mój pierwszy system.

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
skalper
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 04 cze 2015, 18:10

mój pierwszy system.

Nieprzeczytany post autor: skalper »

Witam, na forum jestem zupełnie nowy, chciałbym zaprezentować wam swój system, ogólnie nic odkrywczego i przełomowego ale działa, gram tylko w realu żadnych dem itp. więc system sprawdzony w boju! Ogólnie szukałem sposobu na to by w miarę bezpiecznie i skutecznie poskalpować, zeszło kilka miesięcy ale ogarnąłem. Nie wiem jak to wygląda na tle innych systemów bo powiem szczerze nigdy żadnego "gotowca" nie próbowałem. Oczywiście "inspirację" czerpałem z wielu modyfikując, kombinując, przestawiając.... i w zasadzie codziennie małe co nieco na plus jest więc może i komuś się przyda...a może ktoś wpadnie na pomysł i się podzieli jak to jeszcze usprawnić.
No to do konkretów:
Gram na kablu i edku bo widzę że system o wiele lepiej "sprawuje się" przy większej płynności, choć to żadna reguła.
Range Bar 5 pips
CCI w standardzie czyli 14
SMI 8,4,4,3
CCI arrow również 14.... po co 2 razy CCI? a no ze względu na opóźnienia, sygnały idą po kolei najpierw CCI przecięcie z góry lub z dołu "setki" zależnie od trendu, następnie przecięcie SMI, na końcu CCI Arrow na potwierdzenie.
Żeby to zobrazować zrzut z wczoraj z kabelka i zaraz opisuję dokładnie.
Obrazek

Zasada zajęcia pozycji chyba nikogo nie zdziwi - TYLKO Z TRENDEM, trend zgodny na RANGE - 5 pips (na zrzucie widać w oknie omni wartość 59 nie wiem czemu ale świece mają 5 pips) i wykresie M5. Dodtakowo 3 średnie które na Range`ach czasem się plączą ale na wykresie M5 muszą być rozgrupowane. Są to MA linear Weight 120, MA exponential 20 i 50. No i oczywiście muszą podążać w trendzie.
Na zrzucie z wczoraj zaznaczyłem kolorem szarym setupy na których wszedłem i ogólnie których szukam. Czyli tak jak pisałem na górze po spełnieniu warunków trendu na RANGE BAR i M5 oraz rozgrupowaniu średnich przynajmniej na M5 w przypadku trendu wzrostowego czekamy na przecięcie CCI od dołu przez poziom - 100, następnie czekamy na SMI przecięcie w strefie wyprzedania przy trendzie wzrostowym i analogicznie wykupienia w trendzie spadkowym nie jest obowiązkowe, może przeciąć nawet w wartościach dodatnich gdyż przy silnym trendzie często nie cofa się głębiej niż w okolice poziomu "0" . I czekamy teraz na CCI Arrow - wielu wyda się zbędne, bo przecież można zająć pozycję wcześniej i skosić więcej, ale wierzcie znacznie eliminuje błędne sygnały i zdecydowanie podnosi skuteczność strategii więc nie ma co być pazernym w końcu to scalping. pozycję zajmujemy oczywiście po zamknięciu świeczki pod którą pojawi nam się strzałka i w zasadzie tyle.
TP i SL to już w zależności "jak kto lubi" ja za ciasno SL nie stawiam ale też nie wariuje, a TP ruchomy jak pierwszy RANGE idzie w dobrą stronę to przesuwam, a jak zaczyna siadać to zamykam z łapy no chyba że mam już z 10 pips na TP to już głębiej nie lece pozwalam zamknąć.
Idelanie nie jest - na żólto zaznaczyłem moment w którym wrąbałem się na konsolkę zamykam to wtedy z ręki nie ciągne jakoś długo zwłaszcza jak mi CCI przy długich pozycjach wraca poniżej - 100 a przy krótkich wędruje powyżej 100.
Czasem zwłaszcza gdy trend dopiero się zaczyna klarować czyli widzę ruch od ok 30min (szczególnie rano) kreślę na wykresie pivoty godzinne no i standardowo jakieś wsparcia i opory, które widze z M5 i M15 gołym okiem i przed ich trwałym przebiciem nie zajmuję pozycji gdy cena znajduje się w ich okolicy.
Ogólnie nie jest to system na "szybki" scalp, troszkę trzeba czasu poświęcić na czekanie na setup który spełni "wszystkie warunki" ale ja cierpliwy człowiek jestem:)
Pozdro i zysków życzę!

PS. w załączniku spakowany zrzut ekranu bo w podglądzie tylko połowę mi wyświetla nie wiem jak będzie się wyświetlało docelowo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ