Mini regulamin forum - systemy i strategie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Gandalf
Gaduła
Gaduła
Posty: 110
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:32

Mini regulamin forum - systemy i strategie

Nieprzeczytany post autor: Gandalf »

Witam,
Krótki regulamin forum z systemami i strategiami. Uprzedzam, proszę nie robić z tego forum journala czy bloga, można szybko dorobić się bana.

1. Zamieszczamy TYLKO to co jest tematem tego forum, czyli systemy i strategie

2. NIE umieszczamy swoich wejść/wyjść, przechwałek ile to skosiłeś pipsów, setek procentów zysków jakie zrobiłeś tą strategią.

3. Mile widziane a nawet konieczne jest wklejanie zrzutów i dokładny opis strategii.

4. NIE wklejamy linków do startegii z innych for z opisem "Znalazłem fajną strategię" itp, od tego jest forum z ciekawymi linkami.

5. Wszelkie posty nie na temat, bede zdecydowanie wycinal a autorów nagradzał ostrzeżeniami.

6. Posty noszące znamiona reklamy i chęci sprzedaży systemów będą natychmiast usuwane a autor banowany.

7. Posty typu "mam super sys ale nie powiem jaki" - patrz pkt 6.

Wszytskim strategom życzę znalezienia swojego Graala.
Obrazek

Halinka123
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2016, 21:58

Re: Mini regulamin forum - systemy i strategie

Nieprzeczytany post autor: Halinka123 »

Cześć :)

Przedstawię wam kilka sposobów znalazłem w sieci większość. Na początku gdzie i kiedy się zaczyna :roll:

Oceania: 22/23 - 6/7
Azja: 1/2 - 9/10
Europa: 7/8 - 15/16
Ameryka: 14/15 - 22/23

A więc tak jeśli już inwestujecie na przykład w eur/usd, po dokładnej analizie fundamentalnej mam na myśli przede wszystkim użycie kalendarza ekonomicznego np.http://pl.zulutrade.com/calendar Następnie przechodzisz do analizy technicznej czyli sprawdzasz czy spadek cen w danym czasie przez dany kraj jest zgodny z kierunkiem trendu oraz czy aktualnie jest formacja świecowa.Strona do analizy technicznej:http://pl.investing.com/technical/podsu ... techniczne Możecie także klikając w wartość zobaczyć szczegółowo jakie wskaźniki oraz średnie kroczące. Na temat każdego wskaźnika napisze słowo w jakiej wartości powinno się inwestować, a więc:

OPCJA PUT CALL
RSI 70-100 30-0
Stoch 70-100 30-0
StochRSI 80-100 20-0
Macd -0 +0
Adx Wskaźnik pokazujący siłę trendu 0-25 słaby 25-50 Silny 50-75 B.Silny 75-100 Ekstremalnie silny
Williams%R 0/-20 -80/-100
Cci Inwestowanie pomiędzy wartościami -100 i 100
Highs/Lows -0 +0
Ultimate Osc. 70-100 30-0
Roc -0 +0


Następnie sprawdźcie wsparcia i opory.Bardzo ważna rzecz jak nie najważniejsza.

Strategie podane w skrócie wg. mnie do zrozumienia :568:

1. Trend
Sma 100 i 50 Peroid
Interwał 30M i 5M
Macd 12 26 9
Najpierw sprawdzasz na 30M interwał sma50 jezeli powyzej sma100 trend UP, poniżej Down.Tak samo na 5M. Macd dla potwierdzenia.
Czas wygaśnięcia 5 minut.

2.Strategia
EUR/USD EUR/GBP, GBP/USD, USD/CHF, GBP/CHF czy EUR/CAD

Codziennie o 8 rano wstajesz rysujesz kanał w interwale 30 minutowym kanał tak od 22.00 do teraz(8/00)Jeżeli pokona górną linie Call jeżeli dolną Put. Sygnał 1 dziennie.Kanał max 40 pips.

3.Strategia

30,15 minut przed zakończeniem sesji stawiać wraz z istniejącym trendem.

4.Strategia PIN BAR wchodzimy na 15 min
-srednie kroczace 8 i 21 sma i jeżeli sygnał z kroczących pokrywa się z pin barem wtedy zajmujesz odpowiednią pozycję.
-srednia kroczaca 200 sma powyzej up ponizej down
-dowolna waluta.

5.BB oraz RSI wchodzimy na 30 min

-2 proste średnie kroczące (SMA), jedna z ustawieniami 100 (na naszym wykresie kolor żółty) a druga 50 (kolor purpurowy).
-Wstęga Bollingera z ustawieniami 20 i 2.5. Są to więc ustawienia inne niż standardowe.
-RSI ustawione z okresem 3 i poziomami 10 i 90.
-należy bardzo pilnować odpowiedniego poziomu RSI.

Myślę że na tą chwile z strategią ponad 60 % możecie handlować oraz kiedy wam się nie uda wygrać podwajacie cenę.Zawsze w końcu wygracie, lecz potrzebny duży kapitał.Według mnie najlepiej sprawdza się strategia zawsze 10% zyski rosną straty maleją :P

Lornzes
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 22 cze 2021, 08:03

Re: Mini regulamin forum - systemy i strategie

Nieprzeczytany post autor: Lornzes »

Korzystanie ze wskaźników technicznych zawsze pomaga. Dzieje się tak, ponieważ pokazują różne trendy cenowe i dane historyczne, które pomagają w podejmowaniu lepszych decyzji dotyczących akcji i handlu.

ODPOWIEDZ