Średnie kroczące - opinie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
jajojek
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 07 cze 2012, 13:22

Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: jajojek »

Cześć, chciałbym się dowiedzieć jakie jest wasze zdanie na temat strategii ze średnimi kroczącymi. Chodzi oczywiście o przecięcia. Czy uważacie że można na tym grać i osiągać dobre wyniki?

xwing
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 26 maja 2012, 10:27

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: xwing »

Ja próbuję grać na średnich. Dają pewniejsze sygnały niż nie jeden wskaźnik, ale można się przejechać.
Wklejam obrazek, gdzie miałem 10000 procent pewności, iż pojadą do góry, a tu ZONK. :twisted:

Do średnich dobrze jest coś dodać, co potwierdzi Ci wejście.
Mogą to być linie wsparć i oporów albo jakiś wskaźnik, np. RSI.

Obrazek

Dołączam pełny screen w załączniku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jajojek
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 07 cze 2012, 13:22

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: jajojek »

Wedlug mnie, na srednich mozna grac, ale lepiej omijac godziny kiedy są wygłaszane dane.

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1521
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: personov »

Według mnie nie można na dłuższą metę ugrać coś na średnich.
Średnia jest pochodną ceny. Po co więc grać na pochodnej jak można grać używając samej ceny ?
Gra jakąkolwiek strategią używającą średnich jest bardzo łatwa do zaprogramowania i szybko można sprawdzić wyniki na backtestach. Możesz grać na przecięcia średniej przez cenę, albo przecięcie się dwóch średnich, trzech itd. Zawsze wywali Cie na konsolidacji. Dlatego prędzej wystrzegałbym się konsolidacji niż ważnych danych.
Solą życia jest kasa.

Awatar użytkownika
por. Borewicz
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 25 cze 2014, 11:58

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: por. Borewicz »

Pamiętam, że kiedyś testowałem prostą strategię bazującą na przecięciach średnich. Na niższych interwałach czasowych strategia kompletnie się nie sprawdzała. Na wyższych (1D, być może 4H również) była zyskowna w dłuższym czasie (aczkolwiek nie pamiętam już jak bardzo. Stawiam, że zysk był nieznaczny). Zyskowność mogła wynikać tylko z mniejszej liczby zawartych transakcji (przypadek wtedy gra dużą rolę i ciężko wyciągać wnioski). Zdaje się, że sprawdzałem tylko EURUSD od 2003 roku. Ja bym sobie dał z takim systemem spokój

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

jajojek
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 07 cze 2012, 13:22

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: jajojek »

personov, z tą konsolidacją się zgadzam, a co do reszty wypowiedzi to mam inne zdanie. Nie potrafie zaprogramowac skryptu wiec patrzalem tylko na oko, no i na to moje oko mozna cos ugrac.
Na razie sprawdzam na GBPUSD i interwał 1H lub 4H.

Czy ktoś ma albo chciałby napisać taki skrypt żeby go przetestować na starych danych?

Ktos podawal jakas strone gdzie automatycznie sie tworzy skrypt ale wywalalo mi bledy.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

temat przeciecia srednich zarzucilem juz dawno, generalnie im wyzszy interwal tym lepsze wyniki ale i tak bez rewelacji. Uwazaj, bo w ksiazkach spotkasz dalej takie rzeczy. Dwie rzeczy, ktore mnie sprawdzaja sie ze srednimi to 1 - dynamiczne opory/wsparcia, problem taki, ze nigdy nie wiesz, ktora srednia pokaze opor/wsparcie. Mam pewna koncepcje co do tego ale wymaga ona dluzszych obserwacji:)
A 2 - przeciecia srednich przez swiece, najlepiej do tego pasuja SMA, oczywiscie, falszywych sygnalow jest duzo ale trzeba do tego dopasowac srednia, najlepiej ja przesunac a drugie to pomaga w tym odpowiedni MM :)

Aha, akurat dzis przegladalem ze znajomym wykresy polskich akcji i powiem tylko, ze bez srednich do nich nie podchodz - taka totalna sieczka na wykresie, ze tylko srednia jest w stanie pokazac jakis trend.

jackub

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Problem gry przy pomocy srednich, jest takim samym problemem jak przy kazdym innym wskazniku...
Wskazniki nie moga decydowac o zajmowaniu pozycji, maja ewentualnie pomagac w podejmowaniu decyzji tylko i wylacznie.
Trader zajmuje pozycje, trader gra a nie wskazniki...
Uzywam w mojej grze srednich kroczacych na M1 i notuje do 60 do 70 % winerow. Problem w tym ze zajmowanie pozycji powinno miec miejsce w sytuacjach dajacych najwieksze prawdopodobienstwo sukcesu, a srednie maja sluzyc do okreslania czy rynek daje szanse na sukces czy nie .... Slepe podazanie za przecieciami srednich jest bez sensu.
banalnym stwierdzeniem jest ze srednie nie dzialaja w konsoli, bez podania TF i jakie to srednie....
Konsola na H4, bedzie kopalnia zlota dla skalpera.... Wszystko jest wzgledne

-- Dodano: 31 sty 2015, 12:50 --
jajojek pisze:Cześć, chciałbym się dowiedzieć jakie jest wasze zdanie na temat strategii ze średnimi kroczącymi. Chodzi oczywiście o przecięcia. Czy uważacie że można na tym grać i osiągać dobre wyniki?
Dlaczego akurat przeciecia...?

silverarrow
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:11

Re: Średnie kroczące - opinie

Nieprzeczytany post autor: silverarrow »

Ja zarzuciłem bawienie się średnimi, niestety jak ktoś chce choć spróbować zarabiać na forexie to musi poświęcić mnóstwo czasu przed wykresem by zrozumieć jak cena się porusza. A najlepsze jest to że jak zrozumiesz jak cena się porusza to wtedy przestaniesz się przejmować interwałami. W przypadku średnich na każdym interwale te same średnie mogą pokazywać co innego bo po prostu liczą średnią z liczby świeczek czy to na D1 czy M15

Każdemu kto chce korzystać ze średnich proponuje najpierw zrozumieć jak wygląda trend http://www.forextrendline.com/trend_trading/02/
Niech nie umrze bohater zamieszkujący nasze dusze, niech nie zniszczy go wieczna wspinaczka na nieosiągalne szczyty.


Graj to co widzisz nie to czego oczekujesz

ODPOWIEDZ