Dla zaawansowanych i początkujących - Strategia na Medianach

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
BUF
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2007, 01:24

Dla zaawansowanych i początkujących - Strategia na Medianach

Nieprzeczytany post autor: BUF »

Dawno się nie odzywałem na forum, będąc skupiony na pogłębianiu wiedzy gry na medianach. Dla mniej wtajemniczonych mediany to odmiana renko, gdzie świeczki są przesunięte względem siebie o dana wartość procentową. Chciałbym zachęcić do pracy na tego typu wykresie bo… warto.

Dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z tego typu wykresem zostawiam do ściągnięcia:
1. Wskaźnik MedianRChart – do zbudowania wykresu median. Ustawia się go na danej parze na wykresie M1 (aby było łatwiej dołączam tpl do tego). Nastepnie rozwijamy Plik> Otwórz ofline i wyszukujemy plik M3, który następnie trzeba „odpalić” na wykresie głównym. Na stworzonym wykresie median uruchamiamy wskaźnik (podany poniżej).
2. Wskaźnik Pirson&Spearman_Correlation – jeden z lepszych wskaźników do wykresów renko/median. Należy jedynie dobrać sobie odpowiednie parametry we wskaźniku, w zależności czy chcemy mieć więcej, czy też mniej sygnałów. Na rysunku liniami pionowymi zaznaczyłem miejsca otwierania transakcji. Ponadto wskaźnik wyświetla strzałki, które generują sygnał.

Gotowej (pełnej) strategii nie pokazuję, ponieważ post mój ma zachęcić do pracy a nie wyhodować leniuchów, którzy czekają na gotowce :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Dla zaawansowanych i początkujących - Strategia na Media

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Wygląda jak zwykły renko tyko, że otwerana jest świeca w połowie korpusu poprzedniej + dodane knoty na barach, które sa przegięciami.

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1522
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Re: Dla zaawansowanych i początkujących - Strategia na Media

Nieprzeczytany post autor: personov »

Budowanie świec medianowych jest dość specyficzne. Zanim zacznie się budować jakikolwiek system należałoby się zapoznać co najmniej ze sposobem budowania się takiej świecy. Mediany mają swoje plusy ( wygładzanie wykresu, wspaniałe działanie wskaźników na takim wykresie ), ale maja też minusy ( opóźnione sygnały, złudzenie świetnych wejść w pozycję ).
W załączniku pokazuję ten sam wykres, ale z zaznaczonymi miejscami wejść w pozycję uwzględniając spread i miejsce otwarcia budującej się świecy medianowej.
Nie wygląda to już tak kolorowo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Solą życia jest kasa.

BUF
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2007, 01:24

Re: Dla zaawansowanych i początkujących - Strategia na Media

Nieprzeczytany post autor: BUF »

Pokazałeś ten sam wykres. Pokazałeś te same miejsca otwarcia, co i ja zaznaczyłem. Tylko w jakim celu ? Pytanie z wykresu - zakładam że traderzy wiedzą co to jest BE i go stosują zabezpieczając transakcję przez zwrotem ceny.
Sam gram na takim wykresie, nie mam żadnych opóźnień w budowaniu się świec, ani żadnych przekłamań w pojawiającym się sygnale do otwarcia. Owszem osoby, które korzystają z innego (nie poprawionego wskaźnika) do budowania się świec median, mogą mieć wspomniane problemy. Tylko po co o tym wspominać kiedy wszystko działa poprawnie. Proponuje wpierw przetestować a potem narzekać.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Dla zaawansowanych i początkujących - Strategia na Media

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

dlaczego M3? nie mozna tego na M1 tylko na wykresie offline? moze czegos nie rozumiem ale jak trejdowac tak niski interwal na wykresie offline?

remarquee
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:59

Re: Dla zaawansowanych i początkujących - Strategia na Media

Nieprzeczytany post autor: remarquee »

Pracuje na tym wskaźniku od dosyć dawna. Takie spojrzenie na rynek ma swoje zalety ale i wady. Główną wadą jest jak pewnie zauważyłeś że wykres może się zmienić w czasie bo świece są kalkulowane więc czasami np korekta wygląda jak jedna przeciwna świeca a czasem jest to tylko długi knot. Efekt jest taki że ten sam wykres rano i wieczorem może wyglądać trochę inaczej. Niby szczegół ale jak ktoś sobie sprawdza historię to czasem wejścia mogą dziwnie wyglądać. Z tym BE to też nie tak różowo bo przecież nie przestawiasz na BE jak masz 5 pipsów zysku w momencie kiedy ustawiłeś świece na 15 pipsów a jedyną informacją dla ciebie jest kolejna świeca bo te wykresy biorą pod uwagę tylko cenę. Z tego wynika że poziom SL dobierasz do wielkości świec jakie sobie ustawisz. Generalnie chętnie podyskutuje na ten temat bo drążę mediany od jakiegoś czasu. Generalnie idea jest taka żeby opracować maksymalnie mechaniczny system bazujący tylko na cenie. Z tego co widzę wskaźnik który dodajesz do median jest mocno zależny od warunków na rynku. Sygnały potrafią być bardzo dobre ale czasami są zupełnie bez sensu. Pewnie dla każdych warunków można dobrać odpowiednie parametry ale chyba nie o to chodzi żeby to zmieniać co chwilę. Tak żeby przedstawić inne spojrzenie na mediany bez tak zaawansowanych matematycznie wskaźników dołączyłem drobny obrazek tego samego fragmentu w czasie:czerwona SL zielona wejście S niebieska wyjście. Może max i min nie złapiesz w ten sposób ale błędnych sygnałów powinno być trochę mniej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

BUF
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2007, 01:24

Re: Dla zaawansowanych i początkujących - Strategia na Media

Nieprzeczytany post autor: BUF »

Po pierwsze: ważna rzecz. Proszę najpierw się upewnić ( i to we właściwościach wskaźnika) czy aby na pewno posługiwaliście się wcześniej tym samym wskaźnikiem co przekazałem. Bo sama nazwę ma taka sama co poprzednie wersje. Dodana ma opcję MnCzestotTickowWSek dotyczącą badania czasu w którym tworzy się świeczka. Im mniejsza wartość tym dokładniejsze jest tworzenie się świeczki ale mocniej obciążany jest wtedy system w kompie. Przy ustawionej wartości zero tylko przy bardzo szybkim ruchu ceny w dwie strony podczas raportu może wystąpić negatywny efekt o którym tutaj się wspomina. Wszyscy od dawna wiedzą, że gra podczas danych może być bardzo opłacalna ale i niebezpieczna. W innych sytuacjach nie zanotowałem żadnych problemów.
Proszę jednak zwracać obecnie uwagę na fakt ilości danych jakie teraz „przechowuje” platforma. Maja one zakres jedynie 2 miesięcy. Brak „dawnych” danych może mieć wpływ na zmianę historyczną wykresu a na pewno będzie miał wpływ na wskazania niektórych wskaźników. Jak sobie z tym poradzić ? - ja importuję na bieżąco do platformy dane historyczne ściągnięte uprzednio z netu. Dzięki temu cały czas mam stutus quo w ilości potrzebnych danych.
I na sam koniec. Przekazałem tylko jeden wskaźnik ze swojej strategii. Jego wskazania dodatkowo filtrują jeszcze inne rzeczy. Na wykresie pokazane są jego pierwsze z brzegu ustawienia, tylko po to aby pokazać w jaki sposób działa. We wskaźniku jest co modyfikować aby uzyskać dla siebie wygodne wskazania, częstsze lub rzadsze. Osobiste moje (sprawdzone) zasady w ustawieniach to SL = 2 świeczki, BE = 1 świeczka, TP= jest zmienny i odpowiada za niego pewien wskaźnik.
Co do propozycji prezentowanego wskaźnika przez kolegę. Średnia linowa nie jest dobrym wskaźnikiem jeśli chce się grać na dokładne wskazania.

remarquee
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:59

Re: Dla zaawansowanych i początkujących - Strategia na Media

Nieprzeczytany post autor: remarquee »

BUF pisze:Średnia linowa nie jest dobrym wskaźnikiem jeśli chce się grać na dokładne wskazania.
:) Zgodzę się jak najbardziej. Taki tam eksperyment. Co do wskaźnika median spojrzę jeszcze raz. Na danych nie gram więc tym się nie martwię.
Generalnie moje spojrzenie było bardzo szybkie więc nie rozgryzłem jeszcze matematycznych podstaw wskaźnika korelacji ale dodam go sobie do listy eksperymentów. Mam prośbę: możesz jeszcze udostępnić MedianRenkoEngine.dll bo niestety ta wersja nie współpracuje z dll który posiadam.

BUF
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2007, 01:24

Re: Dla zaawansowanych i początkujących - Strategia na Media

Nieprzeczytany post autor: BUF »

Faktycznie zapomniałem dodac wczesniej.
Dla osób mniej doświadczonych informacja - plik ten wrzucamy do katalogu MQL4>Libraries

EDIT: Z drugiej strony to ciekawe, że nikt wcześniej o ten plik się nie zapytał :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

remarquee
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:59

Re: Dla zaawansowanych i początkujących - Strategia na Media

Nieprzeczytany post autor: remarquee »

BUF pisze: EDIT: Z drugiej strony to ciekawe, że nikt wcześniej o ten plik się nie zapytał :wink:

Może dlatego, że zamieściłeś tylko wskaźniki w dodatku z tego co napisałeś nie wszystkie, zamiast choćby ogólnego opisu strategii. W każdym razie rozumiem, że system zarabia skoro nie zdradzasz szczegółów :D Tak na poważnie, parametry wskaźników to rzecz drugorzędna. Każdy sobie może poeksperymentować i dobrać takie jakie mu pasują. Mówię tu zarówno o wielkości świeczek jak i wskaźniku korelacji. Mnie natomiast bardziej zaciekawił fragment dotyczący TP i ewentualnego zamknięcia pozycji.

ODPOWIEDZ