KuleszaInvestment

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
kuleszainvestment
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 13 maja 2016, 15:37

KuleszaInvestment

Nieprzeczytany post autor: kuleszainvestment »

Witam,

Nazywam się Marcin, jestem pianistą oraz profesjonalnym traderem na rynku forex od 2012 roku. Moja strategia bazuje na falach elliotta, popycie i podaży oraz na wzorach harmonicznych.

Moim celem jest pomoc początkującym, którzy zmagają się z rynkiem forex. Chciałbym zapewnić stały dochód.
Jestem zawsze otwarty na pomoc i wszelkie pytania.

Moja strategia jest przyjazna dla ludzi mających pełnoetatową pracę, ponieważ głównie traduje w poniedziałki, reszta tygodnia jest wolna - mozesz robic co chcesz.

Zapraszam do obserwowania mojego twittera (wystarczy kliknąć symbol ziemi pod moim nickiem), możecie zweryfikować moje poprzednie transakcje, a także zobaczyć nowe. Wszystko bez żadnych opłat.
W tym temacie będę przesyłał podsumowania tygodniowe.

Pozdrawiam
Marcin
Ostatnio zmieniony 13 maja 2016, 16:16 przez kuleszainvestment, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: KuleszaInvestment

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj na forum ;).

Pomoc początkującym zawsze się przyda. Tyle, że kategoria w której założyłeś temat ma na celu opis samej strategii (jej założenia, słabe/mocne strony) i dyskusję o niej. Zatem zachęcam do podzielenia się szczegółami.

Jeśli natomiast chcesz tylko opisywać swoje zagrania to polecam założyć własny dziennik w dziale Journal.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

kuleszainvestment
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 13 maja 2016, 15:37

Re: KuleszaInvestment

Nieprzeczytany post autor: kuleszainvestment »

Dziękuję, w takim razie założę temat w dziale Journal i tam będę udostępniał moje transakcje.

Moja strategia polega na poprawnym rozpoznaniu formacji harmonicznej oraz rozpoznaniu strefy popytu/podaży.

Na pierwszym obrazku widać wejście:
AUDJPY1.jpg
Jest to formacja Shark i jest ona bardzo Bearish.

A tutaj w oddaleniu dopiero widać dlaczego zawieram transakcje:
AUDJPY2.png
Widać wielką strefę podaży, a więc zwiększa się tutaj ilość sprzedających.

Traduję tą strategią od 2 lat z maksymalnym DD ok. 21%. Posiadam wszystkie potrzebne wskaźniki, ale bez podstawowej wiedzy mogą się okazać bezużyteczne, ponieważ mocno repaintują.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: KuleszaInvestment

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

Witaj Marcin. Jeśli nie jestem zbytnio "upierdliwa" to co kryje się pod fragmentem "jestem profesjonalnym traderem od 2012". Jesteś zatrudniony w jakiejś instytucji finansowej, spółdzielni zajmującej się obrotem kontraktami terminowymi na rynku FOREX? Czy bardziej jako inwestor indywidualny, który żyję wyłącznie z rynku FOREX.

kuleszainvestment
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 13 maja 2016, 15:37

Re: KuleszaInvestment

Nieprzeczytany post autor: kuleszainvestment »

monikaforexpolska pisze:Witaj Marcin. Jeśli nie jestem zbytnio "upierdliwa" to co kryje się pod fragmentem "jestem profesjonalnym traderem od 2012". Jesteś zatrudniony w jakiejś instytucji finansowej, spółdzielni zajmującej się obrotem kontraktami terminowymi na rynku FOREX? Czy bardziej jako inwestor indywidualny, który żyję wyłącznie z rynku FOREX.
Witaj Monika, oczywiście nie jesteś "upierdliwa", rozumiem dociekliwość :) w końcu jestem tu nowy, a ja chętnie odpowiem na każde pytanie :)
Zajmuję się FOREXem bardziej indywidualnie, żyję z tego, nie jestem zatrudniony w branży finansowej. Posiadam jednak kontakty, które mogą pomóc :)
Zapraszam do grupy Telegram, gdzie informacje będą szybciej dochodziły tutaj: https://telegram.me/joinchat/C4AJvwiG9MT82qbwS3nhUA

Oraz do mojego Journala tutaj:
http://forex-nawigator.biz/forum/zarob- ... 28075.html

Mam nadzieję również że rozwinie się dyskusja w tym temacie :)

Pozdrawiam
Marcin

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: KuleszaInvestment

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Odnośnie tego, że możemy zrewidować Twoje transakcje to wstawisz statement z ostatnich 4 lat? Wstawisz wsaźniki, których używasz?

kuleszainvestment
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 13 maja 2016, 15:37

Re: KuleszaInvestment

Nieprzeczytany post autor: kuleszainvestment »

Pablo90 pisze:Odnośnie tego, że możemy zrewidować Twoje transakcje to wstawisz statement z ostatnich 4 lat? Wstawisz wsaźniki, których używasz?
Oto wskaźniki wraz z szablonem:
Wskazniki+szablon.rar
Statementy:
Dowód1.png
Dowód2.png
Musiałem zamazać wielkość transakcji, ponieważ nie chcę ich ujawniać.

Pozdrawiam!

-- Dodano: 17 maja 2016, 12:43 --

Od dzisiaj można znaleźć moją grupę Telegram pod tym adresem:
https://telegram.me/poniedzialkoweinwestowanie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 499
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: KuleszaInvestment

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

te statementy nic nie wnoszą. równie dobrze mógłbyś ich nie wrzucać. Podepnij konto pod publikator, a w ustawieniach zakryj wielkość lotów i nominalne wartości. to bedzie zdecydowanie lepsze od pomazanych screenów.

SkorpioN2S13
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2015, 11:58

Re: KuleszaInvestment

Nieprzeczytany post autor: SkorpioN2S13 »

forexsowicz91 pisze:te statementy nic nie wnoszą. równie dobrze mógłbyś ich nie wrzucać. Podepnij konto pod publikator, a w ustawieniach zakryj wielkość lotów i nominalne wartości. to bedzie zdecydowanie lepsze od pomazanych screenów.
Jak dla mnie widać wyraźnie czy zarobił czy stracił.
Jest cena po jakiej zawarł transakcję i cena po jakiej transakcja została zamknięta,
a to oznacza że możemy sobie wyliczyć profit.

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: KuleszaInvestment

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

Jak dla mnie wcale nie widać wyraźnie. Niech podepnie konto pod FF, ukryje lota, zyski i gitara! I za jakiś dłuższy okres a nie wycinki z choinki. Ale to juz moje zdanie. Tak będzie lepiej. Czemu boi sie pokazqć lota?

ODPOWIEDZ