Testowanie na 99% za pomocą Birt’s CSV2FXT script

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Testowanie na 99% za pomocą Birt’s CSV2FXT script

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

Mam pytanie do osób które mają ten sposób testów opanowany , chodzi mi o testy za pomocą świec Renko lub Median Renko lub Point O

Czy ktoś z was testował z jakością 99% na świecach Renko lub Median Renko lub Point O ?

Jak testy wychodziły w porównaniu z rynkiem - czy ktoś może coś na ten temat powiedzieć

http://eareview.net/tick-data/downloads


http://www.az-invest.eu/renko-tick-char ... etatrader4

pozdr

marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Re: Testowanie na 99% za pomocą Birt’s CSV2FXT script

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

Witam ponownie

Udało mi się wykonać testy za pomocą Testowanie na 99% za pomocą Birt’s CSV2FXT script na świecach Renko o wielkości 20 pips , dane Tick pobrane i konwertowane do Birt’s CSV2FXT za pomocą Tick Story Lite od 2007 03 20 do 2015 03 20 . Okres testu jest duży więc pliki które zostały utworzone przez scrypt Birt’s CSV2FXT Renko też były za duże aby wykonać test w całości , pliki do testów w MT4 powyżej 4 GB stwarzają problem , i dla tego test podzielony jest na 2 części :

1 od 2007 03 20 do 2012 03 20
2 od 2012 03 20 do 2015 03 20

EA działa na prostej zasadzie , jest zoptymalizowany TP i SL i odległość zlecenia oczekującego

mamy SL 16 pips
mamy TP 197 pips
zlecenie oczekujące 20 pips od ceny

początkowy lot to 0,01 , po każdej stracie na SL EA dodaje 0,01 lota tak długo , aż nie nastąpi większy ruch w jedną ze stron i EA zamknie pozycję na TP

Przy zastosowaniu małego zwiększania lota co 0,01 , nie narażamy się na otwieranie pozycji dużymi lotami ,a zastosowany w tym przypadku RR 12:1 powoduje , że straty są sukcesywnie odrabiane .

Dla lepszego odrabiania można zastosować mnożnik lota np x 1.1 , automatycznie każda stratna pozycja jest otwierana z trochę większym lotem ,co powoduje że każda realizacja TP jest lepiej odrabiana.


mam wstępnie puszczone od niedawna na koncie Demo dla sprawdzenia poprawności jak to może funkcjonować na świecach Renk 6 pips , zobaczymy jak to się będzie rozwijać

https://www.myfxbook.com/portfolio/renko-6-ea/1183624


Pliki z testów po optymalizacji

-- Dodano: 22 mar 2015, 18:01 --

Pliki z testów po optymalizacji z zastosowaniem mnożnika 1.08

-- Dodano: 23 mar 2015, 15:07 --

Tak to wygląda na wykresie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Re: Testowanie na 99% za pomocą Birt’s CSV2FXT script

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

Witam

Na razie leci zgodnie z planem , całkiem podobnie jak w testach , jest seria strat na SL następnie cena obiera kierunek góra albo dół i zamyka na TP
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Testowanie na 99% za pomocą Birt’s CSV2FXT script

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Powiem tak, jeśli chcesz, żeby ktoś się wypowiedział w tej kwestii to wstaw raport i krzywą kapitału jako jpg, bo większość testów to w 99% gówno, więc szkoda miejsca i czasu, żeby całe zipy ściągać na dysk. Jeśli system nie trzyma transakcji dłużej niż kilka dni to prawdopodobnie można wyrzucić go do kosza ;)

marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Re: Testowanie na 99% za pomocą Birt’s CSV2FXT script

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

Pablo90 pisze:Powiem tak, jeśli chcesz, żeby ktoś się wypowiedział w tej kwestii to wstaw raport i krzywą kapitału jako jpg, bo większość testów to w 99% gówno, więc szkoda miejsca i czasu, żeby całe zipy ściągać na dysk. Jeśli system nie trzyma transakcji dłużej niż kilka dni to prawdopodobnie można wyrzucić go do kosza ;)

Proszę bardzo to jest pełny raport na dziś z konta Demo na którym to leci , ale spakowane w zipie bo pliku html nie chce wstawić i dodatkowo to samo jako screan a jpg

-- Dodano: 07 kwie 2015, 11:49 --

w/g mnie jest jeszcze za mało pozycji zrealizowanych by to oceniać , bo jest ich 78 do tej pory .

jak będzie ich z 500 a najlepiej z 1000 to można by coś powiedzieć na ten temat , ale to może potrwać kilka miesięcy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Testowanie na 99% za pomocą Birt’s CSV2FXT script

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Nie wiem czy zwiększanie wielkości lota po stratnej pozycji to dobry pomysł. Bo chyba tak działa to EA?

marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Re: Testowanie na 99% za pomocą Birt’s CSV2FXT script

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

Pablo90 pisze:Nie wiem czy zwiększanie wielkości lota po stratnej pozycji to dobry pomysł. Bo chyba tak działa to EA?
Tak właśnie działa to EA , po każdej stracie zwiększa minimalnie lota , gdy cena obierze już kierunek w jedną ze stron to zamknie na TP z lekko zwiększonym lotem

z raportu z konta Demo wynika , że najwięcej do tej pory miał 20 strat pod rząd , w testach po optymalizacji od 2010
do dziś na świecach Renko 6 pipsowych najwięcej strat pod rząd było 36 , a to oznacza że w ekstremalnym momencie za 37 razem dopiero osiągnął TP . Grając stałym lotem po takiej ilości strat pod rząd , nigdy by nie odrobił straconych pozycji . Dlatego postanowiłem , że EA zwiększa po każdej stracie lota co 0,01 tak aby po większej ilosci strat pod rząd mógł nadrobić osiągając TP.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Re: Testowanie na 99% za pomocą Birt’s CSV2FXT script

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

idzie zgodnie z planem

ostatnia seria SL - ów , zakończona i odrobiona na TP

wykres bardzo podobny do wykresu z testów , więc puki co jest całkiem dobrze


https://www.myfxbook.com/portfolio/renko-6-ea/1183624
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Re: Testowanie na 99% za pomocą Birt’s CSV2FXT script

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

Witam dawno nic nie pisałem bo czekałem jak rozwinie się sytuacja

na Edku gdzie mam to EA na Demie jest w tym tygodniu konsola i dla tego to tak długo się kisiło

było parenaście strat ale w końcu się wybronił

jest zgodnie z założeniami - tzn strata , strata .... , cena obiera kierunek i realizuje TP

już wcześniej mogła zrealizować TP ,ale brakło kilku świeczek .


https://www.myfxbook.com/portfolio/renko-6-ea/1183624
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Re: Testowanie na 99% za pomocą Birt’s CSV2FXT script

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

Aktualny wynik z raportu na dzień 4 05 2015
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ