Pivot Points Breakout

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Pivot Points Breakout

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Witam,

Ostatnie 2 lata spędziłem na tworzeniu strategii opartej o wolumen świec (tickowy), formacje świecowe oraz linie wsparć i oporów (pivot points). Generalnie główną podwaliną systemu jest wskaźnik wolumenu który rysuje czerwone i niebieskie słupki - czerwony to świeca krótsza od poprzedniej, a niebieski to dłuższa, a sam słupek to po prostu długość świecy w pipsach. Linie oznaczają trend - gdy słupek jest pod zieloną linią to oznacza to trend boczny lub brak jego zmiany, gdy ją przekracza to oznacza to prawdopodobną zmianę trendu. Gdy dotyka żółtej linii to oznacza to aktywny trend, a gdy dotyka czerwonej linii lub ją przekracza to zapowiada to rychłą jego zmianę. Długo kombinowałem i testowałem różne warianty oraz strategie z udziałem tego wskaźnika, aż dorzuciłem do tego pivont pointsy i mnie olśniło, aczkolwiek borykam się z pewnym problemem o którym zaraz będzie mowa. Generalnie bazuję na wykresie H4 i wskazaniach wolumenu, a konkretnie na świecach z godziny 8 i 12 naszego czasu. Najprostszym (z pozoru) wariantem jest gra kiedy słupki dotykają lub przekraczają czerwoną linię - jeśli świeca na H4 jest wzrostowa to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że kolejna będzie spadkowa i na odwrót. Takich sytuacji jest sporo, ale wszystko komplikuje się gdy świeczka zamyka się na oporze /wsparciu lub ponad / pod nim i jest dalsza kontynuacja ruchu lub false breakout (cena wraca zamiast iść dalej). O ile na H1 da się takie sytuacje wyłapać, o tyle na H4 jest to praktycznie niemożliwe. A z racji tego że chciałbym grać tylko na H4 z pominięciem H1 stwarza to nie lada problem.

Moje pytanie brzmi: czy bazując jedynie na wykresie H4 możliwe jest przewidzenie dalszej kontynuacji ruchu po przebiciu wsparcia / oporu czy jednak trzeba zejść na H1 i tam szukać potwierdzenia? Pytam bo chciałbym swoją grę ograniczyć jedynie do H4, ale jeśli się nie da to będę w miarę możliwości obserwować H1. Może da się w jakiś sposób w miarę precyzyjnie obliczyć zasięg danej świecy bazując na poprzedniej / poprzednich 2-3 świeczkach i ewentualnie potem w danym rejonie jak się pojawi sygnał to szukać potwierdzenia? ;)

Generalnie cały mój problem załatwiłyby zasięgi na dany dzień dla poszczególnych świec, wtedy w obszarze konkretnego pivota można by szukać okazji do odwrócenia pozycji. System ma ogromny potencjał - grając tylko od godziny 12 do 16 po 1 trejdzie na daną parę można spokojnie zrobić kilkadziesiąt % depo w ciągu 1 dnia (sprawdzone ;) ). SL = 60 pips, BE na +2 pipsy po 40 pipsach, TP = 60 pips i hulaj dusza piekła nie ma. :d

W załączniku dołączam screeny żeby było wiadomo o co mi konkretnie chodzi. Mam nadzieję że to wystarczy. :)



Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelkie rady, tudzież pomysły 8)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Pivot Points Breakout

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

No z przewidywaniem przyszłości to może być ciężko, może jakaś szklana kula, albo wróżbita Maciej. Mam nadzieję, że w końcu znajdziesz swoją drogę w tradingu o ile nie będziesz się wzorował na adrianoforex i innych o podobnym stylu ;)

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Pivot Points Breakout

Nieprzeczytany post autor: freakout »

zamiast szklanej kuli wystarczyłoby mi jakieś solidne potwierdzenie co do kierunku ceny i tyle ;) bo z tymi formacjami świecowymi bywa różnie :P

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pivot Points Breakout

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

freakout pisze:zamiast szklanej kuli wystarczyłoby mi jakieś solidne potwierdzenie co do kierunku ceny i tyle ;) bo z tymi formacjami świecowymi bywa różnie :P
będzie problem, żeby tylko na H4 bazować, ponieważ u każdego broka może byc inna H4, że względu na czas platformy :idea:

może pomocne będzie Close H1 powyżej/poniżej danej kreski (Pivot points) co do dalszego kierunku :wink:

poobseruj pod tym kątem i coś napewno poskładasz w całość, żeby działalo :564:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Pivot Points Breakout

Nieprzeczytany post autor: freakout »

niemiaszek pisze:
freakout pisze:zamiast szklanej kuli wystarczyłoby mi jakieś solidne potwierdzenie co do kierunku ceny i tyle ;) bo z tymi formacjami świecowymi bywa różnie :P
będzie problem, żeby tylko na H4 bazować, ponieważ u każdego broka może byc inna H4, że względu na czas platformy :idea:

może pomocne będzie Close H1 powyżej/poniżej danej kreski (Pivot points) co do dalszego kierunku :wink:

poobseruj pod tym kątem i coś napewno poskładasz w całość, żeby działalo :564:
widzisz niemiaszku... obserwuję to i sęk w tym że jest w cholerę fałszywych wybić :roll: czasami cena bardzo ładnie respektuje dany poziom, ale często zdarza się że np. jakiś opór zostanie przebity, tuż nad nim robi się spadająca gwiazda i cena zawraca ;) a sama spadająca gwiazda nie jest zwiastunem dalszego zjazdu bo widziałem sytuacje że tuż po tym była dalsza kontynuacja ruchu up ;)

widzę już że z samą H4 to rzeczywiście nie wypali, ale co do H1 to oprócz samych świec chyba też się nie obejdzie :) najlepszym rozwiązaniem byłby jakiś wskaźnik pokazujący orientacyjne górki i dołki, no ale to już byłoby chyba zbyt proste :d nie mniej jednak nie zamierzam spocząć bo jest w tym ogromny potencjał i prostota, tylko czegoś mi tutaj ewidentnie brak - tego cholernego potwierdzenia co do kierunku ;)

Awatar użytkownika
zastepczy19
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 15 lut 2015, 13:06

Re: Pivot Points Breakout

Nieprzeczytany post autor: zastepczy19 »

co do kierunku to ja polecam tak bardzo prosto czyli zgodnie z trendem. Heh jak banalnie ;)
Nie wazne jaka mamy formacje czy swiece tylko w gdzie ona jest umiejscowiona.
Jak Ci sie chce to ogladnij : http://forex-nawigator.biz/forum/ca-pp- ... 26833.html
Troche pogadalem i mysle ze moze Ci pomoc w okreslaniu kierunku tradu.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Pivot Points Breakout

Nieprzeczytany post autor: freakout »

zastepczy19 pisze:co do kierunku to ja polecam tak bardzo prosto czyli zgodnie z trendem. Heh jak banalnie ;)
Nie wazne jaka mamy formacje czy swiece tylko w gdzie ona jest umiejscowiona.
Jak Ci sie chce to ogladnij : http://forex-nawigator.biz/forum/ca-pp- ... 26833.html
Troche pogadalem i mysle ze moze Ci pomoc w okreslaniu kierunku tradu.
wszystko spoko, tylko co na M1 to nie na H1 czy H4 ;) na M1 to są praktycznie same szumy i kiedyś jak próbowałem to ogarnąć to szybko stwierdziłem że to nie dla mnie, bo szybciej i łatwiej jest zweryfikować szczyt lub dołek właśnie na H1 lub H4 :) problem tkwi jednak w tych pivotach które jednocześnie pomagają i przeszkadzają, bo jeśli tuż po tym jak cena przebija opór i robi się nad nim spadająca gwiazda to nie wiadomo czy to był false breakout i cena będzie spadać, czy jest to może chwilowa korekta i cena dalej poleci w określonym przez siebie kierunku :) ja nie oczekuję że znajdę sposób na 100%-ową pewność że cena pójdzie tam gdzie przewiduję, ale chciałbym mieć znacznie więcej niż te 50% ;) wszystko rozbija się o jedno - chciałbym znaleźć metodę lub narzędzie dzięki któremu będę wiedzieć gdzie szukać ewentualnych punktów zwrotnych lub czy też w danym momencie cena tworzy szczyt / dołek i należy szukać formacji potwierdzającej odwrócenie się trendu :) tylko tyle i aż tyle ;) świece to nie wszystko, pivoty też, bo często zdarza się że nad jakimś wsparciem robi się młotek, pakujemy longa, a za chwilę cena owe wsparcie przebija i mamy stratę ;) dlatego też kombinuję z różnymi zasięgami, oscylatorami, elliotami i innymi cudami ale póki co bezskutecznie :roll:

jackub

Re: Pivot Points Breakout

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Freakout, błagam !!!!
Nazwij sobie jak chcesz TYLKO NIE SZUMY, nie obrażaj rynku..
Rynki nie mają szumów, jest tylko informacja z której potrafimy skorzystać lub nie .... to my jestesmy ułomni ..
pivoty lub jak chcesz poziomy zwrotne (nie punkty) sa na wszystkich ramach czasowych, zastanów się proszę co to jest rama czasowa a zobaczysz że nie ma to nic wspólnego z szumami tylko z nasza percepcją
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zastepczy19
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 15 lut 2015, 13:06

Re: Pivot Points Breakout

Nieprzeczytany post autor: zastepczy19 »

Freakout cena na kazdym tf-ie jest taka sama i tak samo sie zachowuje. To jest kwestia fraktalnosci rynku.
Wiesz dlaczego na h1 latwiej Ci zidentyfikowac formacje ? Bo masz wiecej czasu. Na m1 musisz to robic szybciej. Naturalne ze jak swieca tworzy sie 1h a 1m to nasza reakcja musi byc odpowiednio szybsza.
Freakout obejzales caly filmik ? https://www.youtube.com/watch?v=eJDacwNvrB0
Tam jest wszystko czego szukasz.
Zasiegi proponowalbym mierzyc ze swiec wybijajacych i wychodzic na pivocie R4/S4 lub prowadzic trade po swiecach :
Ashampoo_Snap_2015.06.08_14h16m38s_022_.jpg
A zebys nie mowil ze na m1 to jest inny wykres to masz przyklad z h4:
Ashampoo_Snap_2015.06.08_14h19m54s_023_.jpg
Ja pykam na m1 bo mi to odpowiada. Szybko i na temat. Jednak jak ktos woli wyzsze tf-y to sprawa sie ma tak samo jak na niskich tf-ach. Kwestia spreadu jedynie dochodzi na niskich.

To tak pokrótce wiecej jest w filmiku omowione.
Pozdrawiam i wytrwalosci ;)

Edit : to chyba nie przypadek ze na R4 nastepuje korekta i konsola :D :
Ashampoo_Snap_2015.06.08_14h36m15s_024_.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Pivot Points Breakout

Nieprzeczytany post autor: freakout »

film obejrzałem, ale kolega Michał nie powiedział tam nic czego bym nie wiedział ;) fajnie że stworzył sobie system odpowiadający w 100% jego zapotrzebowaniom a przy tym dochodowy, bo właśnie o to w tym całym cyrku chodzi :) tylko że różnica pomiędzy graniem na M1 a H1 jest znacząca i o ile na H1 możemy już mówić o trendzie to na M1 nie bardzo ;) za dużo tam górek i dołków żeby móc jednoznacznie mówić o trendzie - przynajmniej takie jest moje zdanie ;) owszem, cena robi tam to samo co na H1, ale wzrokowo jest nam łatwiej ocenić gdzie ona podąża, a i formacje świecowe mają znacznie większe znaczenie aniżeli na M1 :)

poza tym co do mojego stylu gry - mnie nie interesuje wchodzenie tuż po impulsie ceny, a tuż przed nim ;) wchodzenie tuż po fakcie to nie dla mnie, ja chcę złapać ten ruch od podstaw, wchodząc już w momencie kiedy cena konsoliduje lub kiedy zaczyna dawać sygnały że zaraz odwróci swój kierunek ;) jak nie trudno zauważyć na większości par dzieje się to rano, tuż po otwarciu sesji Londynu i gra właśnie w tych godzinach czyli od 8 do 16 ma największy sens :) ale żeby nie siedzieć godzinami przed wykresem i nie czekać na sygnał to warto szukać miejsca gdzie i w jakim kierunku wybije cena - o to mi właśnie chodzi :) z tego co do tej pory zauważyłem to w niektórych przypadkach dość fajnie sprawdza się fibo, ale tu trzeba wiedzieć dokładnie od którego do którego punktu należy mierzyć ruch żeby punkt zwrotny wypadł tam gdzie ma wypaść :) w sumie obojętna/y jest mi metoda / sposób na podstawie jakiego miałbym te punkty zwrotne określać, ważne tylko aby dawało to dużą szansę powodzenia :) najlepiej by było gdyby to był jakiś wskaźnik robiący to z automatu - nieważne czy byłyby to linie trendu, czy kanał cenowy, czy cokolwiek innego, ważne aby dawało to jakiś sensowny zarys - gdzie szukać prawdopodobnego miejsca do odwrócenia się trendu i wejść po odpowiedniej formacji świecowej ;) bo świece japońskie mam w małym paluszku, gorzej jest tylko z szukaniem punktów odwrócenia trendu, gdyż takich świeczek po drodze jest cała masa ;)

ODPOWIEDZ