze:Witam serdecznie

Mam pytanko , jak wykonać aktywny przycisk na wykresie który by włączał (true) lub wyłączał (false) jakąś opcje czy to we wskaźniku czy EA .
Mt4 GUI
http://www.mt4gui.com/

dzięki

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1521
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Re: Aktywne przyciski na wykresie - jak się je wykonuje ?

Nieprzeczytany post autor: personov »

Tak się składa, że to ja robiłem to EA dla FXLamera i nie ma tam użytej zewnętrznej biblioteki GUI. Takie przyciski dostępne są z poziomu MT4 jako OBJ_BUTTON. W instrukcjach MQL4 i na necie jest o tym pełno informacji.
Solą życia jest kasa.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Aktywne przyciski na wykresie - jak się je wykonuje ?

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

marcin76 pisze:
Może ktoś ma jakiś wskaźnik przykładowy w mq4 , aby można było zobaczyć jak to wygląda z poziomu kodu.
Na forum.forexcity.pl poszukaj rafal_EA.mq4 są przyciski wykonane przy pomocy funkcji OBJ_BUTTON, a w FC_EA_v2.47.mq4 przy pomocy biblioteki zewnętrznej GUI. Możesz obejrzeć kod i zobaczyć jak to jest zrobione. Moim zdaniem prostsze jest tworzenie przycisków i większe możliwości daje bibloteka GUI, poczytaj pod tym linkiem http://www.mt4gui.com/docs/

marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Re: Aktywne przyciski na wykresie - jak się je wykonuje ?

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

Dzięki za wasze podpowiedzi - pooglądam sobie to .

wstępnie wykonałem sobie jeden wskaznik z poziomami cenowymi przy pomocy biblioteki zewnętrznej GUI , ale czasami jak dam go na kilku parach walutowych to strasznie muli i się platforma wiesza sie czasami

zobaczcie u was czy jest tak samo .


w drugim pliku clik.mq4 jest taki problem że ładnie przechodzi z pary walutowej na inna jak się przełączy ale dzieje się to w tym samym oknie i wszystkie naniesione kreski z jednej pary przechodzą na nowo wybraną .
Lepszym rozwiązaniem było by przechodzenie między zakładkami . Szukałem w opisie Gui jaka była by to funkcja odpowiadająca za przechodzenie do nowej zakładki ale nie znalazłem . Może ktoś by mi to poprawił - był bym wdzięczny .

-- Dodano: 10 sie 2016, 11:59 --

aby to działało musi być jeszcze to

http://www.mt4gui.com/download/

Download mt4gui2.dll file
Download mt4gui2.mqh file
Put mt4gui2.dll file into your Metatrader4 data-folder\MQL4\Libraries folder
Put mt4gui2.mqh file into your Metatrader4 data-folder\MQL4\Include folder
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Re: Aktywne przyciski na wykresie - jak się je wykonuje ?

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

Witam

dzięki starszym wersjom EA zrobiłem 4 poziomowy wskaznik Round Levels_Poziomy Cenowe_noGUI - bez GUI

Główne przyciski Poziomy i Cenowe są aktywne i uruchamiają panel dla poziomów.

Poziomy ustawia sie w ustawieniach dostosowując je do pary walutowej od M1 do W1

BM - bardzo mały
M - mały
D - duży
BD - bardzo duży

może się komuś przyda
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Aktywne przyciski na wykresie - jak się je wykonuje ?

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

marcin76 pisze:może się komuś przyda
Marcinie super, że udało ci się ogarnąć temat. Mam do ciebie prośbę a właściwie dwie.

1) po pierwsze czy dałbyś radę wrzucić jakiś fimik instruktażowy na youtube z próby wykonywania jakiegoś EA najprostrzym buttonem.
2) po drugie czy dałbyś radę zrobić takie proste EA z ..... dwoma kneflami. Interesujące mnie knefle to BE oraz TrailSTOP.

Wiem, że chłopaki na ForexCity zapodali swego czasu taki kombajn z różnymi niepotrzebnymi mi rzeczami (pośród których są również BE ora TrailStop, lecz mnie potrzebne są tylko te dwie rzeczy i wrzucanie tego kombajnu jakoś mi nie leży gdyż trochę zaśmieca mi wykres, a jakoś nie znalazłem czegoś takiego prostego na sieci z czym fajnie mi się współpracowało. Najchętniej sam bym sobie coś takiego zrobił, ale na razie nie chce mi się wywarzać otwartych drzwi, i chciałbym skorzystać z doświadczenia kogoś kto już ten temat choć lekko ogarnął.

Mogę liczyć na pomoć ?.

marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Re: Aktywne przyciski na wykresie - jak się je wykonuje ?

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

drendriu pisze:
marcin76 pisze:może się komuś przyda
Marcinie super, że udało ci się ogarnąć temat. Mam do ciebie prośbę a właściwie dwie.

1) po pierwsze czy dałbyś radę wrzucić jakiś fimik instruktażowy na youtube z próby wykonywania jakiegoś EA najprostrzym buttonem.
2) po drugie czy dałbyś radę zrobić takie proste EA z ..... dwoma kneflami. Interesujące mnie knefle to BE oraz TrailSTOP.

Wiem, że chłopaki na ForexCity zapodali swego czasu taki kombajn z różnymi niepotrzebnymi mi rzeczami (pośród których są również BE ora TrailStop, lecz mnie potrzebne są tylko te dwie rzeczy i wrzucanie tego kombajnu jakoś mi nie leży gdyż trochę zaśmieca mi wykres, a jakoś nie znalazłem czegoś takiego prostego na sieci z czym fajnie mi się współpracowało. Najchętniej sam bym sobie coś takiego zrobił, ale na razie nie chce mi się wywarzać otwartych drzwi, i chciałbym skorzystać z doświadczenia kogoś kto już ten temat choć lekko ogarnął.

Mogę liczyć na pomoć ?.

Ja proponuje skorzystaj sobie z tego to jest fajne narzędzie do prowadzenia pozycji

http://fxcraft.biz/produkt/fxcraft-visual-order-editor/

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Aktywne przyciski na wykresie - jak się je wykonuje ?

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

marcin76 pisze:Ja proponuje skorzystaj sobie z tego to jest fajne narzędzie do prowadzenia pozycji
http://fxcraft.biz/produkt/fxcraft-visual-order-editor/
Lvoe znam od wieków, ale do tej pory jakoś mi nie podchodziło. Ale po dzisiejszym jeszcze jednym podejściu, chyba się na to przesiąde. Dzięki za sugestię.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2016, 21:24 przez drendriu, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ