Tworzę strategię, proszę o Waszą pomoc i rady

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
dmk
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 04 lut 2015, 14:38

Tworzę strategię, proszę o Waszą pomoc i rady

Nieprzeczytany post autor: dmk »

Cześć wszystkim, z tego względu, że to mój pierwszy post to może trochę się przedstawię. Mam 22 lata, giełdą interesuję się od 16 roku życia, gram od 18 roku życia. Przeczytałem już bardzo dużo wartościowych książek i byłem na licznych szkoleniach. Czemu tutaj piszę? Znalazłem tutaj bardzo fajne odpowiedzi na temat HQ Team (bardzo szczere i krytyczne, a takich ludzi bardzo szanuję). Ja historię z giełdą zacząłem właśnie dzięki tej grupie. Poszukiwałem darmowej wiedzy i natknąłem się na nich. Uczestniczyłem tylko w darmowych szkoleniach, ponieważ wywodzę się z niezbyt bogatej rodziny i nie stać mnie było na ich kursy. Zdobyłem wiedzę z książek i z ich szkoleń. Grałem ich schematem Jaguar (często nie grałem na samo wybicie linii lecz na wybicie z konsolidacji lub fali b, gdyż zauważyłem, że po wybiciu linii rynek często zawraca). Wcześniej grałem też na formacje harmoniczne. Bardzo cenię sobie zarządzanie kapitałem i psychologię. Postanowiłem odpuścić sobie z tą grupą, gdyż kilkanaście dni temu przeprowadzali oni konkurs, w którym włożyłem całe swoje serce i siły, wydawało mi się, że jestem na wygranej pozycji, a wygrali ludzie niezwiązani jeszcze z giełdą oraz podeszłym wieku, w ogóle nie wiem na jakich zasadach. Dla mnie osobiście nie zrozumiała decyzja. Zacząłem szukać informacji (przed ewentualnym kupnem kursu) na ich temat i znalazłem Wasze forum. Uświadomiłem sobie przede wszystkim 1 rzecz - NIE MOŻNA KUPIĆ KURSU NIE MAJĄC POTWIERDZONYCH INFORMACJI O ZYSKACH ORGANIZATORÓW KURSU. Przedstawię Wam teraz moje plany co do strategii:

Zasady/Plan:
1. Graj z trendem oznaczonym klasycznymi liniami trendu oraz metodą Overbalance na interwałach MN i D1.
2. Oznaczaj wykresy za pomocą Teorii Fal Elliotta w celu filtrowania ceny.
3. Przewiduj przynajmniej 3 scenariusze zachowania rynku.
4. Wchodź na rynek po ukształtowaniu się korekt.
5. Stosuj Stop Loss i Take Profit w stosunku minimum 1:3.
a. Po uzyskaniu 50% TK ustaw SL na BE.
b. Po uzyskaniu 75% TK zacznij stosować ruchomy TK – ustawiaj zlecenie SL pod przejrzyste i potwierdzone korekty na H1 lub M15, gdy na H1 nie widzisz przejrzystych korekt.
6. Angażuj maksymalnie 3% kapitału w transakcje, wchodź na rynek 1% kapitału i zwiększaj go do 3%, tylko wtedy gdy rynek zachowuje się zgodnie z planem.
7. Otwieraj maksymalnie 5 pozycji w tym samym czasie, nigdy więcej.
8. Otwieraj pozycję tylko po uprzednim sprawdzeniu checklisty i spełnieniu wszystkich warunków systemu.
9. W celu wejścia po ściśle określonym kursie oraz uniknięciu barier psychologicznych stosuj zlecenia oczekujące.
10. Dziękuj Bogu za transakcje, wszystkie, bo zawsze czegoś Cię uczą.
11. Ufaj swojej intuicji. Zamykaj transakcje, gdy nie czujesz rynku lub przeczuwasz coś złego, albo rynek nie ma siły, bądź zawraca.
12. Prowadź dziennik inwestycyjny z zagraniami i analizuj go raz w tygodniu.
13. Ucz się zawsze, poznawaj nowych ludzi i wiedzę oraz udoskonalaj swoją strategię i umiejętności.
14. Unikaj emocji w życiu i podczas tradingu, głównie strachu i pazerności.
15. Prowadź badania, testuj strategię.
16. Nigdy nie słuchaj rad i opinii innych graczy i brokerów. Plotki a wiedza to duża różnica.
17. Kiedy masz wątpliwości, złe przeczucia, strach, paraliż lub trudne chwile – trzymaj się z daleka od rynku.
18. Jeśli uciekła Ci szansa na trade, nic nie rób. Nie próbuj wejść na siłę w rynek. Jeszcze będziesz miał miliard sytuacji, aby to zrobić w odpowiednim momencie.

Schematy na które będę grać to:
1. Formacja Jaguara (oparta na korekcie prostej 5-3-5 i korekcie 3-3-5)
2. Formacja harmoniczna ABCD,
3. Formacja One to One,
4. Formacja Gartleya,
5. Formacja Motyla,
6. Formacja Nietoperza,
7. Formacja Kraba.
Oczywiście te formację będą musiały spełnić ściśle określone warunki dopuszczalności, które mam zawarte w strategii oraz sposoby otwierania i prowadzenia pozycji, potencjalne tk, formacje świecowe, współczynniki Fibonacciego itd.

To tyle jeśli chodzi o mój system. Co myślicie o nim? Co możecie mi doradzić zmienić/dodać/usunąć? Czy znacie jakieś sprawdzone nowe współczynniki Fibonacciego dla tych wymienionych formacji harmonicznych? Jakie posiadacie współczynniki Fibonacciego w APP i analizie ekspansji? Co jeszcze możecie mi doradzić? Jakieś szkolenia książki? Czekam na waszą krytykę, rady i pomoc. Z góry dzięki! Przed graniem tą nową strategię chcę ją ręcznie przetestować na h1 na MT4, ponieważ nie mam żadnych programów do badań historycznych, nie umiem takich obsługiwać, nie mam pieniędzy na płatne takie programy. Dodam, że jestem studentem 3 roku i planuje wyjechać za granicę na rok, aby zarobić na większy kapitał i jakieś profesjonalne szkolenie. Czekam na Wasze odpowiedzi!

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Tworzę strategię, proszę o Waszą pomoc i rady

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

dmk pisze:Przedstawię Wam teraz moje plany co do strategii:
Czekam na Wasze odpowiedzi!
nie mogłem się powstrzymać więc 3 uwagi :

1.skoro ze 100 zarobiłeś 630 to graj tak samo dalej a nie szukaj kwadratowych jaj - po co chcesz coś zmieniać

ale skoro czekasz na jakieś odpowiedzi to :

2.kilka razy się zabierałem aby doczytać do końca , w końcu dobrnąłem i stwierdzam że za mało masz warunków wejścia i będziesz miał często błędne sygnały :) - to żart oczywiście , bo juz widzę ten pomiar procentów i innych pierdół - życia Ci braknie

3.jak okroisz warunki do max 2-4 oznaczających wejście to będziesz sto razy zdrowszy i bardziej zarobiony

pozdrw i powodzenia

Awatar użytkownika
bdanielb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 22 lut 2009, 18:01

Re: Tworzę strategię, proszę o Waszą pomoc i rady

Nieprzeczytany post autor: bdanielb »

Ciekaw jestem na jakim trasz TF na jakich parach, jak je wybraleś, czy wszyskie wychodzą na plus, ile czasu zajeło ci zrobienie 630 ze 100zl.
Ogólnie brzmi to chyba dość profesjonalnie, tak przy okazji co myślisz o tych co porobili po kilka setek debetu w czarny czwartek, nie boisz się he he :wink:

grafikk
Gaduła
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: 15 cze 2012, 10:59

Re: Tworzę strategię, proszę o Waszą pomoc i rady

Nieprzeczytany post autor: grafikk »

dzieki za cenzure, szanowny modzie napisalem tylko ze imo to smierdzi, mam prawo

dmk
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 04 lut 2015, 14:38

Re: Tworzę strategię, proszę o Waszą pomoc i rady

Nieprzeczytany post autor: dmk »

fxjk11 pisze:
dmk pisze:Przedstawię Wam teraz moje plany co do strategii:
Czekam na Wasze odpowiedzi!
nie mogłem się powstrzymać więc 3 uwagi :

1.skoro ze 100 zarobiłeś 630 to graj tak samo dalej a nie szukaj kwadratowych jaj - po co chcesz coś zmieniać

ale skoro czekasz na jakieś odpowiedzi to :

2.kilka razy się zabierałem aby doczytać do końca , w końcu dobrnąłem i stwierdzam że za mało masz warunków wejścia i będziesz miał często błędne sygnały :) - to żart oczywiście , bo juz widzę ten pomiar procentów i innych pierdół - życia Ci braknie

3.jak okroisz warunki do max 2-4 oznaczających wejście to będziesz sto razy zdrowszy i bardziej zarobiony

pozdrw i powodzenia
Hej, dzięki za odpowiedź!
1. Przez ten okres 2 lat grałem za pomocą formacji harmonicznych, później je porzuciłem na rzecz strategii HQ, ale wyczułem, że dałem się zmanipulować. Nie zostałem wyrzucony z rynku tylko dlatego, że bardzo ostrożnie i rozważnie zarządzałem ryzykiem. Nie szukam złotego Grala ale set up'ów, które w lepszy sposób pozwolą na umieszczenie SL niż formacja Jaguara, ponieważ zbyt często zostałem łapany na SL wewnątrz korekty, która nie została wybita i rynek poszedł w tym kierunku, w którym spekulowałem, że podąży.
2. Co do pomiarów itd. Mam już sporą wprawę i nie zajmuje mi to tak wiele czasu, zwłaszcza, że przeważnie korekta formuje się minimum 1 dzień. Po drugie bardzo kocham giełdę, lubię to robić, nie męczy mnie dłuższa analiza. Co najważniejsze dzięki tym warunkom "czuje" rynek. Ale też przyznaje Ci rację, że warunków jest masa. Jednak jeśli chodzi o formację Jaguara są one ze szkoleń HQ Team a co do formacji harmonicznych są z książki i kilku szkoleń Pawła Danielewicza, dlatego aż tyle jest warunków. Ale jeśli masz jakieś propozycje i rady w tym kierunku, to chętnie je wysłucham. Jestem na to otwarty.
3. Czekam na rady i propozycje.
bdanielb pisze:Ciekaw jestem na jakim trasz TF na jakich parach, jak je wybraleś, czy wszyskie wychodzą na plus, ile czasu zajeło ci zrobienie 630 ze 100zl.
Ogólnie brzmi to chyba dość profesjonalnie, tak przy okazji co myślisz o tych co porobili po kilka setek debetu w czarny czwartek, nie boisz się he he :wink:
Hej, dzięki za komentarz. Jeśli chodzi ogólnie o TF, to jak wiesz wg. formacji Jaguara wchodzę na rynek dopiero po wybiciu LT, czyli często już jest po 1/2 lub po 1/3 impulsu, stosunek TP do SL to minimum 3:1, gram na parach eur/usd, eur/jpy, eur/gbp i gbp/usd, bo są najtańsze kontrakty na mojej platformie i są bardzo płynne - na tej zasadzie je wybrałem. Nie wszystkie wychodzą na plus i nie liczę na to. Najlepiej radzę sobie na GBP/USD a najgorzej na EUR/USD. Zarobienie tej sumy zajęło mi ok 1,5 roku z przerwami. Ale nie wydaje mi się, by to był powód do dumy. Dziękuje, że uważasz, że brzmi to nawet dobrze. Co myślę o takich ludziach? Nie wiem czy stosowali SL. Ja ogólnie lepiej czuje się w spadkach. Stosuję SL ale też staram się być elastycznym zwłaszcza nie sprawia mi problemu zmiana trendu. Nie boję się strat, tym bardziej, że wszedłem na rynek z groszami. Obecnie moim celem jest zarobienie pieniędzy na kapitał (ok. 10tys zł) oraz na jakieś profesjonalne szkolenie.
grafikk pisze:dzieki za cenzure, szanowny modzie napisalem tylko ze imo to smierdzi, mam prawo
Nie wiem o co chodzi Ci w tym komentarzu. Jednak może uprzedzę fakty. Nie utworzyłem tego tematu, żeby coś komuś sprzedać, bądź udowodnić. Tym bardziej jak widzisz nie zostałem milionerem (jeszcze). Napisałem ten post, aby bardziej doświadczeni gracze ode mnie skomentowali czy ta strategia da radę się utrzymać na rynku z moimi umiejętnościami i postawą (głównie psychologia). Jeśli masz jakieś uwagi, będę bardzo wdzięczny. Jeśli mi w coś nie wierzysz, trudno, nie sprzedaję Ci niczego, nie będę Ci niczego udowadniać.

Awatar użytkownika
damsx6
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 03 mar 2014, 20:00

Re: Tworzę strategię, proszę o Waszą pomoc i rady

Nieprzeczytany post autor: damsx6 »

Witaj,
Tak z ciekawości pytam, ile około zająłeś pozycji przez półtora roku, żeby wykręcić ze 100zł 630 ?
Jeśli miałbym doradzić to nie widzę sensu w Twoim przypadku czytać jakichkolwiek książek ani wydawać pieniędzy na jakiekolwiek szkolenia. Na Twoim miejscu skupiłbym się maksymalnie na praktyce. Skoro psychikę już "opanowałeś" to naprawdę jesteś na dobrej drodze i zostało tylko szlifowanie.
Pzdr
Pomyślności.

ODPOWIEDZ