M.Ó.J. system

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
feliokulio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2013, 18:33

M.Ó.J. system

Nieprzeczytany post autor: feliokulio »

Witam
Zanim przejdę do konkretów kilka słów o mnie. Forexem interesuję się od 2009 roku. W tym czasie dwukrotnie zbankrutowałem. Traktuję to jako naukę nie porażkę. Przez cały ten czas szukałem rozwiązań, które byłyby dopasowane do mnie, mojego charakteru, osobowości, czasu itd. Jednym słowem systemu szytego na miarę jak garnitur. Stąd nazwa MÓJ.
Setki godzin wpatrywania się w wykresy, dziesiątki godzin wysiadywania na forach, stosy książek i artykułów - tak powstał pomysł, który streszczę poniżej.
Mój system charakteryzuje banalna prostota, niska czasochłonność i jednocześnie wysoki stosunek zysku do ryzyka. Z tym systemem wszedłem na rynek ponownie w listopadzie ubiegłego roku. Sprawdza się do tej pory dobrze i myślę, że pomyślnie przeszedł chorobę wieku dziecięcego a ja nabrałem wprawy w posługiwaniu się nim.
Metodę przetestowałem 13 lat wstecz i przez ten okres miała bardzo dobre wyniki.

Do rzeczy.
System składa się z dwunastu podsystemów. Wiem brzmi to skomplikowanie więc na początek opiszę tylko jeden z nich. Podstawowy będący sercem całej metody.

Para walutowa
gbp/jpy
Wskaźnik
prosta średnia krocząca (HLC) z przesunięciem 1
Kupno
Jeśli otwarcie nowej świecy nastapiło powyżej średniej ustawiamy zlecenie oczekujące BUY LIMIT 20 pipsów od wartości średniej.
Sprzedaż
Jeśli otwarcie nowej świecy nastapiło poniżej średniej ustawiamy zlecenie oczekujące SELL LIMIT 20 pipsów od wartości średniej.
STOP LOSS
40 pipsów plus spread
TAKE PROFIT
1000 pipsów
Wyjście z transakcji
SL, TP, ręcznie w momencie gdy świeca zamknie się powyżej średniej (sprzedaż) lub poniżej (kupno).
Ryzyko
3% w jednej transakcji - pewny bankrut.
2% w jednej transakcji to moim zdaniem jazda bez trzymanki.
1% jest ok choć ja stosuję 0.8%.

Metoda nie powala orginalnością i nie jest oparta na wymyślnych wskaźnikach. Prosta i nudna choć jednocześnie skuteczna. Mogą to potwierdzić testy i krótki epizod realnej gry.

Zapraszam do dyskusji. Jestem otwarty na wnioski i uwagi.

Dziękuję

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: M.Ó.J. system

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

joł, lubię proste rzeczy.
zapodaj jakieś screeny z zamkniętych transakcji.
1 pytanie, dlaczego akurat gbpjpy?
2 pytanie, jakiś konkretny TF?
3 pytanie, jaką masz próbę? bo ja właśnie zachwyciłem się moim robotem, który od 26 stycznia zrobił aż 10 trejdów, każdy na zysku, podpowiadam, że każdy trejd miał SL i TP, i SL<TP :) jestem zachwycony prostotą tego mojego systemiku jak i zaniepokojony znikomą ilością prób bo już miałem tysiąc takich przykładów i dalej jestem biedny.

feliokulio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2013, 18:33

Re: M.Ó.J. system

Nieprzeczytany post autor: feliokulio »

Witaj Irmentruda
Po kolei.
Proszę przybliż mi pojęcie screenu zamknietej transakcji.
Pytanie 1
Gbp/jpy ma znakomicie wysoki dzienny zakres zmiany. Na przykład dzisiaj (piątek) ATR z 260 dni (rok) wynosi 178 pipsów. Przez 13 lat nie spadł poniżej 100 pipsów. Poza tym para ta nie jest za bardzo zmienna i charakteryzuje się długimi okresami wzrostów lub spadków, w których można znaleźć doskonałe okazje. Para ta wpasowuje się idealnie w mój system. Nie znalazłem drugiej takiej.
Pytanie 2
TF dzienny. Nigdy nie kusiło mnie zejść niżej. Próbowałem za to wyżej.
Pytanie 3
Moja próba to 13 lat testów. W tym czasie system wygenerował 1043 transakcje. Średnio w roku ponad 80 wejść na rynek.

Powodzenia z twoim pomysłem.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: M.Ó.J. system

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

tu masz screen zamknietej transakcji:
http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/123683

jackub

Re: M.Ó.J. system

Nieprzeczytany post autor: jackub »

A średnia, ilookresowa, o ile to nie tajemnica? Pogapiłbym się na wykresy ..... :think:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: M.Ó.J. system

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Jeśli dobrze przeczytałem to SL=40 pips a TP=1000 pips? To daje RR=25. Może się okazać, że jedna transakcja może trwać i parę miesięcy. Założenie bardzo ambitne, ale szansa na RR25 jest bardzo mała. A czy system przewiduje przestawianie SL? Kiedy i gdzie? I pytanie dlaczego ryzyko 3% w jednej transakcji to pewny bankrut? Akurat z tym się nie zgodze. No chyba, że ktoś otwiera takich zleceń kilkanaście w jednym czasie.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: M.Ó.J. system

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

popatrz na SL=40 pipsów, na GeJu przecież to machnięcie piórkiem albo lekkie zawirowanie.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: M.Ó.J. system

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Faktycznie jak spojrzałem na te pare to te 1000 pips nie wygląda na zbyt odłegły cel. Dzienne świece potrafią mieć ok. 300-500 pp. Pozostaje życzyć powodzenia.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: M.Ó.J. system

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

no to teraz popatrz ile razy bedzie wybijalo tego sl'a, cos mi tu nie pasuje albo czegos nie rozumiem.

feliokulio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2013, 18:33

Re: M.Ó.J. system

Nieprzeczytany post autor: feliokulio »

Witam
irmentruda pisze:tu masz screen zamknietej transakcji
Irmentruda moje możliwości są zbyt ograniczone żeby dodać te sceeny. Nie umiem tego zrobić. W załącznikach znajdziesz dwa zrzuty ekranu z danymi z nawigatora. Pierwszy z 4go lutego dnia otwarcia ostatniej transakcji kolejny z 12go dnia jej zamknięcia.
3go lutego świeca zamknęła się ponad średnią, 4go otwarcie nastąpiło poniżej. Przecięcie średniej to sygnał do zawarcia transakcji. W tym wypadku z góry na dół czyli sprzedaż.
Na pierwszym obrazku wartość średniej na otwarciu dnia wyniosła 172.414. Cena otwarcia z kolei to 178.086. Zgodnie z zasadami ustawiłem zlecenie oczekujące typu SELL LIMIT przy cenie 172.214. STOP LOSS 172.654 (doliczyłem cztery pipsy spreadu) a TAKE PROFIT 162.214.
Zlecenie zostało zrealizowane o godzinie 00.22 po cenie 172.217.
W dniu 12tym lutego cena osiągnęła zakładany poziom TP. Na drugim obrazku w nawigatorze najniższa cena z dnia wynosi 159.789 a więc grubo poniżej zakładanego punktu realizacji zysku.
Myślę, że to ci trochę pomoże.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ