Testowanie strategii

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Sobiesław
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 15 maja 2015, 12:29

Testowanie strategii

Nieprzeczytany post autor: Sobiesław »

Testowałem ostatnio jedną ze swoich strategii na koncie DEMO w HFT. Mam tam waluty XXX oraz XXX.stp, tylko na tych drugich mogę otwierać i zamykać zlecenia. Zauważyłem dziwną sytuację mianowicie przy testach automatu na tej samej walucie i parametrach tylko z rozszerzeniem .stp lub bez, mam całkiem inne wyniki, na jednym strategia zarabia a a na drugim traci. Na pierwszy rzut oka wykresy waluty są takie same skąd wobec tego taka rozbieżność? Spotkał się kiedyś ktoś z takim czymś?

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Testowanie strategii

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Jeśli testujesz z ustawieniem spreadu na poziomie "Actual spread" to na instrumentach z rozszerzeniem .stp bierze Ci mniejszy spread i jak sądzę nie uwzględnia prowizji, dlatego strategia zarabia na tych instrumentach.
Jeśli z kolei testujesz z ustawieniami stałego spreadu na obu instrumentach, to możliwe, że jednak dolicza prowizję i przez to na instrumentach .stp będą gorsze wyniki.

Sobiesław
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 15 maja 2015, 12:29

Re: Testowanie strategii

Nieprzeczytany post autor: Sobiesław »

Dziękuję :-) faktycznie był to też jeden z problemów.. a kolejną kwestią była różna długość posiadanej historii, no i tutaj na jednym instrumencie miałem mniej danych historycznych w dodatku akurat ten wyrywek gdzie strategia była trochę w plecy..

ODPOWIEDZ