System inside bar

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
bdanielb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 22 lut 2009, 18:01

System inside bar

Nieprzeczytany post autor: bdanielb »

W sierpniu na you tube znalazłem film opisujacy strategie insie bar.

Świeca matka po niej pierwsza mieszcząca sie w niej i po otwarciu kolejnej ustawiamy zlecenia oczekujace na końcach swiecy matki, na górze oczekujace buy na dole sell. Gdy buy wejdzie zamykam sell i ustawiam sl na jego poziomie a tp x2, po wejsciu sell analogicznie zamykam buy sl na przeciwnym koncu świecy matki i i tp dwa razy wieksze od sl.

Od połowy sierpnia gram tak na 11 parach i ogólnie wychodze na plus, gram na demo na świeczkach D1 czyli wystarczy, że zajrze na kilka minut dziennie i niczego nie przegapie. Każdą pozycje zajmuje takim samym lotem 0,05 to nie najlepiej ale zalezało mi na tym aby poswiecac na strategie jak najmniej czasu, szybko zagladam ustawiam zlecenia i do jutra.

W zalączniku wrzucam raport szczegółowy z platformy i kilka screenów, myśle, że jakby dodac do tej strategi kilka elementów np. sl na -2% i poswiecic jej czas na powaznie po moze jest w tym potencjal a strategia jest banalna , zero wskazników, duży interwał czasowy. A i na poczatku (co widac w raporcie z platformy) grałem 0,1 lota i probowalem troche innych technik price action ale to zajmowało za duzo czasu, wiec poprzestałem na samym inside bar.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: System inside bar

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

bdanielb pisze:W sierpniu na you tube znalazłem film opisujacy strategie insie bar.

Świeca matka po niej pierwsza mieszcząca sie w niej i po otwarciu kolejnej ustawiamy zlecenia oczekujace na końcach swiecy matki, na górze oczekujace buy na dole sell. Gdy buy wejdzie zamykam sell i ustawiam sl na jego poziomie a tp x2, po wejsciu sell analogicznie zamykam buy sl na przeciwnym koncu świecy matki i i tp dwa razy wieksze od sl.

Od połowy sierpnia gram tak na 11 parach i ogólnie wychodze na plus, gram na demo na świeczkach D1 czyli wystarczy, że zajrze na kilka minut dziennie i niczego nie przegapie. Każdą pozycje zajmuje takim samym lotem 0,05 to nie najlepiej ale zalezało mi na tym aby poswiecac na strategie jak najmniej czasu, szybko zagladam ustawiam zlecenia i do jutra.

W zalączniku wrzucam raport szczegółowy z platformy i kilka screenów, myśle, że jakby dodac do tej strategi kilka elementów np. sl na -2% i poswiecic jej czas na powaznie po moze jest w tym potencjal a strategia jest banalna , zero wskazników, duży interwał czasowy. A i na poczatku (co widac w raporcie z platformy) grałem 0,1 lota i probowalem troche innych technik price action ale to zajmowało za duzo czasu, wiec poprzestałem na samym inside bar.
Zastosuj ten wskaźnik do obliczania wielkości pozycji https://www.dropbox.com/s/nr9jhqirhm7pw ... 0.ex4?dl=0
i na tym poziomie kwestię MM masz od ręki rozwiązaną.

marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Re: System inside bar

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

Ciekawa ta twoja strategia

bardzo pomocne do obliczania np 2% Risk jest to co podpinam w załączniku , wszystko wgrywasz do skryptów , jak chcesz uruchomić pozycje przeciągasz EasyOrder a najlepiej ustawić sobie klawisz skrótu np Ctrl+D i po sprawie , następnie po uruchomieniu wpisujesz jaki cię interesuje procent Risk wybierasz z listy typ zlecenia , ustawiasz odp linie TP i SL i Entry i automatycznie jest obliczana wielkość pozycji w stosunku do SL i wielkości Depozytu

Bardzo fajna sprawa , polecam

-- Dodano: 16 sty 2015, 17:49 --

czy to jest to

http://www.myfxbook.com/members/bdaniel ... pl/1071454
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bdanielb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 22 lut 2009, 18:01

Re: System inside bar

Nieprzeczytany post autor: bdanielb »

Tak to jest to, wczesniej różne dziwne rzeczy testowałem na tym koncie demo...
Zastanawiam sie przy okazij tego systemu na ile to jest do powtórzenia w dłuzszym czasie czy to nie byl troche przypadek te wyniki hmm.
Zastanawiałem sie tez jakie by byly wyniki gdyby po kilku pozycjach stratnych pod rząd zwiekszac pozycje, taka piramida.
Bo gdyby przyjąc, że ruchy ceny są losowe raz do góry raz do dolu i trafia nam sie kilka strat pod rzad to rosna szanse na pozycje zyskowna, troche jak z rzutem moneta, rzucam i caly czas reszka i reszka. To z kazdym kolejnym razem bardzo rosna szanse na orła chyba? I wydaje mi sie, że ten system wyszel na plus bo pozwala zarobic przy załozeniu, że cena tak losowo to tu to tam... Tp dwa razy wiekszy od sl czyli nawet jesli ponad 60% pozycji zamknie sie na sl to i tak mamy szanse wysc na plus. Być może bardzo błądze hmm.

-- Dodano: sob 17-01-2015, 18:22 --

Były chyba juz na forum jakies takie systemy jeden sie chyba nazywal IBB czy jakos tak ale watki poumieraly i nie wiadomo co w dluzszej perspektywie.

-- Dodano: sob 17-01-2015, 18:53 --

tak błądze
http://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_hazardzisty

kopyrta
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 03 sty 2013, 17:55

Re: System inside bar

Nieprzeczytany post autor: kopyrta »

Witam, grałem kiedyś identycznie, ale na świeczkach tygodniowych. Efekty bardzo dobre ( z 1000 pln zrobiłem 100 proc. w kilka tygodni), ale porzuciłem kiedy nastał czas bez sygnałów. Potem to samo stosowałem na D1 i H4 i w związku z tym mam pytania:
- co jeśli wybicie pojawi się w momencie, kiedy nie ma Cię przed kompem? Np. w nocy, a ty nie możesz zmienić przeciwstawnego na sl? Zdarzyło ci się, że otworzyło ci w ten sposób pozycje w dwie strony?
- co jeśli jednego dnia rynek "przejedzie się" w obie strony i zawróci, wywalając Cię dwukrotnie na sl? Ponawiasz pozycję?
pozdro

Awatar użytkownika
bdanielb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 22 lut 2009, 18:01

Re: System inside bar

Nieprzeczytany post autor: bdanielb »

kopyrta pisze:Witam, grałem kiedyś identycznie, ale na świeczkach tygodniowych. Efekty bardzo dobre ( z 1000 pln zrobiłem 100 proc. w kilka tygodni), ale porzuciłem kiedy nastał czas bez sygnałów. Potem to samo stosowałem na D1 i H4 i w związku z tym mam pytania:
- co jeśli wybicie pojawi się w momencie, kiedy nie ma Cię przed kompem? Np. w nocy, a ty nie możesz zmienić przeciwstawnego na sl? Zdarzyło ci się, że otworzyło ci w ten sposób pozycje w dwie strony?
- co jeśli jednego dnia rynek "przejedzie się" w obie strony i zawróci, wywalając Cię dwukrotnie na sl? Ponawiasz pozycję?
pozdro
Jakoś nie kojarze takich sytuacji pewnie sie zdarzały ale nie pamietam jakoś szczególnie, ogólnie myśle,że nic na sile. Pozycji pewnie bym nie ponawial, postapił bym jakoś intuicyjnie bez zbędnego ryzyka.

Czasem dzieje sie tak,że po otwarciu pozycji gdy ona sobie idzie w strone tp czy sl pojawia sie kolejny inside bar i wtedy zamykam pozycje i ustawiam kolejne zlecenia oczekujace.

jordan
Gaduła
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: 22 sty 2012, 13:23

Re: System inside bar

Nieprzeczytany post autor: jordan »

Mam problem z easyorder a konkretnie po wypakowani załącznika w skryptach owszem jest na liście ale po przeciągnięciu go na wykres nie pojawia się. Co może być przyczyną?

Awatar użytkownika
fx-investment
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 04 cze 2014, 20:05

Re: System inside bar

Nieprzeczytany post autor: fx-investment »

Nie wiem czy tu mogę umieścić reklamę czy coś w tym stylu ale mam narzędzie kompletne do tej strategii.
Czyli:

1. Ustawiam miejsce wejść oczekujących i miejsca SL i wielkość pozycji jaką ma system otworzyć w stosunku do zakładanego SL. Dodatkowo miejsca tp1 i tp2 z tychże wejść.
2. Teraz jak aktywuje się zlecenie można lub nie ustawić by anulowało zlecenie przeciwstawne
4. Można ustawić że gdy cena dojdzie do tp1 system zamknie część pozycji/lub nie i dalej pociągnie do tp2 przestawiając sl do BE

więcej na priv (narzędzie do wyliczenia wielkości pozycji i EA który zarządza i pilnuje wejść odpłatnie)
Obrazek

tomektk1
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2015, 02:25

Re: System inside bar

Nieprzeczytany post autor: tomektk1 »


Awatar użytkownika
bdanielb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 22 lut 2009, 18:01

Re: System inside bar

Nieprzeczytany post autor: bdanielb »

tak autorstwa fxlamera zasłużonego z resztą dla tego forum

cały czas tyko ciekaw jestem niezmiernie jak to bedzie wyglądać w dluższej perspektywie

ODPOWIEDZ