Prosty system dla początkujących

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
ewa1986
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2016, 15:31

Prosty system dla początkujących

Nieprzeczytany post autor: ewa1986 »

Witajcie mam prośbę.

Mam prośbę o wskazanie jakiegoś w miarę prostego systemu dla początkujących.
Chciałbym, żeby był możliwie dobrze opisany bo im lepszy i bardziej wyczerpujący
opis tym szybciej można się go nauczyć.
Czy znacie jakiegoś szanowanego tradera, kto opisał swój system i użytkownicy
forum nim zarabiają?

Z góry dziękuję za pomoc.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Prosty system dla początkujących

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

osobiście mogę polecić technikę Ichimoku, łatwa do nauczenia, bardzo dobrze opisana i wielu ludzi potwierdzi, że można nią zarabiać.
na początek:
http://www.ichimokutrader.com/signals.html

podręcznik Grzegorza Moskwy

podstawy:
https://youtu.be/DnJbQSrlhks
https://youtu.be/QOLgKH15LGw

ltk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 04 gru 2012, 17:45

Re: Prosty system dla początkujących

Nieprzeczytany post autor: ltk »

chyba nikt tutaj nie poda prostego, gotowego systemu który zarabia, a nawet jakby to i tak większość nie uwierzy, że to takie proste, ichimoku to dobry wskaźnik na którego podstawie można zarabiać, ale czy jest prosty?

od siebie powiem, że system to ty, jak stosujesz się do zasad i zarabiasz to system jest dobry, jak nie zarabiasz, albo z tobą coś nie tak, albo zasady złe, niema żadnego sekretu, świętego grala i innych dziwnych wymysłów.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Prosty system dla początkujących

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

"Dobrze wyglądająca" świeca (A) w kontekście formacji (AB), to wszystko w odpowiednim kontekście/formacji wyższego rzędu (ABC). To tylko taki przykład na początek. Można pokombinować jeszcze jakieś warianty wejść, prowadzenia pozycji, położenia tp, sl oczywiście. Więcej na ten temat nie napiszę bo mi się nie chce. :) Zresztą na forum chyba nikt od kilku lat nie przedstawił konkretnego systemu, większość ludzi po prostu nie ma strategii, systemu. W zasadzie jakby się zastanowić to wydaje mi się, że od początku mojej obecności na forum, nie znalazłem ani jednej rzeczy, informacji, która przydałaby mi się w tworzeniu strategii, systemu - do wszystkiego raczej dochodzi się samodzielnie. Takie fora służą raczej wymianie poglądów a nie konkretnych sposobów na uzyskanie przewagi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MaciejWLKP
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 727
Rejestracja: 07 wrz 2012, 21:01

Re: Prosty system dla początkujących

Nieprzeczytany post autor: MaciejWLKP »

Cześć Ewa, masz tu kilkaset systemów: http://www.forexstrategiesresources.com/ , za darmo. Mam nadzieje że wystarczy życia :)
aaa i mała literówka się wkradła, napisałaś/eś "chciałbym" :)
"Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego."
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, są skazani na jej powtarzanie."

Dmn112
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 20 lut 2012, 21:24

Re: Prosty system dla początkujących

Nieprzeczytany post autor: Dmn112 »

Jeżeli chcesz nauczyć się trzymać systemu to zrób 500 transakcji z trendem dziennym na najbliższym wsparciu oporze. Tylko nie bądź rozczarowana jak się okaże, że np. klasyczna analiza techniczna nie daje żadnej przewagi nad rynkiem.

Awatar użytkownika
Nowy500
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 996
Rejestracja: 13 lip 2012, 17:16

Re: Prosty system dla początkujących

Nieprzeczytany post autor: Nowy500 »

podam prosty system z ktorego osobiscie korzystam jest to gra w oparciu o ......teorie Dowa :) chyba jedyny element z at ktorego nie zmienilem od poczatku. Zbuduj na jego podstawie wlasny. Polecam na poczatek dodanie s/r. A dalej proboj pododawac wskazniki, eliota(ktorego nie lubie), formacje harmoniczne, kanaly, linie trendu, PA, market profile, ichimoku, heinken ashi, najlepiej stworz wlasny. Tak czy inaczej teoria dowa w czasie trenu sprawdza sie swietnie, przy konsolidacjach efektownie wyzeruje konto. Jak nie slyszalas o teori dowa polecam literature "swiece i inne japonskie techniki analizowania wykresow" steave nison

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Prosty system dla początkujących

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Dmn112 pisze:Jeżeli chcesz nauczyć się trzymać systemu to zrób 500 transakcji z trendem dziennym na najbliższym wsparciu oporze. Tylko nie bądź rozczarowana jak się okaże, że np. klasyczna analiza techniczna nie daje żadnej przewagi nad rynkiem.
Śmiałe stwierdzenie, że AT klasyczna nie daje przewagi. Może jakis dowód na poparcie teorii? Bo jeśli za dowód ma być stwierdzenie "mi się nie udało zdobyć przewagi" to dla mnie żaden argument :)

jackub

Re: Prosty system dla początkujących

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Dmn112 pisze:Jeżeli chcesz nauczyć się trzymać systemu to zrób 500 transakcji z trendem dziennym na najbliższym wsparciu oporze.
Uprościłbym,
500 tradów zajmuje wieki żeby się przekonać, zrób na początek 10 tradów a potem więcej i więcej (25), sprawdź czy jesteś w stanie przestrzegać wszystkich reguł wynikających z systemu.. bo nie ma znaczenia jaki system jeśli nie będziesz potrafiła przestrzegać reguł...
jeszcze tutaj sporo systemów ....
http://forex-strategies-revealed.com/

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Prosty system dla początkujących

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Prosty system. Proszę : cena przebija od dołu średnią ruchomą o dowolnie wybranej przez Ciebie wartości - kupujesz. Prowadzisz pozycję po schodach zabezpieczając zysk. SL w miejscu, w którym większość by go postawiła, więc może zostać wybity. Jednak nie musi.
Co do systemu i szanowanego tradera nie jest łatwo handlować cudzą metodą nie mając tego samego doświadczenia. To tak jakby chodzić w cudzych butach. Dosłownie.
Pomyślności :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

ODPOWIEDZ