Grid EA

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
PiiotrFx
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2017, 19:27

Grid EA

Nieprzeczytany post autor: PiiotrFx »

Czesc!
Stworzylem GRID Ea z paroma bajerami, ktory w tym roku na parze EURUSD osiaga niezle wyniki.

Parametry tak jak ustawione, EURUSD, od stycznia do kwietnia jest niezle. Zalezy mi zeby ktos kto ma dobre historyczne dane na inne okresy przelecial to EA i sprawdzil jak wtedy sie zachowa.

Planuje rozwijac je i umieszczac wyniki w tym watku.
GRidv1_0.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Grid EA

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

nie nazwalbym tego gridem tylko zwyklym martyngalem, podoba mi sie sposob zarzadzania pozycja, nie wpadlem na cos takiego.
Puscilem to w okresie 10/2015 do dzis. Czy mam dobre dane, nie wiem, zwykle raczej czyli mt4. Ale przy takich rozstawach zlecen wg mnie nie ma to wiekszego znaczenia.
Dla konta w eurocentach wyszlo za ww okres +41€ przy stawce podstawowej 0.10 lota centowego.
Wazne, ze EA przezylo pazdziernik i listopad 2015 oraz wybory w USA.
Zagrozenie dla niego to jak przy wszystkich martyngalach wielkosc pozycji, oczekujaca wskoczyla 10,80 lota centowego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: Grid EA

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

widzialem juz kiedyś takie EA, hedge zamiast SL i TP krótszy od hedge, dlatego stawka razy 3... skuteczność tego martyngału wynika z duzych rozpietości pozycji przez co zysk jest mały... stosowanie tego EA widze tak: grać na wszystkim co popadnie dobierajac do kazdej pary rozpietośc zlecen na podstawie np sredniej zmiennosci instrumentu, poprostu ilość instrumentów musiałby tu robić wynik.. ale i ryzyko się zwiekszy :(

w załączniku testy na D1(od 01.01.2010), na EURUSD i USDCAD... jakość testu nieby nie najlepsza ale jak pisał irmentruda przy takich dużych rozstawach powinny byc wiarygonde :)

najwieksze pozycje jakie rozstawił ale nie użył EA w teście to lot 97.2 przy początkowym 0.10
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Grid EA

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

oswarek pisze: najwieksze pozycje jakie rozstawił ale nie użył EA w teście to lot 97.2 przy początkowym 0.10
to jest główna wada martyngału z SL, nigdy nie wiesz ile będziesz kapitału potrzebował i kiedy, teoretycznie seria transakcji zakończonych na SL może być nieskończenie długa, my liczymy na praktykę czyli czasami wpadnie pozytywna transakcja zamknięta na TP po 4 SLach, czasami po 1 ale bywa i tak, że seria stratnych jest długa i strata kapitału powiększa się.
Można oczywiście zastosować ograniczenie maksymalnego wolumenu ale w ten sposób zarzynamy system jeśli sytuacja będzie powtarzać się.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Grid EA

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Jedyna chyba dobra opcja to wypłata i od nowa.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: Grid EA

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

meylo pisze:Jedyna chyba dobra opcja to wypłata i od nowa.
i to jest właśnie zarządzanie kapitałem :) ale i tak więszkość twierdzi że MM to 3% na pozycje :D ostatnio dochodze do wniosków że tylko martyngały zarabiają bo nie jestesmy w stanie przewidzieć co zrobi rynek na tyle aby na tym zarobić... i dlatego widząc trend atakujemy martyngałem sprawdzajacym się w trendzie licząc że jeszcze sie załapaiemy na niego, a widzac konoslidacje atakujemy martngałem sprawdzającym się w konsolidacjach liczac że nie wpadnie w trend na tyle szybko zeby na tym nie zarobic :) EA z tego tematu sprawdzi się w trendach, konsolidajca o "pechowej" dla niego rozpietości go zniszczy :(

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Grid EA

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Myślę, że nie da się jednoznacznie stwierdzić jaka metoda zarządzania pieniędzmi jest lepsza. Handlowałem 1% jak i 50%. Tak i tak można zarobić. Tak i tak można stracić. MM jest jednym z elementów handlu i trzeba go do siebie dopasować.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: Grid EA

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

koszmar I masakra wlasnie mam przed nosem
pascal alphonse/ gerard desmuliers - gestion de portfeuille et marches financiers
I
Jacques hamon - bourse et gestion de portefeuille

et voilà
portefeuille frontier comme combinaison convexe de deux portefeuilles frontier
masakra
portefeuille orthogonal
jeszcze lepszy koszmar

linearite entre le risqué et rentabilité
cicho cus moze bedzie
http://www.dauphinefinance.com/118/Fich ... af2016.pdf
Risque marginal et covariance
a sorry to nie moj journal :d

ODPOWIEDZ