Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
KENTO666
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 26 mar 2017, 17:01

Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: KENTO666 »

Na wstępie krótkie pytanie: czy forex jest przypadkowy?
Przecież codziennie w handlu uczestniczą tysiące osób i instytucji. Choć nie jestem traderem, to czytałem o fibonaccim, trendach, figurach geometrycznych. Wydaje mi się, że to jest jedna wielka ściema, tyle samo razy działają co nie działają.
Czytałem również, że forex jest rynkiem zerowym, musi być zachowany bilans między kupującymi i sprzedającymi. I to jest istotna informacja (!!!!). Cena musi wrócić do poziomu, w którym nie został zachowany bilans.

Chcę wam tutaj udowodnić, że forex rzeczywiście nie jest przypadkowy.
Na przestrzeni kilku dni, może miesięcy, czyli dopóki mi się nie znudzi, będę wstawiał zdjęcia wykresów, z zaznaczeniem poziomu, gdzie bilans ten nie został zachowany.

Na 99% cena powróci do tego poziomu, być może w ciągu tego samego dnia, być może w ciągu tygodnia lub dwóch (w zaleśności od M1, M5, M15)
Wiedząc, gdzie w przyszłości znajdzie się cena, nie trzeba zgadywać.

Ważna informacja.
Zamieszczane zdjęcia nie sugerują otwarcia pozycji kupna sprzedaży, należy traktować je jako "punkt docelowy". Nadal musisz mieć dobrze opanowaną strategię i MM.

Każda linia rozpoczyna indywidualny cykl i kończąc go dokłada swoją cegiełkę do dłuższego cyklu z wyższych okresów czasowych. Tego tematu akurat publicznie nie będę rozwijał.

-- Dodano: 26 mar 2017, 19:29 --

GBPJPY. Ta linia powstała 21 marca o godzinie 14. Zgodnie z założeniem, cena musi dotknąć błękitnej linii. Cena dotknie tego poziomu na 99%.
Obrazek

-- Dodano: 27 mar 2017, 08:24 --

Nie wiem, jak wstawiać bezpośrednio obrazki, dlatego będę korzystał z załącznika.

Wczoraj chciałem zamieścić wykres EURUSD, ale moje posty widoczne są opóźnieniem, poziomy zostały skorygowane wraz z otwarciem sesji .

-- Dodano: 27 mar 2017, 09:28 --

A tak przedstawia się wykres godzinny na EURUSD.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

KENTO666 pisze: Na 99% cena powróci do tego poziomu, być może w ciągu tego samego dnia, być może w ciągu tygodnia lub dwóch (w zaleśności od M1, M5, M15)
To możesz dodać sobie jeszcze jedną linie poniżej ceny. Jak będziesz miał 2 linie powyżej ceny i poniżej ceny to cena dojdzie do którejś na 100% :)
Ale jak pozostaniesz przy jednej linii to owszem, kiedyś może dojdzie, tylko w tym czasie może tak odbiec, że wyzerujesz konto lub się zanudzisz na śmierć.
A tak na poważnie, to w ogóle nie jest powiedziane, że cena dojdzie do Twojej linii bo zawsze może odwrócić się trend i nie dojdzie przez lata. Na pewno znajdziesz mnóstwo przykładów, że cena nigdy nie doszła. Z tym 99% to nie ma szans. Owszem w trendzie na historii można narysować sobie mnóstwo takich linii.
Dochodzi jeszcze złośliwość losu, że jak już znajdziesz jakiś instrument w trendzie, i stwierdzisz, że cena dochodzi to linii, to jak zaczniesz grać to trend się odwróci :p
A jak ktoś potrafi wejść w trend i długo w nim być i wytrzymać psychicznie to nie potrzeba żadnych linii ani innych rzeczy, ale też psycha nie pozwoli wyciągnąć wszystkiego z trendu, ani nawet pozycji zyskownej, która leci w dobrym kierunku.
No ale być może nie kumam tych linii.
Obrazek
Obrazek

KENTO666
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 26 mar 2017, 17:01

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: KENTO666 »

nie będę się spierał.

EURUSD TP: 1.0922.
GBPJPY TP: 140.23

Obrazek
Obrazek

-- Dodano: 27 mar 2017, 23:28 --

Obrazek

-- Dodano: 28 mar 2017, 10:23 --

i trzy lewele zostały skorygowane

Obrazek

KENTO666
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 26 mar 2017, 17:01

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: KENTO666 »

wcześniej podane lewele zostały obliczone przez porównanie ostatnich 5 świec. Ta linia z wykresu EURCAD powstała przez porównanie ostatnich 12 świec.

99% TP EURCAD: 1.4499

Obrazek

PPeFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:48

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: PPeFX »

Cześć
Coś EURCAD ma problem z dobiciem do wyznaczonego poziomu.
Piszę żeby zapytać: jak rozumiem sam recznie wyznaczasz te poziomy?. Bo z Twoich wypowiedzi ciężko to wywnioskować.



A z EurCad wierze że to był ten jeden 1% w którym rynek nie doszedł do wyznaczonego poziomu. I napewno wszyscy jak ja czekamy na kolejnych 99 screnów kiedy rynek już jak po sznurku leci do Twojego poziomu ; )

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

KENTO666
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 26 mar 2017, 17:01

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: KENTO666 »

PPeFX pisze:
A z EurCad wierze że to był ten jeden 1% w którym rynek nie doszedł do wyznaczonego poziomu. I napewno wszyscy jak ja czekamy na kolejnych 99 screnów kiedy rynek już jak po sznurku leci do Twojego poziomu ; )

Pozdrawiam
Cześć. Przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy wpis, jeśli nadal nie rozumiesz, to przeczytaj ponownie.


100%TP GBPJPY: 140.25
99%TP EURUSD: 1.0918-1.0922 (wykres z 1h, dłuższy cykl)
99%TP EURCAD 1.4499.

Dla scalperów te lewele nie będą przydatne, jednak dla swing traderów lub osób grających na wyższych przedziałach czasowych informacje te mogą okazać się pomocne.

-- Dodano: 30 mar 2017, 07:23 --

Przedstawię teraz możliwy scenariusz handlu na GBPJPY.

W chwili obecnej mam otworzoną jedną pozycję zakupu na tej parze. Kolejne dwie pozycje otworzę, gdy cena dotknie dolnych leweli. Mój TP jest to lewel na samej górze.

W chwili obecnej pracuję na MM, ryzyko to 5% na dzienny ATR na każdej otworzonej pozycji.

Wskaźnik prawie gotowy, jednak nadal mam opóźnienie w porównywaniu cen od kilku brokerów.

Obrazek

KENTO666
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 26 mar 2017, 17:01

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: KENTO666 »

to jest bardzo ciekawy przykład powstałych leweli. Zarówno górne jak i dolne poziomy nie zostały dotknięte. Górny lewel będzie na pewno (100%) dotknięty, ale być może będzie korekta i cena obniży się odpowiednio do lewelu który znajduje się pośrodku lub do dolnych leweli. Dla mnie nie ma to znaczenia, chcoiaż osobiście bym wolał, żeby cena zeszła na sam dół, gdzie znajdują się oczekujące pozycje zakupu. W przypadku, gdy cena dotknie górnego lewelu, oczekujące pozycje kupna zostaną anulowane. W oparciu o te poziomy można budować strategię.


Obrazek

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Wiesz, rysowanie kresek jest jeszcze słabsze niż gra na demo. Inaczej się patrzy na patysie narysowane na wykresie, a inaczej stawia na to pieniądze. Nas to nie interesuje, my chcemy zarabiać. Zrób 10 - 20 transakcji tą metodą, wtedy zobaczymy ile to odkrycie jest warte. Jak dla mnie możesz nawet na demo... inaczej to tylko taka ciekawostka.
:564:
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

KENTO666
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 26 mar 2017, 17:01

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: KENTO666 »

dobrze, otworzyłem konto demo w mbanku na 3 miesiące, podłączyłem EA.

Obrazek

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Czy Forex jest przypadkowy? 99% NIE!

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

super, powodzenia! :564:
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

ODPOWIEDZ