sily walut

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

sily walut

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

witam.
Pewnie wielu juz "gralo" podobnie po znalezieniu wskaznika currency slope strenght. Ale napisze jak ja to widze.

Na podstawie wskaznika wypisuje na kartce 4 waluty ktore uwazam ze beda szly w dol i cztery ktore uwazam ze pojda w gore, dobieram je w pary tak zeby ich spread byl jaknajmniejszy i zeby plynnosc byla podobna. Poniej skladam 4 zlecenia i wlaczam dwa roboty: jeden pilnuje zysku, a drugi straty i tak np. 12.01.2015 o godz. 09:07 zagralem buy na EURNZD i USDJPY, oraz sell na AUDCAD i GBPCHF wszytskie pozycje lotem 0,04. roboty ustawilem na + 80zł i - 80zł. Juz dosyc dlugo to testuje i mam dobra skutecznosc lecz ciezko ja obliczyc bo probowalem grac np losowo myslac ze zysk bedzie skakal w jakims odchyleniu od zera w dwie strony. Wielkosc pozycji przykladowa bo konto ma akurat 200zł(demo). Przy wiekszym kapitale mozna by lot do poszczegolnych par lepiej dobrac zeby wartosci jednego pipsa byly takie same na kazdej parze. To 80zł zysku/straty to okolo 60 pispow kumulowanego zysku/straty na wszystkich parach. Na wskazniku dosyc dobrze widac czy pary sie zbiegaja czy rozchodza, niekiedy brakuje np jednej waluty idacej w dol czy w gore bo np 5 idzie w gore ladnie to w tedy ta najmniej idaca w gore daje w dol:D Mam nadzieje ze dosyc zrozuemiale to napisalem. W zalacznikach 2 ataki systemem. (podaje czas z platformy fxsalt w tej chwili godzine w tyl od naszego obecnego). Dodatwkowo atak z dzisiaj bo sie zamknol jak pisalem posta:).. wyskres ktory obserwuje ze wskaznikiem to H1
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: sily walut

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Z podobnych narzędzi polecam zainteresować się wskaźnikami klastrowymi (cluster indicators). Są 3 takie znane, które na pewno znajdziesz. Już niejeden system w oparciu o nie powstał... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: sily walut

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

dzieki rapso poszukam.. tlyko wiesz czasem lepiej nie dokladac bo mozna sie zamotac w tych wskaznikach:D i wdala sie pomylka.. pierwszy atak (obrazek 12.01.2015 1) zysk strata byly ustawione na 60zł a nie na 80zl..

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: sily walut

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie sugeruję Ci, żebyś jeszcze coś dodawał. Możliwe, że nie ma takiej potrzeby i bardziej to przeszkodzi niż pomoże. Ale po co odkrywać koło na nowo... Poszukaj, potestuj. Może okażą się lepsze, może pewne założenia do czegoś Cię zainspirują, a może dojdziesz do jeszcze innych ciekawych wniosków ;).

Tylko czemu ustawiasz na sztywno zysk wyrażony w walucie? Nie lepiej przejść na jakieś wartości bezwzględne? Loty będą się zmieniać, wartości pipsów w Twojej walucie depozytowej też... Trochę to niemiarodajne. Tak samo jak granie na wszystkim na sztywno 0.04 lotem. Na EURGBP pips jest więcej wart niż na GBPJPY np.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: sily walut

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

oczywiscie masz racje z tym zyskiem/strata... ogolnie lepiej bybylo zeby miec jakis sposob wyjscia z pozycji na podstawie chocby wskaznikow a nie sztywno ustawic zysk/strate ale ja nie zawsze mam czas siedziec przy kompie a pomyslu na automat ktory by gral w oparciu o co to nie wiem i dlatego automat wychodzi w oparciu o wielkosc depozytu... nad wszystkim jeszcze pracuje... czasami gram na jednej parze jak widze ze ktoras waluta idzie fajnie w gore a ktoras w dol (tutaj uzywam wykresu M15) z tym ze wskanik oparty jest o srednie i czesto moze sie spoznic wiec tak mniej wiecej patrze na wykres czy to aby nie jest juz koniec trendu, wiec jak mam jedna pare to wtedy ustwaiam SL i TP takie samo... co do grania jednym lotem to gram dlatego tak poniewaz na realnym koncie mam 200zł i na takim raczej bede testowal system i wtedy lot bedzie 0,01.. wiesz przy takim malym budzecie nie ma manewru... aha i zeby sie nikt nie czepial ale nie bede wplacal wysokich kwot na konto dopuki nie bede mial przetestowanego systemu na malym budzecie na realnym koncie:D dzieki raposo za zainteresowanie tematem:)

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: sily walut

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

no moje "EUR, CHF losowo" by moglo ładnie nawiwijac... dobrze ze demo i dobrze ze nie gralem... po skoku CHF ze wskaznikow opierajacych sie na sile walut trzeba usunac CHF bo inaczej wskaznik jest kompletnie nie czytelny :D:D:D

ODPOWIEDZ