Daily, strategie, AT, wskazniki itp.

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Daily, strategie, AT, wskazniki itp.

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Od dluzszego czasu przygladam sie wykresom dziennym na fx i wrzucam sobie na to albo ichimoku albo srednie (choros i takie tam) albo po prostu LT, S/R, do tego jakis oscylator do wyszukiwania dywergencji i wychodzi mi na to, ze obojetnie jaki to bedzie wskaznik czy zwykle PA to i tak wszystko pokazuje jedno i to samo a nasza rola sprowadza sie do okreslenia czy jestesmy w konsoli, slabym badz silnym trendzie, okreslenia momentu wejscia/wyjscia i dobraniu stosownego MM do naszych mozliwosci, oczekiwan i nerwow.
Jestem w bledzie, odkrylem Ameryke czy po prostu tak jest?

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Daily, strategie, AT, wskazniki itp.

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

To dlatego jest tyle systemów aby potwierdzić już potwierdzone. Cała prawda o handlu na FX.
Nie ma systemu który potwierdzi że jest inaczej. Pomaga łączenie pewnych fragmentów sysów, wskaźników już stworzonych w swój prywatny program do AT.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Daily, strategie, AT, wskazniki itp.

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

irmentruda pisze:Od dluzszego czasu przygladam sie wykresom dziennym na fx i wrzucam sobie na to albo ichimoku albo srednie (choros i takie tam) albo po prostu LT, S/R, do tego jakis oscylator do wyszukiwania dywergencji i wychodzi mi na to, ze obojetnie jaki to bedzie wskaznik czy zwykle PA to i tak wszystko pokazuje jedno i to samo a nasza rola sprowadza sie do okreslenia czy jestesmy w konsoli, slabym badz silnym trendzie, okreslenia momentu wejscia/wyjscia i dobraniu stosownego MM do naszych mozliwosci, oczekiwan i nerwow.
Jestem w bledzie, odkrylem Ameryke czy po prostu tak jest?
D1 jest spoko, ale w połączeniu z LT. Ja od zawsze na fx miałem inklinacje do sprzedania najdrożej i kupienia najtaniej. Dlatego często zostawałem na peronie "bo pociąg już trochę odjechał" W końcu się zmobilizowałem i stworzyłem potężną maszynę do "kiss tradingu" Na W1, D1 rysuję linie "trendu". EA widzi te linie i według nich otwiera pozycje " na odbicie". Do tej pory robiłem to wszystko ręcznie, w związku z tym ciężko było monitorować szeroki rynek. Teraz w zasadzie tylko nasłuchuję push alertów w telefonie. Ponieważ to jest D1 mam sporo czasu na analizę i reakcję. Zaleta takiego handlu jest oczywista. Jak wejdzie pozycja to z reguły R:R może rosnąć do nieba ;)
Ale jak zawsze kluczem do sukcesu jest MM.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Daily, strategie, AT, wskazniki itp.

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

No dobra, ale jak sobie radzisz z tym? :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Daily, strategie, AT, wskazniki itp.

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

-rookie- pisze:No dobra, ale jak sobie radzisz z tym? :P
Po połączeniu 1 i 2 szukam "S" po linii.
Po połączeniu 3 i 4 "L" po linii.
Ale akurat tu rzeczywiście sytuacja nie była wymarzona do handlu.
Trzeba pamiętać o jednym. Nawet słabe setupy na D1, W1 płacą setki pipsów.
Obrazek

Linie same się dorysowują w prawo z każdą nową świecą. EA sygnalizuje i/lub otwiera pozycje. Na zdjęciu przesunąłem niebieską (zmieniła kolor na czerwony) do góry w celu wywołania sygnału "Buy".
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Daily, strategie, AT, wskazniki itp.

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Moim zdaniem błędem jest rysowanie linii w ten sposób. Człowiek nabiera przekonania o sile takiej linii, a choćby przykład z ostatnich dni na EURUSD pokazuje, że nie ma czegoś takiego jak "ostatnia linia obrony". 1.0550 - 1.0500 po prostu przebili bez żadnego ale... Dlatego byłem ciekawy jak sobie radzisz z takimi konsolami gdzie mielą w miejscu i nie wiadomo czy dojście do tego poziomu cenowego zajmie im 3 dni, czy 3 tygodnie.

A tak z innej beczki. Jaką stopę zwrotu przy jakim ryzyku w takim handlu zakładasz u siebie?

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Daily, strategie, AT, wskazniki itp.

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

-rookie- pisze:Moim zdaniem błędem jest rysowanie linii w ten sposób. Człowiek nabiera przekonania o sile takiej linii, a choćby przykład z ostatnich dni na EURUSD pokazuje, że nie ma czegoś takiego jak "ostatnia linia obrony". 1.0550 - 1.0500 po prostu przebili bez żadnego ale... Dlatego byłem ciekawy jak sobie radzisz z takimi konsolami gdzie mielą w miejscu i nie wiadomo czy dojście do tego poziomu cenowego zajmie im 3 dni, czy 3 tygodnie.

A tak z innej beczki. Jaką stopę zwrotu przy jakim ryzyku w takim handlu zakładasz u siebie?
Ryzyko na pozycję to 1%
R:R nie mniej niż 5.
Niektóre setupy są oczywiste. Nie ma co grać wszystkich na siłę. W tym celu trzeba obserwować wiele instrumentów.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Daily, strategie, AT, wskazniki itp.

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, dzięki :wink:

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Daily, strategie, AT, wskazniki itp.

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Linie rysuję tym narzędziem.
https://www.youtube.com/watch?v=BbnHGlk ... arekTrader

Kto ma chęć może się pobawić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Daily, strategie, AT, wskazniki itp.

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Też przyglądam się takiej strategii od jakiegoś czasu, prowadzenie pozycji po wykresie dziennym. Nie mam jeszcze żadnego gotowego systemu ( metody ), ale jak dla mnie taka strategia byłaby raczej dopełnieniem. W roku jest średnio 260 dni handlowych na fx. Wyłapanie kilku okazji w ciągu roku i wejście nawet na 50-100% kapitału z szerszym SL. Wtedy miałoby to dla mnie sens. Warto byłoby wtedy poczekać na tych kilka sygnałów, żeby zapakować się pod sam kurek kilka razy w roku, gdzie jest szansa na większy zysk. To jedna z możliwości które rozważam. Też rozważałem otwieranie pozycji za 1-5% kapitału, ale jak się dłużej nad tym zastanawiam, to chyba lepiej iść na całość ( to znaczy nie stawiać wszystkiego co mam, tylko większy kawałek np. po 25%. Ale większy niż te standardowe 1-5%. Lepiej chyba mieć kilka dobrych sygnałów niż kilkadziesiąt przeciętnych. ). Na razie jednak to tylko teoria i plany :lol:

Nie liczyłem tego jeszcze, na razie tylko sprawdzam swoją teorię. Jednak takie podejście bardziej mnie przekonuje, gdzie ryzykując SL na 100 pips i 25% kapitału mogę zgarnąć w ruchu na 200-300 pips 2-3x ryzyko. I tak kilka razy w roku.

Tylko że ja myślę o kapitale rzędu 1000 - 10.000 PLN, więc całkiem inaczej do tego podchodze.

To tylko teoria i moje luźne przemyślenia na ten temat...
Ostatnio zmieniony 18 gru 2016, 19:36 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ