SupNep

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Sobiesław
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 15 maja 2015, 12:29

SupNep

Nieprzeczytany post autor: Sobiesław »

Ostatnio pracuje nad systemem własnej koncepcji:
cel: 50 pkt dziennie na walucie

- BB z dev=1 i SMA3 wyznacza trend (sma musi przebić linię odchylenia)
- Heikin Ashi potwierdza trend
- AC dynamika
- SL = ATR ale nie większy niż 100pkt
- TP = 50pkt
- TF 5min
- instrument Ed docelowo mieszanki EUR USD JPY AUD GBP CAD czyli tych najpłynniejszych
- godziny handlu jak w załączniku, były testowane dwie opcje. na Edzie

1. Dziwi mnie dlaczego backtesty czasem dają różne wyniki..
2. Jak widać system jest bliski zeru, ktoś ma pomysł co zrobić żeby go podrasować?
3. Myślałem o progresji, ale obawiam się bankructwa po czarnej serii w postaci np 10 mylnych transakcji
4. Chętnie podejmę współprace z kimś kto ma większe doświadczenie w rynkach, osobiście oferuję swoje umiejętności programistyczne :-)

Dzielenie się systemami nie jest popularne w Polszy, ale już nie raz się przekonałem, że dobro zawsze do nas wraca, niech to będzie moja cegiełka - częstujcie się bracia :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: SupNep

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

A mnie dziwi, że mając takie modelowanie próbujesz stworzyć coś co wykorzystuje SL i TP.

Sobiesław
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 15 maja 2015, 12:29

Re: SupNep

Nieprzeczytany post autor: Sobiesław »

możesz rozwinąć Jarku?

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: SupNep

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Wiele razy na ten temat było już pisane.
W skrócie i w dużym uproszczeniu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że twój robot będzie łapał w sposób bardzo przypadkowy SL lub TP.
Czysta loteria.

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1521
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Re: SupNep

Nieprzeczytany post autor: personov »

Testy z takim modelowaniem ( n/a ) są po prostu niewiarygodne, a tym bardziej jeśli wykorzystujesz TP i SL.
Spróbuj zagrać tym na demo i wtedy możesz coś próbować ulepszyć.
A przedstawione wyżej wyniki backtestów i tak nie pokazują żadnej rewelacji.
Solą życia jest kasa.

Sobiesław
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 15 maja 2015, 12:29

Re: SupNep

Nieprzeczytany post autor: Sobiesław »

Poczytałem trochę forum i jak rozumiem problem jest m.in w tym, że są małe wartości na SL i TP oraz ogólnie samo modelowanie niema dobrej jakości..

W takim razie jest może narzędzie do wiarygodnego modelowania systemu mającego zadatki do scalpingu?, Fakt, system zapuściłem na demo, ale zebranie sensownej próbki zajmuje przynajmniej 2 tygodnie, poprawka, kolejne 2.. w sumie to strata dużej ilości czasu..(EDIT: w dodatku testy zrobione w ostatnich 2 tygodniach nie są tak sensowne jak zrobiona próba statystyczna z okresu powiedzmy półrocznego)

a jeśli chodzi o dobranie godzin handlu? bo jeśli backtesty nie są wiarygodne to od czegoś muszę wyjść.. początkowo 9-11 15-17, choć z backtestów wnika że największy profit jest rano. Ograniczenie godzinowe wynika z tego że początkowo szukałem filtru który robił by mi sensowny flat detect chroniący mnie przed trendem bocznym, ale niestety, nic nie brzmiało mi wystarczająco rzetelnie..

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: SupNep

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Sobiesław pisze:Poczytałem trochę forum i jak rozumiem problem jest m.in w tym, że są małe wartości na SL i TP oraz ogólnie samo modelowanie niema dobrej jakości..

W takim razie jest może narzędzie do wiarygodnego modelowania systemu mającego zadatki do scalpingu?, Fakt, system zapuściłem na demo, ale zebranie sensownej próbki zajmuje przynajmniej 2 tygodnie, poprawka, kolejne 2.. w sumie to strata dużej ilości czasu..(EDIT: w dodatku testy zrobione w ostatnich 2 tygodniach nie są tak sensowne jak zrobiona próba statystyczna z okresu powiedzmy półrocznego)
Powtorze za Brianem Tracy: tutaj nie ma drogi na skroty.

Pusc to na demo na ok 2-3 tyg jesli to na M1. Na tym co MT4 sciaga i zapisuje od Twojego brokera zrob nastepnie testy optymalizacyjne i puszczaj dalej na demo. Sa tez roznice miedzy data feedem i brokerami (o czym dzis finansowo przekonalem sie), wiec polecam puscic sobie dwa rozne dema (u mnie dzis real miedzy AM a XM roznil sie na tyle, ze na jednym strata byla -10 pipsow a na drugim -30 pipsow).
Pzdr.

Sobiesław
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 15 maja 2015, 12:29

Re: SupNep

Nieprzeczytany post autor: Sobiesław »

tak, tylko istnieje duża szansa że zoptymalizuje system w ciągu miesiąca potem miesiąc testów potwierdzenia, zaczynam grę a tu charakterystyka rynku się zmienia. Wydaje mi się, że wiarygodne testy były by na poziomie roku, ale też nie dłużej, bo znów tamte dane, a zwłaszcza przed 2007 mogły by być bardzo niewiarygodne..

ktoś może potwierdzić lub obalić moje zapatrywanie?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: SupNep

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

no w ten sposob Holy Graila nie stworzysz. mozesz obrazic sie na rynek, ze on zmienia charakterystyke, co miesiac, pol rok lub rok ale rynku Twoje emocje ch... obchodzą. Zawsze musisz cos założyć.

jackub

Re: SupNep

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Sobiesław pisze:tak, tylko istnieje duża szansa że zoptymalizuje system w ciągu miesiąca potem miesiąc testów potwierdzenia, zaczynam grę a tu charakterystyka rynku się zmienia. Wydaje mi się, że wiarygodne testy były by na poziomie roku, ale też nie dłużej, bo znów tamte dane, a zwłaszcza przed 2007 mogły by być bardzo niewiarygodne..

ktoś może potwierdzić lub obalić moje zapatrywanie?
Tak naprawde rynek moze zrobic tylko dwie rzeczy, isc w gore albo w dol.....
W 95% cena zamkniecie jest wyzej lub nizej ceny otwarcia..... Rynek sie nie zmienia ....

ODPOWIEDZ