System gry podczas danych makro

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Rafex1234
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 16 maja 2015, 22:09

System gry podczas danych makro

Nieprzeczytany post autor: Rafex1234 »

Witam,nazywam się Rafał i jestem tutaj nowy .
Ostatnio zainteresowałem się danymi makro i gry w czasie ich ujawnień.
Mój system opiera się na prostych zasadach , chciałbym poznać wasze opinie co o nim myślicie .
1. Gramy podczas danych makro (dane muszą mieć wysoki stopień ważności ,
korzystam ze strony forexfactory.com.
Dane z których trzeba korzystać to wszelkie wskaźniki PMI ,zmiana zatrudnienia .
Nie można handlować na wszelkiego rodzaju przemówieniach i tzw. danych ,,stałych"
czyli np. ogłoszenie o stopach procentowych .które zmieniają swoją wartość rzadko .
2.Otwieramy 2 przeciwstawne pozycję sell i buy 2, 3 sekundy przed ogłoszeniem danych .
SL = 10 pipsów ,wielkość pozycji 40 % kapitału( czyli otwieramy 2 pozycje naraz po 40 % , razem 80 % kapitału).
3. Pozycje utrzymujemy przez 1 minutę i zamykamy , rozróżniam kilka scenariuszy:
a) Cena nie ruszyła 10 pipsów podczas ogłoszenia danych (czyli podczas pierwszej minuty).
czekamy do momentu aż ruszy te 10 pipsów i zamykamy pozycję.
b) Cena ruszały dużym skokiem w jedną stronę) przykładowo 30 pipsów i nie zawróciła
wówczas zamykamy po jednej minucie pozycję(nasz zysk 20 pipsów ponieważ 30 pipsów zysku
odjąć 10 pisów straty).
c) Cena wybiła się 10 pisów w jedną stronę ale zawróciła
(ten scenariusz chciałbym rozwinąć ).
Gdy cena ruszy w jedną stronę 10 pisów i zawróci musimy zamknąć tą pozycję gdy cena dojdzie do 5 pipsów na +
.wtedy nasza strata to tylko 5 pipsów .niestety jak dobrze wiem ruch podczas danych makro może być bardzo szybki
i możliwe że nie zdążymy zamknąć takiej pozycji na czas ręcznie dlatego najlepiej by było napisać to w kodzie strategi aby SL obydwu pozycji automatycznie przeniósł się na 5+(pipsów) gdy cena pójdzie 10 pipsów
w jedną stronę i zamknął jedną pozycję stratną a drugą zmodyfikował poprzez zwiększenia SL na 5+(PIpsów)

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i proszę o szczerą opinie lub krytykę . :)

jackub

Re: System gry podczas danych makro

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Probowałes tej metody czy tylko masz taki zamiar?? ... powiem szczerze wlos mi sie zjeżył, ale ja jestem leszczem mało wiem, malo umiem

Rafex1234
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 16 maja 2015, 22:09

Re: System gry podczas danych makro

Nieprzeczytany post autor: Rafex1234 »

jackub pisze:Probowałes tej metody czy tylko masz taki zamiar?? ... powiem szczerze wlos mi sie zjeżył, ale ja jestem leszczem mało wiem, malo umiem
Próbowałem ten sposób gry na początku ustawiałem SL = 5 Pipsów jednak w rzeczywistości ta cena przeważnie przebija
te 5 pipsów dlatego ustawiłem 10 pipsów . NIestety problemem tylko jest scenariusz c) gdzie cena gdy zawróci musimy zamknąć przy +5 pipsach dlatego przydałby się jakiś kod który to zinterpretuje czyli jeżeli cena jednego z włączonych tranzakcji osiągnie + 10 pipsów to ustawi się automatycznie SL +5 pipsów, aby zminimalizować straty .
Wiem że jestem nowy i może się okazać że ten sposób gry jest do niczego ale spełniając powyższe kryteria na jednej
tranzakcji możemy stracić około 3% kapitału a zarobki są nieograniczone . :)

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: System gry podczas danych makro

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

Komentarz może być tylko jeden:
..."Jak mały Jasio wyobraża sobie duże interesy"...

Nie rozwijam, bo wystarczy minimalne rozeznanie w temacie
aby o tym wiedzieć.

jackub

Re: System gry podczas danych makro

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Rafex1234 pisze:
jackub pisze:Probowałes tej metody czy tylko masz taki zamiar?? ... powiem szczerze wlos mi sie zjeżył, ale ja jestem leszczem mało wiem, malo umiem
Próbowałem ten sposób gry na początku ustawiałem SL = 5 Pipsów jednak w rzeczywistości ta cena przeważnie przebija
te 5 pipsów dlatego ustawiłem 10 pipsów . NIestety problemem tylko jest scenariusz c) gdzie cena gdy zawróci musimy zamknąć przy +5 pipsach dlatego przydałby się jakiś kod który to zinterpretuje czyli jeżeli cena jednego z włączonych tranzakcji osiągnie + 10 pipsów to ustawi się automatycznie SL +5 pipsów, aby zminimalizować straty .
Wiem że jestem nowy i może się okazać że ten sposób gry jest do niczego ale spełniając powyższe kryteria na jednej
tranzakcji możemy stracić około 3% kapitału a zarobki są nieograniczone . :)
Po pierwsze - nie myśl o zarobkach, myśl wyłącznie o ochronie swoich pieniędzy i rób wszystko żeby ich nie stracić, jak zastanowisz się co cena może zrobić aby zabrać ci kasę , to ona to zrobi.
Po drugie - 40% na trade to 99% wyczyszczenie swojego konta w superexpresowym tempie
3% jest ryzykiem dopuszczalnym dla wytrawnych traderów wiedzących co robią na rynku a i tak mało który z nich stosuje aż tyle na jeden trade, uważając to za zbyt wielkie ryzyko
Po trzecie cena wykonuje taki szybkie ruchy podczas news że Ty nie będziesz w stanie złozyć zlecenia na poziomie którym chcesz ani zamknąc na poziomie na którym chcesz (mówimu o pierwszych ninutach po news, nie analizuje przyczyn podaję fakt). W tym momencie równiez konto Demo zachwowuje się kompletnie unaczej niz konto real. Bardzo dużo zalezy od Brokera,
Po czwarte - prawie regułą jest że cena wyczyszcza SL i to często to u góry jak i te u dołu, zanim pójdzie w "swoją" stronę
Po piate - najwyraźniej jestes na początku swojej zabawy z forex i wybrałeś jeden z najtrudniejszych sposobów gry, grę na news ... wielu traderow po prostu omija wielkim łukiem okres sews i dopiero dyskontuje sobie konsekwencje jakie ruch z news-ami wywołuje
Po szóste - może oceniam cię nazbyt surowo, ale mam wrażenie że jedziesz na fali wielkiego entuzjazmu widząc już worki pełne kasy, albo ładujesz nas w cukrowego konika... :d

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: System gry podczas danych makro

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Kolega Kazik ma rację.

Rozwinę : to nie zadziała - z tej prostej przyczyny, że broker zrealizuje Twoje zlecenia nie po cenie SL tylko po cenie jaka będzie na rynku. Spóźniłeś się z tym pomysłem o jakieś 4-5 lat - teraz tak bawić się możesz tylko na demo.
Green
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ