Korekty oraz impulsy i ich zasięgi - poziomy Fibonacciego

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Korekty oraz impulsy i ich zasięgi - poziomy Fibonacciego

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Witam,

Kilka dni temu trafiłem na bardzo ciekawy wskaźnik rysujący poziomy SR oraz Pivoty (niebieskie linie). Cena pięknie respektuje większość z nich i w połączeniu z innymi wskaźnikami daje bardzo fajne rezultaty. Ale ja chciałbym być do bólu precyzyjny i wpadłem na pomysł aby połączyć to z poziomami fibo. Problem jednak polega na tym że nie wiem w jaki sposób mierzyć obszary w których nastąpiła konsolidacja. :roll:

Na załączonym obrazku widać nałożone fibo na impuls, przy poziomie 38.2 gdzie znajdował się również mid-pivot mieliśmy formację młotka, czyli piękny sygnał na longa, po czym cena zaliczyła poziom 161.8, znajdujący się lekko ponad oporem.

I wszystko byłoby pięknie gdyby zawsze to tak wyglądało, no ale czasem trend chodzi sobie bokiem i w takich sytuacjach nie mam pojęcia jak to sobie rysować (mowa np. o dniu 28 stycznia - jak rysować fibo na tak małych swingach). Czy normalnie rysować od szczytu do dołka i czyhać na okazję przy poziomach 38.2, 50.0 i 61.8, czy też może robić to w inny sposób? No i który poziom zasięgu jest istotniejszy - 161.8 czy 261.8?

Serdecznie zachęcam do udziału w dyskusji, podzielenia się swoimi spostrzeżeniami bądź radami :d




Pozdrawiam,
freakout
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Re: Korekty oraz impulsy i ich zasięgi - poziomy Fibonaccieg

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

Polecam sobie pooglądać Video http://www.fiboteamschool.pl/video/

ciekawie wyjaśniają pewne mierzenia , może Ci się przyda

pozdr

ODPOWIEDZ