Daytrading system M1 - M5

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
q3master
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 26 sie 2008, 20:52

Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: q3master »

Po dość długich przygodach na interwałach D1 /H4 / H1 z Eliottem i Fibo próbuje sowich sił na scalpingu M5 i M1.
O dziwo te Tfy mają swoje zalety, najważniejszą dla mnie jest krótki czas trwania pozycji :) i niski SL.

Założenia systemu :
- price action
- stosowane wskaźniki - cena
- TF M1 ,M5
- spojrzenie na aktualny trend na wyższym interwale np. M30 / H1
- SL do 10.0 pipsa
- r/r min 2-1

Jeżeli ktoś miałby sensowne pomysły jak tutaj szukać najlepszych pozycji do wejścia to zachęcam do dyskusji.

Pozdrawiam
q3master
Until you fight you are a winner

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

na comparicu jest moj wymęczony dziennik - od dwóch tygodni utrzymuje się ponad 0 gapiąc się tylko na M5 oraz H1 dla kontroli.
SL od 5 do 15 pipsów, trend tylko z M5 (po co trend z wyższego interwału? zbyt późno zauważysz jego zmianę albo wytnie Cię korekta przy SL 10 pips), na H1 rozglądam się za istotnymi S/R i S/D, na wykresie mam też pivoty.
Z R/R jest kłopot - dużo pozycji kończę na BE, generalnie jak mam ratio 1:1,5 to jest fajnie. Jeśli chcesz typowy scalping to zapomnij o R/R min. 1:2 przynajmniej ja tak uważam.
Na M1 też próbowałem ale miałem za dużo pozycji - traciłem się tam. M5 lepiej mi odpowiada.
Podstawą otwarcia pozycji jest kierunek średnich GMMA, odległość ceny do grupy średnich oraz najważniejsze to co cena pokazuje: poziomy S/R, impulsy/korekty, długość świec. Oscylator mam na wykresie ale praktycznie używam go tylko do wykazania dywergencji.
Fibo nie kreślę bo nie mam czasu - cena i tak dojdzie tam gdzie napotka przeciwstawne zlecenia i ma wszelkie nietoperze i fibo głęboko gdzieś.

Dzisiaj miałem kiepski dzień - nie potrafiłem trafić w rynek lub brałem minimalne zyski z palca, na plus tylko 12 pipsów i aż 12 pozycji.
Dla mnie M5 ma tą zaletę, że szybko realizuję zysk lub stratę , nie siedzę dwóch dni na H4 przekonany, że mam rację.
Jak coś to pytać.
Pozdrawiam

jackub

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Uczę się grać M1, odrzuciłem w tej fazie SL w ogóle, (tylko emergency kilkadziesią pips), wazne jest aby zajmować pozycje wtedy kiedy rynek znajduje się w stanie sprzyjającym takiemu stylowi gry, granie M1 jak pozycja sie kisi kilkadziesią mminut czy nawet godzine nie ma wiele wspólnego ze sklapem, tylko z modlitwą o deszcz. Dla mnie liczy sie skuteczność czyli pozytywne zamknięcie zlecenia w ogóle nie robię założeń typu R:R razy win ratio. Liczy się czy cena ma szansę wrócić i zamknąc się pozytywnie jeśli zająłem pozycję niewlaściwe czy za późno a nie wielkość SL-a.... to wymaga takiej samej cierpliwości i uwagi analiz od D1 do M15 jak DT, ale z założenia to czego potrzebuje to PIĘĆ pispów na trade.... oczywiście robie i więcej ale to zalezy od struktury rynku i jego zachowania.
Mam obsuwy, nie jestem idealny, zauwazyłem że największym moim wrogiem jest moja impulsywność, wchodzenie w rynek bo coś zauważyłem, cos się pojawiło co spowodowalo impuls, to jest największym wrogiem, albo realizujemy plan a jak się mylimy to nie szukmay żadnych "okoliczności dodatkowych.... człowiek ma zdolnośc nadawania większej wartości zdarzeniom, które potwierdzają jego własne pomysły niz ich wartość obiektywna, dodając do tego krótki czas trwania skalpu, powoduje że ta moja ulomnośc staje się przeszkodą największą i najtrudniejszą do pokonania..

12 tradów po jednym pipsie to prawie moja założona dniówka to 1% rachunku dla mnie.... bardzo dobry wynik :lol:
pomimo sporej obsuwy ostatnie dwa miesiące to >30% konta, a więć ćwiczymy dalej, doskonalimy niedoskonałego, impulsywnego jackuba....
Chetnie usłusze miażdżącą krytykę mojego podjeścia.....

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Pytanie retoryczne:
- co się stanie kiedy zaczynamy inwestować i porównywać np: wykres 10 sekundowy do 1minuty? Czy jest to sens ? Czy idzie na takim TF bardzo niskim zarobić ? jaki SL możemy postawić ?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

krystian74 pisze:Pytanie retoryczne:
- co się stanie kiedy zaczynamy inwestować i porównywać np: wykres 10 sekundowy do 1minuty? Czy jest to sens ? Czy idzie na takim TF bardzo niskim zarobić ? jaki SL możemy postawić ?
wg mnie oczywiście, że można walczyć na wykresie 10 sek, 5 sek, świeczkach tickowych itp. itd. Jak dla mnie to wszystko zależy od spreadu i warunków technicznych (łącze i poślizgi).
Dla mnie spread na EURUSD rzędu 0,9 do 1,2 jest maksymalny aby mieć jaką taką skuteczność i zysk na TF M5. Przy spreadzie 1,8 do 2,0 zaczyna to być hazard - jesteś z góry na znacznej stracie. Na M1 musiałbym mieć spread maks. 0,5 pipsa.
Pomijam już totalnie kwestię minimalnej odległości zleceń limit, stop (SL i TP) - polityka pewnych brokerów z góry pokazuje, gdzie znajduje się dla nich zagrożenie.
Wieczorem więcej napiszę o wynikach dzisiejszego dnia - jak nie wpadnę na żaden głupi pomysł to póki co jestem na +2,0% depozytu i mam plan na tym poprzestać.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Dlatego sobie wybrałem interwały sekundowe czyli 10, 20, 30 i porównuję do M1, M2, M3, M5
SL jest odpowiednio dopasowany do układu w danej chwili na jednym z tych TF-ów
Wychodzę z założenia że umysł nie może się nudzić, musi być ciągle zajęty analizą.

jackub

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: jackub »

irmentruda pisze: Dla mnie spread na EURUSD rzędu 0,9 do 1,2 jest maksymalny aby mieć jaką taką skuteczność i zysk na TF M5. Przy spreadzie 1,8 do 2,0 zaczyna to być hazard - jesteś z góry na znacznej stracie. Na M1 musiałbym mieć spread maks. 0,5 pipsa.
Eeee przesadzasz.... nie ulega watpliwości że spread jest bardzo wazny na M1/5, minimalny oczywiście pomaga i ułatwia ale grając na M1, grasz mini swingi ktore mają po kikanaście pipsów, jak ograniczysz swoje apetyty na ZAROBIONE pipsy to daje się rade...
dzisiaj 20 pipsów w czterech tradach z spreadem 1,4-1,8 ... i daje rade, istotne jest wyczaic taki ruch, gdzie wszystko sie spokojnie mieści, tak naprawdę to głównie askepkt psychologiczny jak widzisz cenę poniżj TP i trade sie nie zamyka...
Oczywiście jak założe nowe konto gdzie indziej niz mam teraz to bede mial taki niski spread, i będzie łatwiej, ale wierzcie mi daje sie skalpowac z 2,5 pipsa spreadem, wiem bo probowałem...

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Max uśredniając wejścia na niskich TF
10 wejść po 4 pip dziennie to fajna skuteczność dzienna. Dlatego łatwo się wyleczyć z chciwości, zawsze zdążymy zarobić. Nie patrzymy na odjeżdżający pociąg, za chwilę będzie następny.

jackub

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: jackub »

krystian74 pisze:Max uśredniając wejścia na niskich TF
10 wejść po 4 pip dziennie to fajna skuteczność dzienna. Dlatego łatwo się wyleczyć z chciwości, zawsze zdążymy zarobić. Nie patrzymy na odjeżdżający pociąg, za chwilę będzie następny.
I o to chodzi ..... często bywa że caly trade to jedna jednominutowa świeca .....

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Also,
cały dzien to 11,8 pipsa na plus i +2% depozytu. Skutecznosc 60%. Moj problem to taki, ze potrzebowalem do tego az 38 pozycji, z tego az 11 SLi zaliczonych w okolicach 7 do 10 pipsow. No i chciwosc. Jak raz pyknalem TP na 27 pipsow to za chwile nastepna chcialem zamknac na 37 pipsow (finalnie zamknalem ja z palca na 7 pipsach zysku). Byl moment, ze mialem +4% depozytu ale chcialem wiecej a ED dzisiaj szalal gora/dol swingami po 50 pipsow, zaleznie co jaki urzedas powiedzial.

Z drugiej strony, zdecydowalem sie tak spekulowac na moim koncie real od 14 wrzesnia. Od tego czasu jestem ponad 17% na plusie wzgledem poczatkowego depozytu. Poki co tylko jeden dzien byl stratny. Jak meczylem wykresy D1 i H4 to mialem problem chwycic dobrego TP, ktory zaplacilby za wszystkie poprzednie SLe. A taki SL na 60 pipsow rozwalal mi psychike na caly dzien powodujac niszczaca chec odegrania sie.

Widze swiatelko w tunelu, tylko:

- musze ograniczyc ilosc wejsc, tj. brac tylko najlepsze sytuacje i uklady.

Podpowiem, ze ogromnie pomaga w utrzymaniu zyskownosci prosty MM tj. SL kazdej nastepnej pozycji musi byc mniejszy od zysku na poprzedniej pozycji oraz progresywnosc TP, tj. jesli jestesmy zarobieni na poprzednich pozycjach to pozwalamy sobie na zwiekszenie TP i zminimalizowanie SL lub nawet przestawienie na BE i proba zlapania calego swinga. Nic wtedy nie ryzykujemy a mozemy duzo zyskac. Ewentualnie zwiekszenie stawki przy tym samym SL i TP ale na to jeszcze przyjdzie czas.

ODPOWIEDZ