41.4%

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Brunon79
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 29 wrz 2016, 15:42

41.4%

Nieprzeczytany post autor: Brunon79 »

Witam,

Ostatnio byłem na spotkaniu edukacyjnym i prowadzący mówił o zasadach na podstawie których określa trend i powiedział o kilku zasadach ale dodał pod koniec że dla niego najważniejszą zasadą jest porównanie ruchu rynkowego do korekty, zniesieniami Fibo i jeżeli rynek jest powyżej 41.4% to dla niego jest to trend wzrostowy i ma prawo otwierać tylko longi a jak rynek zejdzie poniżej tego poziomu to jest to sygnał że w korekta się może wydłużyć i że longi na razie nie mają sensu.

Próbowałem na razie przez tydzień testować i jestem zaskoczony że to nawet działa choć o tym poziomie akurat nigdy nie słyszałem bo zawsze się mówiło o 38.2%. Zresztą prowadzący też powiedział że jak 41.4% jest przełamane to celami są 61.8% albo 70.7% o którym też nigdy nie słyszałem.
Macie jakieś doświadczenie z 41.4%?


Brunon79
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 29 wrz 2016, 15:42

Re: 41.4%

Nieprzeczytany post autor: Brunon79 »

Dzięki!

marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Re: 41.4%

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

Brunon79 pisze:Witam,

Ostatnio byłem na spotkaniu edukacyjnym i prowadzący mówił o zasadach na podstawie których określa trend i powiedział o kilku zasadach ale dodał pod koniec że dla niego najważniejszą zasadą jest porównanie ruchu rynkowego do korekty, zniesieniami Fibo i jeżeli rynek jest powyżej 41.4% to dla niego jest to trend wzrostowy i ma prawo otwierać tylko longi a jak rynek zejdzie poniżej tego poziomu to jest to sygnał że w korekta się może wydłużyć i że longi na razie nie mają sensu.

Próbowałem na razie przez tydzień testować i jestem zaskoczony że to nawet działa choć o tym poziomie akurat nigdy nie słyszałem bo zawsze się mówiło o 38.2%. Zresztą prowadzący też powiedział że jak 41.4% jest przełamane to celami są 61.8% albo 70.7% o którym też nigdy nie słyszałem.
Macie jakieś doświadczenie z 41.4%?

Ciekawe jak się to sprawdza w praktyce i jaka jest tego skuteczność .

jackub

Re: 41.4%

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Aby odpowiedzieć na twoje pytanie o skuteczność powinieneś określić warunki, kiedy uznajesz że poziom jest skuteczny a kiedy nie jest skuteczny. I to dość precyzyjnie albowiem w grę wchodzą pieniądze. Zdziwiłbyś się wówczas jak mało jest skuteczny ten poziom jak i każdy inny poziom zniesienia fibo.
Skuteczność jest wówczas jeżeli daje nam przewagę a przewagę mamy kiedy spodziewana przez nas reakcja ceny występuje w większej niż 50% ilości przypadków. Z powodu kosztów transakcyjnych powinieneś mieć skuteczność znacznie przewyższającą 50% aby można było uważać że coś działa. Czy miły Pan pokazał jakieś badania statystyczne dotyczącego tego poziomu czy tylko pokazal kilka obrazków potwierdzających jego własną tezę?

ODPOWIEDZ