Harmonic Trading

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Harmonic Trading

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Ponieważ kiedyś już był taki wątek, ale został usunięty proponuje wznowienie tematu i wymianę poglądów (nie ukrywam, ze zainteresował mnie ten system handlu). Od siebie dodam parę słów wstępu.

Harmonic Trading polega na rozpoznawaniu określonych współczynnikami Fibonacciego wzorów i składania zleceń wg. wytycznych każdego wzorca. Potrzebne jest do teko wprawne oko lub/i zestaw wskaźników. Jest jednak kilka dylematów, między innym:
- czy sztywno trzymać się wzorców, czy jednak odchylenie kilku pips nie stanowi problemu?
- jak dobrać parametry wskaźników?
- na jakich parach występują najbardziej prawidłowe formacje?

Na forach anglojęzycznych temat jest bardzo rozwinięty, niemniej na pewno przyda nam się merytoryczna dyskusja w języku polskim (aby nowicjusz także mogli to zrozumieć, zadać pytanie).

Trochę linków dla ciekawych:
- główny wątek forum TSD: http://www.forex-tsd.com/harmonic-tradi ... ading.html
- strona poświęcona HT: http://www.harmonictrader.com/default.htm

Na koniec w załącznikach znajdziecie: wzorce i kilka wskaźników.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

darkli5461
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2006, 13:55

Nieprzeczytany post autor: darkli5461 »

Czesciowo temat był kontynuowany w wątku gartley222, ale od prawie misiąca nie ma w nim nowych wpisów, mój był ostatni. Nie wiem jaka jest tego przyczyna, czy strategia HT nieskuteczna, czy za trudna \, czy inna przyczyna?.
Dla mnie to również nowy temat chociaz dzieki niemu moje konto real przestało topnieć( pewnie również przez to ze drastycznie ograniczyła sie liczba transakcji). W sumie mam te same pytania które postawił nievinny a szczególnie to jak scisle trzymać się wzorców i czy wymagana jest aptekarska precyzja. Dla zainteresowanych polecam geometrie fibonaciego Danielewicza, w kwietniu prowadził wykład w Parkiecie , może ktos na nim był i może sie podzielić opiniami? Mam nadzieje że temat HT nie klapnie za szybko

Filippo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 lut 2007, 12:17

Nieprzeczytany post autor: Filippo »

Polecam książkę "Harmonic Trader" S. Carney'a.

:arrow: http://www.harmonictrader.com/bookht.htm

Dodam, że te formacje bardzo dokładnie określaja i jednocześnie 'potwierdzają' się bardzo ciasnymi poziomami 'stop loss'. Wg mnie jest to w handlu najważniejsze. Ciasny stop loss i bardzo niewielka strata w porównaniu z tym, co możemy zyskać to prawdziwy skarb. Do tego polecam obserwować świece. Jeśli w potencjalnym momencie zwrotu zobaczycie siłę kupujących/sprzedających to można śmiało wchodzić :)

Ja osobiście jestem zachwycony tymi formacjami właśnie z powodu ciasnych stop lossów. Dla osób takich jak ja, które nie ryzykują zbyt wiele jest to bardzo fajna sprawa.
Dodatkowo sprawdzalność tych formacji wynosi podobno aż 80-90%.

Stop Loss rulez ;)

Pozdrawiam!
Filip


ps. nawet nie sądziłem jakie zatrzęsienie tych formacji występuje na wykresach naszej giełdy... Tam są dopiero skarby :)

Awatar użytkownika
gart
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 21 kwie 2007, 15:19

Harmonic Trader

Nieprzeczytany post autor: gart »

Witam

Czytałem wasze posty o formacjach HT (inaczej XABCD z ich nazwami;)).
Podobno jest program, który identyfikuje te formacje
na wykresach, ale nie udało mi sie jak do tej pory go znaleźć.
Czy ktoś z forum coś wie n/t temat?

pozdrawiam
gart
"I trade what I see not what I think"

xeo
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 25 wrz 2004, 18:05

Nieprzeczytany post autor: xeo »

Program się nazywa Harmonic Analyzer http://www.harmonicanalyzer.com/home.htm

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

A więc czas wysnuć trochę wniosków:
- czytałem"geometrię Fibonacciego" - uważam, ze świetna pozycja dla traderów
- uważam, ze formacje nie muszą być książkowe, w zależności od time frame może być to od kilku do kilkunastu pips, ale ważne są zgrupowania zniesień Fibo.
- ostatnio zauważyłem formacje na EUR/USD, USD/CHF, AUD/USD, wiem, ze frank jest wzorcowym przykładem do HT, ale oprócz tych wymienionych może są inne, które są bardzo harmoniczne?

No i teraz moja analiza (pierwsza z HT, więc nie krzyczeć ;)). Fran uformował całkiem ładną formację Bearish Butterfly, w dodatku fala CD zatrzymała się na zgrupowaniu 4 poziomów Fibo. Wejście po cenie 1,2180 i czekanie co dalej. Moim zdaniem cena powinna dojść przynajmniej do poziomu punktu B, czyli 1,2100, a moim zdaniem znaczącym wsparciem jest poziom 1,1992 czyli lokalny dołek i poziom punktu A. Jeśli jest to kontynuacja trendu spadkowego to zakładam spadek przynajmniej 2x XA czyli do poziomu 1,1922

PS przepraszam za "zawalony" wykres, ale jeszcze pracuje nad przyjrzystymi analizami tego typu ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
gart
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 21 kwie 2007, 15:19

Nieprzeczytany post autor: gart »

xeo pisze:Program się nazywa Harmonic Analyzer http://www.harmonicanalyzer.com/home.htm
Dzięki xeo:) To, co zobaczyłem robi wrażenie - jak na początek;)

pzdr
gart
"I trade what I see not what I think"

darkli5461
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2006, 13:55

BEARISH BUTTERFLY

Nieprzeczytany post autor: darkli5461 »

wyglada to na buterflaja, a ze franek chodzi harmonicznie kolejny przykład. Zniesienia wewnętrzne fal które oznaczyłem 1234 wypadaja kolejno jako 38,2, 50, 61,8 i 78,6 stosunkowo w wąskim obszarze ok 10 pips co jak na interwał dzienny chyba jest niezłym wynikiem, zreszta tak naszły na siebie że prawie nic nie widać dlatego proponuję zmierzyć sobie samemu. Pozatym zniesienie zewnetrzne fali XA 161,8 wypada również w poblizu tego obszaru a jest to krańcowa wartość do której ta fala może sie w formacji buterfly rozwijać.
Oczywiscie ten scenariusz nie musi sie sprawdzić chociaż mam pewne podejrzenia i mam ku temu małą przesłankę ale musze ja jeszcze sprawdzić.
jeszcze jeno co zauważyłem to że jeśli franek dojdzie w rejon który oznaczyłm jako potencjalne D to fala CD bedzie miała 200% AB, sprawdzcie sami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Fireblade
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 31 maja 2006, 20:00

Nieprzeczytany post autor: Fireblade »

Nievinny Twoj punkt zwrotny (punkt D) jesl zle zaznaczony, przynajmniej jesli chodzi o HT. Jakie Ci tam proporcje wyszly? Bo ja nie mam pojecia. Zalaczam swojego screena. Szary pasek to strefa zwrotu dla motyla. Zolty dla kraba.

btw zaznaczajcie swingi bo od razu wszystko widac jak na tacy, a jak ktos jest poczatkujacy to g**** widzi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Fireblade pisze:Nievinny Twoj punkt zwrotny (punkt D) jesl zle zaznaczony, przynajmniej jesli chodzi o HT. Jakie Ci tam proporcje wyszly? Bo ja nie mam pojecia. Zalaczam swojego screena. Szary pasek to strefa zwrotu dla motyla. Zolty dla kraba.
A więc nie jest to perfekcyjna formacja, ważne, że mieści się w przedziałach dozwolonych dla tej formacji. Proporcje 68,5%XA = BC, ~78,2%XA=AB, ~136%XA=CD - to mi się nie podoba, 87,5%AB=CD - to też jest takie nijakie. Nie grałem na tą formację, ale cena zaczęła gwałtownie spadać w punkcie D właśnie. Na chwilę obecną jesteśmy na wysokości punktu X. Być może punkt D jest źle wyznaczony - dzięki za uwagę, ale jak na razie się sprawdza.

EDIT:
@skydart1 - testujesz Golden Selection (czy podobnie) z ForexFactory?

ODPOWIEDZ