skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

witam.
Czy ktoś ma pomysł na sposób zawierania transakcji tak żeby skuteczność była bliska 50%? Ale żeby ta skuteczność występowała cały czas nie było długich serii pozycji na minus czy też plus.. Oczywiście przy TP=SL.. Może np TF 4H i granie o jednej godzinie w kierunku jakiejś dużej sredniej i np TP i SL = 80pip (mniej wiecej zmienność dzienna EURUSD).. jakieś inne pomysły??

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: meylo »

TF, ilość pipsów, para - obojętne? Maksymalne serie?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

TF, il pipsów, para, to właśnie chce znaleźć... TF pewnie wysoki żeby trendy nie były zbyt długie, il. pipsów też pewnie dużo, para? może szukać długo konsolidującej i atakować jakimś oscylatorem... maksymalne serie byłoby super tak do 3 pod rząd ale to mało prawdopodobne.. dodatkowo zeby skutecznośc z np 20 pozycji pod rzad wynosiła 50%

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Ja to widzę inaczej ze względu na własne podejście. Mianowicie celowałbym w długie trendy na daily. Niewykluczone, że skuteczność byłaby wyższa. Pary z funtem, jak dotąd lubiły takie rajdy. Handel oczywiście z trendem.
Gdybyś się jednak upierał przy konsolach, to ze znanych mi par : Pan Edward. Król konsoli, mistrz BE. Raczej niższy interwał, max. H1. Takie moje spostrzeżenia ;)
Zamiast oscylatora użyłbym szybkiej średniej ale tylko dlatego, że ich używam.
Co do konkretnych liczb, TP, SL - zrób sobie statystykę na historii już pod konkretne ustawienia systemu. Jest sporo pracy, jednak wiesz, że warto ;)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

jackub

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Do konsoli , zamiast oscylatora użyłbym BB z dewiacją 3, w konsoli genialnie pokazuje momenty zwrotne...

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

szukam właśnie czegoś takiego co utrzymuje swoja "losową" skuteczność przy zakładanym RR i nie ma dużych tymczasowych odchyleń od tej skuteczności... można się domyślić że chce zastosować progresje :) ale znaleźć tak "stabilną" metodę wejść jest tak samo trudno jak znaleźć system dający przewagę nad "losową" skutecznością :( pisząc o progresji nie mam na myśli podwajania stawki :D długo grałem z niekorzystnym RR bo np 10:1 lub 5:1.. były ładne serie wygranych z których zostawiałem nawet cześć na pokrycie późniejszych strat i po stracie zwiększałem pozycje.. ale zawsze się trafiły straty zbyt blisko siebie i stawki rosły zbyt szybko żebym sobie z nimi poradził psychicznie :D jeśli chodzi o średnie to korzystałem z currency slope strength pokazuje silę 8 walut na podstawie średnich kroczących, i na podstawie tego wskaźnika chciałem wybrać parę w największym trendzie ale zbyt często trafiałem na koniec trendu a wtedy łapało mi nawet bardzo odległego SL i stawka rosła..:( pozniej robiłem to samo ale włączałem robota który na podstawie RSI(8) wchodzil tylko w strone trendu ze wskaznika CUrrency slope strenght, ale w tedy okazało się że robot miał mało wejść a co najlepsze zrobił 3 pozycje pod rząd na minus przy RR 5:1!!! :D dlatego pytam o coś "stabilnego" ale trudno o to tak samo jak o coś zarabiającego :(

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Moje zdanie :
1. Znajdź prostą metodę na ustalenie jaki jest trend.
2.Handluj z trendem.
Dzielę pozycję na pół. Pierwsza TP=SL. Drugą, po osiągnięciu przez pierwszą TP, przestawiam na BE i czekam. Dokładam, jeśli widzę możliwości. Po SL odwracam.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Swego czasu sprawdzałem strategie dostępną na wiki Dukascopy ( https://www.dukascopy.com/wiki/en/devel ... /sma-trend ) Opisałem tutaj w skrócie wyniki ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p843866 ) Używałem SL i TP 50 pips, na historycznych danych pozycje otwierane były około północy bo testowałem na EURJPY. Opisałem tam założenia.Teraz najważniejsze pytanie - czy odpaliłbym taki automat i postawił na to prawdziwe pieniądze?! Raczej nie! Ale może Cię to zainteresuje. Masz na obrazku jak wyglądał przyrost kapitału przez cały 2016. Można się tym pobawić. Testowałem też inne długości TP i SL i tutaj masz wyniki ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p843721 ). Strategia jest oparta na SMA(2) śmigające po wykresie dziennym. Najbardziej stabilne wydaje się 50 dla TP i SL na EURJPY. Ale nie wgłębiałem się w to... Tutaj masz pierwszy trejd tej strategii zamknięty na plus testowany na realnym rynku ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p843913 ). Ogólnie nie testowałem tego dokładnie bo wtedy jakoś olałem ten temat.

-- Dodano: 14 lut 2017, 00:28 --

Sprawdziłem teraz tę strategie od okresu opisanego w testach do dzisiaj, czyli od 29.11.2016 - 13.02.2017. No i jednak nieciekawie to wygląda na tych ustawieniach. Strata, strata, strata...
Chart_EUR_JPY_Hourly_snapshot.png
Ogólnie było 22 sygnały ( 22 pozycje )
9 pozycji zamkniętych na TP
13 zamkniętych na SL ( w tym 3 niezgodnie z założeniami bo jedna na 101 pips, a dwie na 7 i 2 pips. Reszta w okolicach 50 pips )
wielkość pozycji 1000 jednostek
Initial deposit 50000 USD
Finish deposit 49985.36 USD

-- Dodano: 14 lut 2017, 00:59 --

Jednak to byłoby zbyt piękne gdyby dało się tak prosto zarabiać. Na historii dobrze to wyglądało :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

w załączniku ststementy z mojej gry w grudniu i styczniu.. grałem w ten sposób ze patrzyłem na 4H na wskaźnik currency slope strenght ktora para jest w trendzie i składałem zlecenie jedno rano okolo godz 7 i drugie o kolo 15.. SL=zmienność dzienna danej pary a TP=1/5 SL-a... co ciekawe skuteczność w granicach "losowosci".. z lutego nie bede podawal statementu bo skopalem wszystko bo dolozylem sobie wlasciwue przeciwny wskaznik do tego currency slope i mialem mylne sygnaly... ale widze mozliwość granie na "trendujacej" parze zgdonie z RSI(sposob w zalaczniku).. z obserwacji wynika ze moglbym osiagac skutecznośc ktora nie spadalaby ponizej skutecznosci "losowej" ale jak na tym zarobic? nie grajac sztywno 2 pozycji na dzien tylko uzywajac robota ktory moze nie znależc warunkow tych pozycji byloby mniej ale mi sie rozchodzi tylko o skuteczność a pytanie brzmi czy ktoś ma pomysł jak na czyms takim zarobic nie uzywajac zbyt agresywnej progresji?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

fibo
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:38

Re: skteczność 50%, RR 1:1, pytanie o pomysły

Nieprzeczytany post autor: fibo »

A zastanawiałeś się nad np otwieraniem zleceń np na EUR/USD (ze względu na dużą zmienność) około 8:00 lub 12:00 (po 12 lepiej "buja" ;-) ) zawsze w jednym kierunku (najlepiej z trendem) i tu dajesz TP/SL 1:1 ewentualnie dopasowujesz 2:1. Z trendem być może zwiększysz prawdopodobieństwo z tych 50%.

A propo progresji. To o czym piszesz to systemy które bazują na matematycznej przewadze. Bez prowadzenia pozycji (np. tralig stop) nie masz w zasadzie jak podrasować przy stracie. Jedyna rozsądna progresja to x2, chyba że masz pokaźny kapitał w tedy dajesz x3 albo nawet x5.
„Trzeba dyscypliny, cierpliwości i odwagi. Musisz mieć chęć do stracenia, ale jednocześnie silne pragnienie, by wygrać.” – Gary Biefeldt

ODPOWIEDZ