Prosta i skuteczna strategia oparta na automatyzacji!

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Prosta i skuteczna strategia oparta na automatyzacji!

Nieprzeczytany post autor: green7 »

mbrinkiewicz pisze: Od tego momentu sprawdzamy o ile pipsów wzrasta wartość instrumentu. Jeśli przekroczy ona zadeklarowaną przez nas wartość (tutaj 50) to uznajemy to jakoś sygnał do kupna i otwieramy transakcję na SELL (lot 0.1) - te operacje
Coś kolega chyba pomylił - ten sygnał kupna to mniemam miał być BUY ?
mbrinkiewicz pisze: te operacje powtarzane są wielokrotnie aż do momentu zamknięcie strategii.
Które te ? (nie kumam jak te bloczki działają). Całość (1 sell i 1 buy) czy może tych BUY po 0.1 ma być więcej niż 1 ?

Lookam na załączony statement. A tam pierwsza operacja to BUY 0.5. Więc odwrotnie niż w strategii - bo pierwszy powinien być SELL.
Więc ??
Green
Obrazek
Obrazek

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Prosta i skuteczna strategia oparta na automatyzacji!

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

green7 pisze:
mbrinkiewicz pisze: Od tego momentu sprawdzamy o ile pipsów wzrasta wartość instrumentu. Jeśli przekroczy ona zadeklarowaną przez nas wartość (tutaj 50) to uznajemy to jakoś sygnał do kupna i otwieramy transakcję na SELL (lot 0.1) - te operacje
Coś kolega chyba pomylił - ten sygnał kupna to mniemam miał być BUY ?
mbrinkiewicz pisze: te operacje powtarzane są wielokrotnie aż do momentu zamknięcie strategii.
Które te ? (nie kumam jak te bloczki działają). Całość (1 sell i 1 buy) czy może tych BUY po 0.1 ma być więcej niż 1 ?

Lookam na załączony statement. A tam pierwsza operacja to BUY 0.5. Więc odwrotnie niż w strategii - bo pierwszy powinien być SELL.
Więc ??
Kolega coś sprzedaje, ale szkolenia produktowego nie zaliczył najwidoczniej. ;)

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Prosta i skuteczna strategia oparta na automatyzacji!

Nieprzeczytany post autor: green7 »

JAREK67 pisze: Kolega coś sprzedaje, ale szkolenia produktowego nie zaliczył najwidoczniej. ;)
No faktycznie najwyraźniej nie bardzo.
Bo np:
mbrinkiewicz pisze:Uruchamiając strategię zaledwie kilka razy udało mi się zgromadzić 11 337 PLN bazując na podstawowych 10 tysiącach (oczywiście również na koncie demo)
A w statemencie balans: 13 971 :)
Czyli jest albo tak świeży na rynku, że 11 tys. od 13 tys. nie odróżnia :) albo raczej pokićkały mu się statementy. Wrzucił nie z tego konta co trza :)

Czyli kont było więcej. A jeśli już wiemy, że kolega sprzedaje to można się pokusić o to jak wyglądał strategia sprzedaży:
- robimy strategię j.w.
- odpalamy 2 konta demo
- na każdym puszczamy strategię. Z tym, że na jednym taką która zaczyna od SELL a na drugim przeciwstawnie BUY

Czekamy chwilę, aż któraś osiągnie jakieś zyski. Potem tą którą jest zyskowna strategię publikujemy na forum, licząc na to, że złapiemy "leszczy".

Panowie po cholerę tak kombinujecie ? Zrobiliście narzędzie zapewne dla nieobeznanych w programowaniu może być interesujące.
Zróbcie np. jakiś dział typu "todo". Czyli pokazujcie jak przy pomocy tych Waszych bloczków rozwiązywać realne problemy. Jak pisać strategie. Jak grać na danych (bo zdaje się macie możliwość). Itd.

Ale próba sprzedaży, na zasadzie pokazywania statementów, które jak wiadomo, że można dowolnie sfabrykować i łudzenie nieobeznanych łatwymi zyskami (wszyscy dobrze wiemy, że strategia j.w. nie ma szans w dłuższym okresie) jak dla mnie ciut śmierdzi.
Jak już chcecie statementy to konto real .... z 3 lat potwierdzone przez CFTC (to, ostatnie to żarcik, kto na forum dłużej pewnie zrozumie).
Green
Obrazek
Obrazek


JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Prosta i skuteczna strategia oparta na automatyzacji!

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

mbrinkiewicz pisze:
JAREK67 pisze:
A w statemencie balans: 13 971 :)
Czyli jest albo tak świeży na rynku, że 11 tys. od 13 tys. nie odróżnia :) albo raczej pokićkały mu się statementy. Wrzucił nie z tego konta co trza :)

.
Tak jak napisałem - autor strategii udostępnił mi swój statement i ten statement udostępniłem. Ja póki co gram nią krócej, wobec tego mam inne wyniki.

Co do pozostałych opinii napisałem że jestem początkujący na rynku Forex co nie znaczy że uważam udzielających się ty ludzi za "leszczy" - wręcz przeciwnie. Program Partnerski MT.ditor powstał w celu nauki inwestowania przy pomocy automatycznych strategii i ja jako osoba, która wzięła w nim udział też się uczę.
green7 pisze: Panowie po cholerę tak kombinujecie ? Zrobiliście narzędzie zapewne dla nieobeznanych w programowaniu może być interesujące. Zróbcie np. jakiś dział typu "todo". Czyli pokazujcie jak przy pomocy tych Waszych bloczków rozwiązywać realne problemy. Jak pisać strategie. Jak grać na danych (bo zdaje się macie możliwość). Itd.
Z tego co wiem jest to w planach. Mimo wszystko dziękuję za wszystkie opinie. Jeżeli jeszcze kiedyś przyjdzie mi pisać posty dotyczące strategii lub naszego oprogramowania będę wiedział na co zwrócić uwagę.
Na początek zwróć uwagę na to co komu przypisujesz cytując wypowiedzi. ;)

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Prosta i skuteczna strategia oparta na automatyzacji!

Nieprzeczytany post autor: green7 »

mbrinkiewicz pisze: Tak jak napisałem - autor strategii udostępnił mi swój statement i ten statement udostępniłem. Ja póki co gram nią krócej, wobec tego mam inne wyniki.
Aaa gdzie coś takiego napisałeś bo jakoś nie widzę ? Nic nie wspomniałeś, że nie jesteś autorem wręcz przeciwnie:
mbrinkiewicz pisze: Jestem początkujący jeśli chodzi o rynek Forex, natomiast chciałbym się z wami podzielić pewną prostą strategią, której używam od już jakiegoś czasu
Czyli teraz wychodzi na to, że udostępniasz nam tu nie swoją strategię i podszywasz się pod autora. Hmm a prawa autorskie to co na to :) ?
mbrinkiewicz pisze: Program Partnerski MT.ditor powstał w celu nauki inwestowania przy pomocy automatycznych strategii i ja jako osoba, która wzięła w nim udział też się uczę.
A nie było by prościej i uczciwiej napisać jako pracownik firmy tworzącej to oprogramowanie ?

Dobra, nie drążmy tematu. Zaliczyłeś wtopę mam nadzieję, że czegoś Cię to nauczy i da do myślenia ....
Green
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ