SPGM System czyli Prosta Maszyna Generująca Pipsy:)

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Voideg
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2009, 09:13

SPGM System czyli Prosta Maszyna Generująca Pipsy:)

Nieprzeczytany post autor: Voideg »

znalazłem prosty system na ff, może komuś się przyda, zamieszczam tłumaczenie,

oryginalny wątek z ff
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=195709

chciałem dodać przetłumaczoną wersję systemu ale po spakowaniu ma o 130 kb za dużo, więc jak ktoś chce to mogę wysłać na maila,

@edit umieściłem na serwerze z plikami
http://hotfile.com/dl/18766092/bfcac33/ ... L.rar.html

Awatar użytkownika
inwestor86
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1594
Rejestracja: 17 lis 2008, 11:53

Nieprzeczytany post autor: inwestor86 »

dlugo juz tego uzywasz? jakie masz wyniki? na jakim tf? wiem na czym polega system, ale pytam o Twoje ustawienia i doswiadczenia :)

Voideg
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2009, 09:13

Nieprzeczytany post autor: Voideg »

system zbiera bardzo wysokie oceny na ff dlatego się nim zainteresowałem, moja przygoda z tym systemem trwa dopiero tydzień więc nie mam na razie żadnych doświadczeń, którymi mógłbym się podzielić,

beczer2008
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 14 wrz 2009, 23:20

Nieprzeczytany post autor: beczer2008 »

Czy sprawdza ktoś ten system ?

Awatar użytkownika
kws
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 18 lut 2009, 16:35

Nieprzeczytany post autor: kws »

marecek83 pisze::o
????

Bardzo fajny systemik i te dodatkowe świece ;) Banalna prostota, co jest bardzo w moim stylu dodatkowo wysoka skuteczność jak spojrzec na historie. Według tego systemu w ciągu najbliższego tygodnia spadki na EU ciekawe czy sie sprawdzi...
Hope for the best, plan for the worst.

laylow
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2005, 14:34

Nieprzeczytany post autor: laylow »

Witam.

Rzeczywiście system wydaje się dość prosty i przyjemny, jeśli ktoś lubi minimalizm i PA (a ja to lubię ;) )

Mam pytanko dla tych co grają tym systemem:

W instrukcji w wersji ang. na Chart-8 są pokazane NO-RETRACE Bull candle, ale po wskazanej trzeciej świeczce jest wyraźny pullback do sma5.

To samo tyczy się Chart-9 i pierwszej oraz trzeciej zaznaczonej świeczki. Są tam mocne cofnięcia do sma5. (Pierwsza to w ogóle złapanie dołka :( )

Czy to są tylko wyjątki potwierdzające regułę, czy może ja źle to rozumiem, że po tych świeczkach nie powinno być powrotu do sma5 (kolejna świeczka nie powinna powrócić)?

Poza tym to czy ktoś gra wykorzystując SPGM? Jęsli tak to na jakich TF?
Czy czekacie do godz.00:00 na nową daily candle, a następnie obserwujecie wykres na M30 w poszukiwaniu wejścia, czy raczej ustawiacie zlecenia oczekujące?

Pozdr.

Awatar użytkownika
adapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 05 mar 2009, 12:07

Nieprzeczytany post autor: adapi »

laylow wrote:
Czy to są tylko wyjątki potwierdzające regułę, czy może ja źle to rozumiem, że po tych świeczkach nie powinno być powrotu do sma5 (kolejna świeczka nie powinna powrócić)?
Mnie się wydaje, że chodzi o "retrace" ceny podczas rysowania świeczki tzn., że cena nie powinna się cofnąć poniżej ceny otwarcia danej świeczki (dla świecy wzrostowej). Dla świecy spadkowej cena nie powinna wzrosnąć powyżej wartości otwarcia aż do zakończenia rysowania świeczki. W wyniku takiego zachowania ceny świece nie powinny mieć (autor dopuszcza istnienie bardzo małego) cienia po stronie otwarcia (wzrostowa u dołu, a spadkowa u góry).
Podsumowując: NO-RETRACE BULL CANDLE powinna otworzyć się na SMA5 i pójść wysoko w górę, oraz nie powinna mieć dolneo cienia (lub mieć bardzo krótki - prawie zerowy).
NO-RETRACE BEAR CANDLE - odwrotnie.

thevenin
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 07 sty 2010, 22:12

Nieprzeczytany post autor: thevenin »

Czy ktoś z Was przetestował już ten system?

Założenia wydają się proste, jednak wciąż mam kilka niejasności, o które chciałbym zapytać.

Awatar użytkownika
rewers
Gaduła
Gaduła
Posty: 142
Rejestracja: 25 wrz 2009, 21:26

Nieprzeczytany post autor: rewers »

system banalnie prosty jednak tylko z wyglądu.
aby to podejście odniosło sukces nalezy stworzyć scisłe ramy co do SL i TP nie mówiąc o realizacji zysku TP1 TP2 itd.
A to jush wyższa szkoła jazdy. Także koledzy wg. mnie są inne znacznie sprytniejsze ale prostsze metody.
Obrazek

Awatar użytkownika
inwestor86
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1594
Rejestracja: 17 lis 2008, 11:53

Nieprzeczytany post autor: inwestor86 »

thevenin pisze:Czy ktoś z Was przetestował już ten system?

Założenia wydają się proste, jednak wciąż mam kilka niejasności, o które chciałbym zapytać.
testowal i testuje z bardzo dobrymi wynikami, ale sama srednia to polowa sukcesu, linie, swieczki i patterny (nie harmonic tylko flagi, wybicia itp.) sa rownie wazne o ile nie wazniejsze

ODPOWIEDZ