Strategia automatyczna - opinie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Strategia automatyczna - opinie

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Witam,

tak się zastanawiam, co sądzicie o strategii o parametrach takich jak w załączniku? Jak często zdarzało się Wam, że strategia, która przynosi stabilne zyski w testach bez względu na zmianę parametrów wysypywała się w realu? Co uważacie za kluczowy czynnik decydujący o sukcesie danej strategii? Screen zawiera wyniki testu od początku 2009 roku do października zeszłego roku, przy ryzyku na transakcję wynoszącym 1%.

Pozdrawiam,
Pablo90
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Strategia automatyczna - opinie

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Pablo90 pisze:Witam,

tak się zastanawiam, co sądzicie o strategii o parametrach takich jak w załączniku? Jak często zdarzało się Wam, że strategia, która przynosi stabilne zyski w testach bez względu na zmianę parametrów wysypywała się w realu? Co uważacie za kluczowy czynnik decydujący o sukcesie danej strategii? Screen zawiera wyniki testu od początku 2009 roku do października zeszłego roku, przy ryzyku na transakcję wynoszącym 1%.

Pozdrawiam,
Pablo90
Jeśli strategia korzysta z TS,TP,SL to możesz spokojne zapomnieć o takim wyniku robiąc backtesty na takich kiepskich danych historycznych.
No bo nie sądzę żeby transakcje były otwierane/zamykane po "pełnych" świecach.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Strategia automatyczna - opinie

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Dlaczego uważasz, że dane są słabej jakości? 25% modelling quality to maksymalna wartość dla świeczek M1. Przeglądając wyniki na wykresie raczej nie było sytuacji, w których kolejność ticków miała by znaczenie, raczej były to sytuacje dość jednoznaczne. Ponadto transakcje zamykane są zleceniami rynkowymi, nie poprzez SL, TP, TS.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Strategia automatyczna - opinie

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Pablo90 pisze:Dlaczego uważasz, że dane są słabej jakości? 25% modelling quality to maksymalna wartość dla świeczek M1. Przeglądając wyniki na wykresie raczej nie było sytuacji, w których kolejność ticków miała by znaczenie, raczej były to sytuacje dość jednoznaczne. Ponadto transakcje zamykane są zleceniami rynkowymi, nie poprzez SL, TP, TS.
Masz tam jakiś parametr "trailing period" to sugeruje, że zamknięcia są oparte o taki a nie inny sposób rysowania świec.
Jest na tym forum parę wątków dot. robienia testów z modelowaniem bliskim 100%.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Strategia automatyczna - opinie

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Myślę, że po prostu odpalę na realnym koncie małym lotem, wtedy wszystko się okaże, może nawet podepnę MyFxBook i wstawię na forum. Te 100% modelling quality odnosi się też do interwału M1?

WojtexWay
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 18 wrz 2012, 19:22

Re: Strategia automatyczna - opinie

Nieprzeczytany post autor: WojtexWay »

Pablo90 pisze:tak się zastanawiam, co sądzicie o strategii o parametrach takich jak w załączniku? Jak często zdarzało się Wam, że strategia, która przynosi stabilne zyski w testach bez względu na zmianę parametrów wysypywała się w realu? Co uważacie za kluczowy czynnik decydujący o sukcesie danej strategii?
A ja się zastanawiam, ile w tym pytaniu jest chęci odpowiedzi na zadane pytania a ile chęci pochwalenia się wynikiem EA? :D
Bo pytania wydają się retoryczne (odpowiedzi na nie chyba są oczywiste dla osoby, która się w to bawi od dłuższego czasu)...
Jeśli to jest scalper to powodzenia w realu ;-).

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Strategia automatyczna - opinie

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

A ja się zastanawiam ile w tej odpowiedzi jest rzeczywistej odpowiedzi a ile chęci zhejtowania czyjejś wypowiedzi? :) Dlaczego uważasz że scalpery nie mają szans w realu? Grasz w XTB czy gdzie?

WojtexWay
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 18 wrz 2012, 19:22

Re: Strategia automatyczna - opinie

Nieprzeczytany post autor: WojtexWay »

Pablo90 pisze:A ja się zastanawiam ile w tej odpowiedzi jest rzeczywistej odpowiedzi a ile chęci zhejtowania czyjejś wypowiedzi? :) Dlaczego uważasz że scalpery nie mają szans w realu? Grasz w XTB czy gdzie?
Chyba jesteś przewrażliwiony jeśli klasyfikujesz moją wypowiedź jako hejt! ;)
Poza tym ja nie udzieliłem odpowiedzi na Twoje pytanie...
Nie stwierdziłem również (przynajmniej jednoznacznie), że scalpery nie mają szans w realu. Jednak na pewno mają troszkę pod górkę (slippage i takie tam).

Awatar użytkownika
por. Borewicz
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 25 cze 2014, 11:58

Re: Strategia automatyczna - opinie

Nieprzeczytany post autor: por. Borewicz »

Jezeli dobrze widzę to wykorzystujesz ticki zamodelowane przez mt4. Może się mylę ale one są zdaje się tworzone ze świeczek. Jeżeli tak to masz około 71 milionów ticków wygenerowanych z około 2 milionow świeczek. Istnieje więc ryzyko, że twoja strategia nie wykorzystuje niedoskonałości rynku, ale niedoskonałosci algorytmu modelującego ticki. Ja osobiście bym skorzystał z wcześniejszej rady i użył prawdziwych ticków a nie modelowanych.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Strategia automatyczna - opinie

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Pablo90 pisze:Myślę, że po prostu odpalę na realnym koncie małym lotem, wtedy wszystko się okaże, może nawet podepnę MyFxBook i wstawię na forum. Te 100% modelling quality odnosi się też do interwału M1?
Nie wiem czy czytałeś http://forex-nawigator.biz/forum/let-s- ... ml#p619374

W pewnym momencie był też test na koncie realnym.

ODPOWIEDZ