Carry Trading, czyli 53% rocznie bez większego wysiłku

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Carry Trading, czyli 53% rocznie bez większego wysiłku

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witam wszystkich,

Pojawienie się na rynku nowego brokera zainspirowało mnie do pewnych przemyśleń i wyliczeń. Wiem, że pojawią się głosy, że już niejednokrotnie na forum kombinowano z systemami opartymi na swapie (sam też niejednego próbowałem) ale ostatecznie z powodu braku odpowiednich rozwiązań (ofert?) zawsze kończyło się to dość mizernie. Tym razem jest duża szansa, że będzie inaczej. Ale do rzeczy.

Z całego tego researchu wyszło mi, że realnym zyskiem rocznym jest osiągnięcie stopy zwrotu na poziomie ok. 50%. To tyle, żeby Was zainteresować. Ale o co chodzi... Hedging pomiędzy dwoma kontami, gdzie jedno jest właśnie swap-free. Tyle, że o bardzo umiarkowanym ryzyku i ograniczonych kosztach.

Konta bez swapu zazwyczaj albo wiążą się z dodatkowymi opłatami albo są przeznaczone tylko dla muzułmanów. I teraz nie mogło być inaczej, bo taka opłata również występuje jednak z tą różnicą, że jest ona stosunkowo niewielka i zbytnio nam przeszkadzać nie będzie. Mało tego, jest szansa, że w ogóle jej nie odczujemy :).

Aby nie dublować wszystkich informacji zapraszam tutaj po szczegóły:
http://forexclub.pl/wiadomosci/aktualno ... y-trading/

Natomiast dyskusję możemy prowadzić w tym wątku. Jestem otwarty na uwagi i pomysły :).

Przewiduję journal w przyszłości jak tylko zakończę kilka innych projektów.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Maximur
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 08 lut 2006, 17:04

Re: Carry Trading, czyli 53% rocznie bez większego wysiłku

Nieprzeczytany post autor: Maximur »

Wygląda to bardzo zachęcająco, ale czy na pewno nie ma w tym żadnych kruczków.
Jak dla mnie zapis na stronie ACFX:
"Dla bezswapowych kont islamicznych pobierana jest prowizja w wysokości 15 USD za każdy lot jako opłata manipulacyjna od 8 dnia trzymania pozycji"
oznacza, że od 8 dnia codziennie naliczana będzie prowizja 15 USD, a nie jednorazowo, co niweluje cały zysk.
Ale mam nadzieję, że moja interpretacja jest błędna.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Carry Trading, czyli 53% rocznie bez większego wysiłku

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jest błędna. Opłata naliczana jest jednorazowo dla każdej pozycji. Przedstawiciel ACFX potwierdził mi taką informację :).

W przypadku egzotyków takich jak EURTRY nasz cashback prawie całkowicie niweluje tę opłatę.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Re: Carry Trading, czyli 53% rocznie bez większego wysiłku

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

z symulacji dla EURTRY wynika ze zwrot kosztów po 5 dniach a ACFX pobiera jednorazową opłatę po 8 dniu. W zwiazku z tym mam pytanie. A jak wygladala by kalkulacja gdyby zamykać pozycję 7 dnia? tak by nie ponosić kosztu utrzymywania pozycji?
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Carry Trading, czyli 53% rocznie bez większego wysiłku

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Byłoby to totalnie nieopłacalne i bezzasadne, bo prowizja ta pobierana jest po tych 8 dniach jednorazowo więc po tym czasie nie musimy się nią wcale przejmować. Właściwie w ogóle nie musimy się nią przejmować, bo większą część zwrócimy :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Re: Carry Trading, czyli 53% rocznie bez większego wysiłku

Nieprzeczytany post autor: profession »

No tak, ale przedmówcy chodziło chyba o sytuacje w której zamykamy po 7 dniach i otwieramy nową pozycję. Po 7 dniach znów zamykamy i otwieramy nową. I tak w kółko. unikając wtedy tej opłaty 15$ kosztem byłby tylko spread. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Tylko, że wtedy zapewne spread z całego roku byłby znacznie znacznie większym kosztem...
Austryjacka Szkoła Ekonomii jest sednem.

ferdekfx6600
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 12 lis 2009, 17:47

Re: Carry Trading, czyli 53% rocznie bez większego wysiłku

Nieprzeczytany post autor: ferdekfx6600 »

profession pisze:No tak, ale przedmówcy chodziło chyba o sytuacje w której zamykamy po 7 dniach i otwieramy nową pozycję. Po 7 dniach znów zamykamy i otwieramy nową. I tak w kółko. unikając wtedy tej opłaty 15$ kosztem byłby tylko spread. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Tylko, że wtedy zapewne spread z całego roku byłby znacznie znacznie większym kosztem...
Też mi się tak wydaje. W tym przypadku (moim zdaniem) stosunek zysku do ryzyka byłby znacznie wyższy.
Pozdrawiam i pipsów życzę

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Carry Trading, czyli 53% rocznie bez większego wysiłku

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dokładnie. Byłby znacznie większym kosztem i jest to totalnie bez sensu ponieważ Forex-Clubowy cashback zwraca tę opłatę prawie w całości w przypadku EURTRY więc ja właściwie w swoich wyliczeniach jej nie uwzględniałem. Zatem wg mnie to tylko niepotrzebne płacenie spreadu na nowo. Opłata jest jednorazowa, czyli po 8 dniach płacisz 15 USD za każdego 1 lota i nigdy więcej dla tej pozycji ona nie występuje.

Zamykanie pozycji to tylko ostateczność z której korzystamy w momencie, gdy nie zdążymy przerzucić kapitału na drugie konto, aby utrzymać margin na bezpiecznym poziomie lub swapy zmienią się na niekorzystne.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Carry Trading, czyli 53% rocznie bez większego wysiłku

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Czy dobrze zrozumiałem, że proponujesz otwarcie dwóch kont i granie na jednym s, a na drugim l? Dlaczego nie otworzyć pozycji w obie strony na jednym koncie, to chyba usunęłoby nam w praktyce ryzyko margin call?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Carry Trading, czyli 53% rocznie bez większego wysiłku

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dlatego, że w ACFX masz konto bez swapów i w takim przypadku po prostu nic byś nie zarabiał :). Fundamentem jest to, że w ACFX właśnie swapu nie ma tylko jednorazowa opłata i tym samym nie tracisz na swapie np. dla longa.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ